Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek a lovaglás sport?

Szerintetek a lovaglás sport?

Figyelt kérdés

En lovaglok mar vagy tiz eve es versenyeken is szoktam indulni de nem vallom hogy a lovaglas sport...van amikor annak szamit ha egy-egy nehezebb lovaglasu lovon ul az ember de igy osszessegeben nem neveznem sportnak

Belso combon kivul semmilyen izom munkat nem igenyel...en inkabb egy jo hobbinak neveznem vagy idotoltesnek de nem sportnak

Azert lattam mar sok videot es igen az mas szint amikor nagydijt lovagolsz vagy 160-as palyan mesz de a futas akkor is sport amikor csak kocogsz (abban is el tudsz fardni) de a lovaglas ha csak lepsz vagy ugetsz korbe korbe akkor en azt nem neveznem sportnak


Es sok lany azt hiszi hogy na majd ettol lesz olyan bomba alakja es hat ra kell hogy csodalkozzanak hogy azert a lovaglastol alak az nem lesz...

Ti mit gondoltok?

Tudom hogy jonni fognak a kommentek hogy szemet vagy meg stb... De azert kivancsi lennek masok velemenyere is



2016. márc. 4. 17:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/176 anonim ***** válasza:
96%

#5

"A lovaglás akkor jó, ha semmiféle erőfeszítés nem kell hozzá, csupán egyensúly, ritmusérzék, na meg persze tonnányi tudás."

Ebben nagyon igazad van, de biztos te is tudod, hogy ezt az állapotot milyen keserves munka elérni. Nem véletlen nem nagyon látni világversenyeken 25 év alatti lovast.

2016. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/176 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Akkor a biciklizés sem sport mert ott is csak ülsz?? Megint nagyon idegesítő helyre találtam!

Soha nem fogják megérteni az emberek (pedig egyszerű) hogy a lovaglás nagyon nehéz, ugetesnel folyamatosan föl-le kell pattogni, irányítani a nagy állatot, folyamatosan figyelni, mikor ilyed meg stb. RÁZ, MOZOG, néha bakol, EGYÜTT kell vele mozogni, fennmaradni. Ha meg csak ülünk az NEM lovaglás mert akkor le is esnénk.

2016. márc. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/176 anonim ***** válasza:
100%

Aki lovagol az tudja és ismeri az érzést amiért sport. Aki meg csak beszél róla meg hangoztatja h mekkora versenyző de szerinte mégse sport,akkor az vagy: utazik a lovon,lötyög meg kóricál,vagy nem volt még rendes edzése soha ,miután úgy kellett lefeszíteni a lóról a megterheléstő kifingva,vagy esetleg hazug ember és nem is ült lovon,csak a vidámparkban 2 kört.

Kengyel nélkül könnyüügetés , 2 pontos ülés ,vagy mikor fizikai megterhelés mellett még az agyadnak is ott kell lenni (ha van) hány vágtára érkezz,melyik ütemre legyen ugrásváltás,közben figyelni a ló egészségét. Ez a sok hülye amelyik hangoztatja h nem sport,fél óra intenzív edzés után egy állat edzővel, könyörögne h leszállhasson mert már ott meghalna és akkor még levegőt sem kapna. Menjél akkor labdát kergetni ..

2016. márc. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/176 anonim ***** válasza:
100%

Egy újabb provokatív és messzemenőkig buta kérdés. A hozzá nem értés magas foka. Minek pazaroljátok az időtököt rá?

Egy újabb kislány, aki fosik a lovaktól, aki nézett egy videót egy versenyről:D

Jesszus, még felveszitek az ilyen gyógyegerek kérdését?

Örülök, hogy lovat is csak a tévében látnak az ilyenek.

Doszt.

Jó trollkodást :D Vicci

2016. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/176 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sport, méghozzá az egyik legcsodálatosabb. Én nem vagyok versenyző, és a tereplovaglás, túralovaglás, távlovaglás jelenti nekem az igazi lovaglást, mégis sok munkám fekszik a lovastudásom tökéletesítésében..és bár 12 éve lovagolok, ma mire hazajöttem a 2,5 órás terepről annyira el voltam fáradva, hogy kis híján rajta maradtam a buszon, annyira elaludtam rajta az alatt a 20 perc alatt, amíg hazadöcögött velem. Biztos a "semmitől" fáradtam így el. :)
2016. márc. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/176 anonim ***** válasza:
100%

A lovon tötyögés, utazás nem sport.

