Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az elsőszülött lányodnak...

Az elsőszülött lányodnak adnád a te neved, és az elsőszülött fiadnak az apja nevét adnád?

Figyelt kérdés

Pl nálunk a családban, apám tesója Nándor, felesége Márta.


Elsőszülött fiuk Nándor akit Nándikának becéznek. Az elsőszülött lányuk Márta akit Mártikának becéznek. Nálunk ez családi hagyomány. Bár én lányomnak sose adnám a nevemet max második névnek.


2023. jún. 24. 15:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

Szerintem borzasztó hagyomány. A lányunk nem kapta az én keresztnevemet és a fiúnk sem az apja nevét.

Egyébkén a férjem családjában ez hagyomány volt, sógorom első fia is az apja nevét kapta 2. név ként.

Én ezt passzoltam ☺️

az csak külön bőnusz volt h apósom milyen dühös volt emiatt 😁

2023. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 anonim ***** válasza:
92%
Nem, határozottan ellenezzük mindketten, az összes gyereknek olyan nevet adtunk, ami még a távolabbi családban sem fordul elő.
2023. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 anonim ***** válasza:
93%
Nem, soha. Az én nevem az az én nevem, nem fogom a gyerekemnek is ezt adni. Szerintem mindenki megérdemel egy saját nevet, és nem egy olyat, amiből még van másik 3 a közeli családban. De mindenkinek más erről a felfogása, de nekem ez.
2023. jún. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 anonim ***** válasza:
78%
Nem, főleg mert én vagyok az apa, és hülyén nézne ki, ha egy lányt Gergőnek hívnának
2023. jún. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
2023. jún. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 anonim ***** válasza:
96%

Saját gyerekem még nincs, de apámék családjában szokás az elsőszülött fiúnak a László nevet adni, ez nagyon sok generáción át így ment. Öcsémnek is azt akarta, anyám viszont nem, így végül a kompromisszumos megoldás az lett, hogy második névnek kapta meg.

Ha lesz gyerekem, biztos se az én, se a férjem nevét nem fogja kapni, engem nagyon zavar, mikor valakiről neveznek el egy gyereket.

2023. jún. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/96 anonim ***** válasza:
82%

Nem, a gyerek nem klón.

Nagy baj van az ilyen szülők fejében.

2023. jún. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:
81%
Én is úgy vagyok vele, hogy a gyerek nem klón. Én emiatt is nem adtam anyukám nevét neki. (Meghalt régen és elgondolkodtam rajta, tetszett is a név)🤷🏼‍♀️
2023. jún. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 anonim ***** válasza:
84%
Nem, semmi szín alatt. A gyerek külön önálló entitás, nem az én kicsi klónom / személysiégem kiterjesztése / életem meghosszabbítása (wtf, ez a legbetegebb elképzelés) lesz. Második névként sem kapja meg.
2023. jún. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 anonim ***** válasza:
72%

Én csak második névként, tiszteletből, hogy vigyázzanak rájuk az elhunyt nagymamák.

De valójában az első nevük az övék, azok ők, így jeleztük, hogy ők külön személyek.


Így lett Lilla és Csilla.

Lillára az én anyukám vigyáz, így ő Lilla Judit.

Csillára pedig a férjem anyukája, így ő Csilla Katalin.


Mi így gondolkoztunk.

2023. jún. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!