Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek a lovaglás sport?

Szerintetek a lovaglás sport?

Figyelt kérdés

En lovaglok mar vagy tiz eve es versenyeken is szoktam indulni de nem vallom hogy a lovaglas sport...van amikor annak szamit ha egy-egy nehezebb lovaglasu lovon ul az ember de igy osszessegeben nem neveznem sportnak

Belso combon kivul semmilyen izom munkat nem igenyel...en inkabb egy jo hobbinak neveznem vagy idotoltesnek de nem sportnak

Azert lattam mar sok videot es igen az mas szint amikor nagydijt lovagolsz vagy 160-as palyan mesz de a futas akkor is sport amikor csak kocogsz (abban is el tudsz fardni) de a lovaglas ha csak lepsz vagy ugetsz korbe korbe akkor en azt nem neveznem sportnak


Es sok lany azt hiszi hogy na majd ettol lesz olyan bomba alakja es hat ra kell hogy csodalkozzanak hogy azert a lovaglastol alak az nem lesz...

Ti mit gondoltok?

Tudom hogy jonni fognak a kommentek hogy szemet vagy meg stb... De azert kivancsi lennek masok velemenyere is



2016. márc. 4. 17:42
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/176 anonim ***** válasza:
100%

Most már a motorozással is bajod van?! Ezt vitasd meg a motorosokkal, én nem értek hozzá, de elhiszem hogy nehéz. "Pedig ott csak ülsz a motoron nem?" A Forma 1 sem sport gondolom.


A kérdésedben azt írtad kíváncsi vagy mások véleményére. Megkaptad! Mindenkié eltér a tiedtől, és neked még most sem gyanús, hogy esetleg te vagy a hülye, és nem mindenki más.

2017. jan. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/176 A kérdező kommentje:

En azt mondom hogy nekem van egy velemenyem ami mas mint a tomege es szeretnem hogyha az aki meg nem latja a lovaglast tobb oldalrol az ne csak az elvetemult a lovaglashuudesport emberek velemenyet kovesse...

De tovabbra is varom a harom indokot mert erre valahogy meg nem sikerult valaszolni...

2017. jan. 18. 20:42
 53/176 The Devil Herself ***** válasza:
100%

1. A lovaglás tetőtől talpig megmozgat (akkor is, ha te ezt nem érzed, és ha még mindig nem hiszed el, leszel szíves kikérni gyógytornász szakvéleményét a témáról, mert valószínű, te még nem kaptál diplomát a fizioterápiás kutatásaidért, de a gyógytornász már kapott, tanult is minimum 4 évet, hogy a létező összes izomcsoportot, és annak élettanát/kórtanát/anatómiáját/mozgástartományát megtanulja)

2. Mert konkrét edzésterv szükségeltetik a versenyzéshez (ha annyira ostoba vagy, hogy ezt nem látod be, kérlek kérdezz meg egy elhivatott és elismert lovasedzőt a témáról, garantáltan fel fog világosítani, csak vedd fel videóra, szeretném megnézni, ahogy kioktat.)

3. Mert nemcsak fizikailag, mentálisan is igénybe vesz (mint a legtöbb sportnál, itt is szükséges taktikázni - lehet nem díjlovaglásban, de díjugratásban rohadtul nem mindegy hogy lovagolsz oda egy akadályhoz, díjlovaglásban pedig majd az lesz a nem mindegy, hogy milyen szabadprogramot választasz, hogy a lovad legjobb képességeit domborítsd ki vele, de ne fáradjon el fejben stb stb stb.)

4. A sport meghatározott célú mindennapos tevékenység, a mindennapoktól különböző környezetben; célja a testedzés, versenyzés, a szórakozás, eredmény elérése, a képességek fejlesztése.

-> A lovaglásban a legkülönbözőbb célokat kitűzheted magad elé, bele kell kalkulálnod a lovat is

-> mindennapos tevékenység, ha fejlődni akarsz, ha esik ha fúj, kimész és edzel. minél több lovon, minél több szituációban.

-> az istálló eléggé nem mindennapos környezet

-> célja a testedzés, versenyzés: ha fent akarsz maradni, bizony elkerülhetetlen, hogy a belső comb, a hasizmok, és a váll-karizmok igencsak megbetonozódjanak, a hátizmokról nem is beszélve. A versenyzés azt gondolom egyértelmű, az eredmény elérése és a szórakozás úgyszintén - egy ló társaságánál nincs szórakoztatóbb, és a velük való eredmény elérése majdnem 2x annyi munka, mint az egyéni sportoknál.