De ha valaki számára nem ezt jelenti a lovaglás, na akkor az már sport.

Az már régen rossz ha valaki szerint, aki lovagol, csak ülni kell ott. Mert akkor vagy nem is lovagol vagy valamit nagyon rosszul csinál.

A többit lényegében leírták előttem. Mivel rendszeresen lovagolok már nem érzem meg, de régebben mikor kihagytam egy kis időt utána eléggé fájt a combom.

És el is lehet fáradni benne. Volt hogy 4 órás terepre mentem. Ott ugrottunk is, galoppoztunk mindenfélét. szóval elég intenzív terep volt. Nem kellett altatni

De volt hogy 1,5 óráig alakzatokat csináltunk, próbáltam összeszedni az akkor csillagvizsgáló lovamat. Na meg tanügetni rajta. Az egy élmény.. igazán kényelmes.. Itt is rendesen elfáradtam

De volt, hogy csak kimentünk vágtáztunk kicsit meg ügettünk léptünk. Akkor nem igazán fáradtam el


Amúgy meg ha te hobbinak tekinted és úgy éled meg akkor neked hobbi

Aki sportként fogja fel és úgy lovagol annak sport

Ennyi

Ami az izmokat illeti:

https://www.youtube.com/watch?v=rHPwlj3nR9Y

2016. márc. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/176 anonim ***** válasza:
100%

A lovaglás sport.

Aki csak ül, és nem csinál semmit, az nem lovgol, tehát nem is sportol.

Aki sportol, az tudja, hogy figyelnie kell rá, hogy a lova elengedett, egyenes és átengedő legyen. Akkor végzett jó munkát, ha a ló bármely pillanatban, bármely irányba meg tud indulni, tetszőleges jármódban - például vágtában, hátrafelé. Amíg ezt nem érte el, van még mire gyúrni, és ez márpedig munka, úgy fizikailag, mint mentálisan. Persze elfogadható, hogy lovas az átengedőséget nem az összeszedettség irányából közelítse meg, de az ugrósportra se mondanám, hogy jobbra húzod, balra húzod, alácserdítesz kettőt, aztán a ló megoldja, oszt' mész tovább... És akkor még nem beszééltünk a galoppról, az ügetőlovaglásról, a lovaspólóról, a távlovaglásról vagy a military-ról, a western nem egy szakágáról, stb-stb. Egyáltalán nem kell olimpiai szinten gondolkodni ahhoz, hogy az embernek akár igényes hobbi szinten is, de legyen mit csinálnia azon a lovon. Ha komoly versenytapasztalattal a háta mögött valaki nem így érzi, akkor azt kell hinnem, hogy falusi libakergetőt ért a versey alatt, a lovaglás alatt pedig utzgatást arra, amerre a ló épp gondolja...


Tegyük hozzá, hogy csak az, hogy a ló lép a lovas alatt, az agy számára olyan impulzusokat közvetít, mintha az ember sétálna.

2016. márc. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/176 anonim ***** válasza:
100%

A sport egy atlétikai alapú, fizikai és mentális készségekre és képességekre épülő, adott szabályrendszerű tevékenység, melyet kompetitív keretek közt vagy személyes élményszerzés céljával űzünk.


A sakk nem sport. Ügyességi játék, ahogyan a póker is ügyességi játék! (Egyes országokba, Magyarországon még szerencsejáték). Az esport is sport, hiszen a definícióba beletartozik, ha mélyebben belegondolsz.


Szóval a lovaglás is sport! Minden tekintetbe.

2016. márc. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/176 Csokiskeksz2121 ***** válasza:
82%

Az, ráadásul nehéz sport.

És 7#. Szerintem nem gondoltál arra hogy

folyamatoyan szorítanod kell a lábaddal, és TÉRDBŐL kell felállni (könnyű ügetésben,galoppban) NEM KENGYELBŐL.

Egyszerre kell irányítani a lovat. Figyelned kell a ló lábaira, fejére, a helyes tartásodra EGYSZERRE.

2016. márc. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/176 Csokiskeksz2121 ***** válasza:
100%
Elnézést, 6#, félreírtam
2016. márc. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!