-> A lovaglás fejleszti az egyensúlyérzéket, a mozgáskoordinációt, meghatározott izomcsoportokat, a koncentrációs készséget. Nem hiába nagyon jó terápiás eszköz a ló, sclerosis multiplex, autizmus, diszlexia, koncentrációzavarok fejlesztésében elsőrangú sport.


The Devil Herslef vs Ostoba Kérdező: 2:0

2017. jan. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/176 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen leirtad es azt is hiheted hogy okos indoklasok voltak de ugyanezek igazak a sakknal is amit en es nehany elottem szolo valaszolo is kijelentett hogy az nem sport

Ott is kell taktikazni

Elfardsz mentalisan

Stb...

Ostoba kerdezo VS Devil of nem tudom micsoda 2:0

2017. jan. 19. 21:45
 55/176 A kérdező kommentje:

Hajra bizonyitsatok be!!!

En nektek drukkolok

Habar ezzek a rengeteg tulerovel sem mentek semmire...


Kb 35 valaszolo VS 1 kerdezo

2017. jan. 19. 21:50
 56/176 The Devil Herself ***** válasza:
100%

Kedves, intelligensnek nem nevezhető Kérdező!

Ajánlom figyelmedbe az indoklás 1. és 2. pontját.

Ezen kívül ajánlanám egy magyar tanár felkeresését szövegértésből való korrepetálásodra, mert ilyen hiányos értelmezéssel nem lesz meg az érettségid sem.

Ha már legalább 3 órát foglalkozott veled egy elhivatott pedagógus, és megtanított a szöveg értelmezésére, olvasd el még egyszer az érvelést - igen, annak nevezik, lesz ilyen az érettségin is -, majd próbálj meg minden erőddel az első és második pont felfogására koncentrálni, és csak UTÁNA alkoss véleményt.

Addig is maradok őszinte híve a korrepetitorodnak:

Üdvözlettel:

~ The Devil Herself ~


PS: Aha, egy angoltanár felfogadása is célszerű volna, a jövőbeni nehézségek elkerülése érdekében.


PS2: Majd elfelejtettem: The Devil Herself vs Intellektuálisan MEGKÉRDŐJELEZHETŐ Kérdező

-----> 3:0 <-----

2017. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/176 anonim ***** válasza:
100%

Reménytelen. Szerintem engedd el :D

Tipikusan a "mindenki hülye, csak én vagyok helikopter" felfogás esete.

Akkor szerinte nem sport, legyen igaza, éljen ezzel a tudattal. Én meg megyek, edzek, és élvezem az izomlázat. Nagy lovas nem lesz belőle sose, de ez már nem a mi gondunk.

2017. jan. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/176 A kérdező kommentje:

Szovegertesemmel es az angolommal semmi problema MEGKERDOJELEZHETO OSTOBA KERDEZO VS The Devil of Marmegint elfelejtettem a nevet

Amiket ott leirtal az minden altalatok es altalam is nem sportnak definialt hobbira vonatkozik=> a lovaglas nem sport ezt mar te magad is leirtad

Szerintem az gazabb ha a sajat szovegedet nem tudod ertelmezni...mert ha en maset nem tudom az egy dolog de hogy van aki meg a sajatjat se...es pont annak van a legnagyobb kepe


Utolso!

jo lovaglast kivanok es csak sajnalni tudlak hogy neked ez meg mindig ekkora erofejtest okoz...ezek szerint beloled nem lesz soha igazi lovas


Nem vagytok jo formaban!!!

2017. jan. 22. 14:10
 59/176 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tudod elfelejteni, ha oda van írva a név te értelmi fogyatékos bélféreg? xDDD
2017. jan. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/176 The Devil Herself ***** válasza:
100%

Visszautasítom. Az, hogy a "lovaglás nem sport", nem hangzott el a válaszaim során, kedves intellektuálisan megkérdőjelezhető kérdező.

Az, hogy te, a töpörödött szürkeállományoddal eldöntötted, hogy minden választ úgy fogsz fel, mintha az a te valótlan feltételezéseidet támasztaná alá, csak a te nem létező szövegértési képességeidet minősítik.

Ha ennyire unatkozol, inkább azzal kéne játszadoznod, amivel egyidős vagy.

2017. jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!