Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az elsőszülött lányodnak...

Az elsőszülött lányodnak adnád a te neved, és az elsőszülött fiadnak az apja nevét adnád?

Figyelt kérdés

Pl nálunk a családban, apám tesója Nándor, felesége Márta.


Elsőszülött fiuk Nándor akit Nándikának becéznek. Az elsőszülött lányuk Márta akit Mártikának becéznek. Nálunk ez családi hagyomány. Bár én lányomnak sose adnám a nevemet max második névnek.


2023. jún. 24. 15:04
 41/96 anonim ***** válasza:
3%
#41 Mivel? Azzal, hogy felnőtt ember ne azzal turnézzon, hogy a neve miatt rossz az élete? Ennél komolyabb gyerekkori traumákra mondják szakképzett pszichológusok, hogy nem anyut kell hibáztatni, hanem fel kell dolgozni és magunkat fejleszteni! Hol érdekel engem, hogy ezzel ki ért egyet? Sehol. Ápoljátok akkor Ti a lelkét a hisztikirálynőnek, ha ennyire egyetértetek vele.
2023. jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/96 anonim ***** válasza:
97%

#39


Én csak a véleményemet, tapasztalataimat írtam le.


Ezeknek sokan nem tulajdonítanak jelentőséget a személyiségfejlődésben, önértékelésben, pedig van.


Másik eset, fiatal ismerősömnél is a gyerek apuka nevét kapta, büszkén mesélte, hogy alig várja már, hogy majd együtt nézzék majd a focit vagy a Forma1-et.

Nen érti, hogy a gyerek nem egy haverpótlék.

Véletlen lenne ez a sok egybeesés, hogy az ilyen emberek a saját nevüket adják a gyereknek?

Gyakori, hogy a gyerek foglalkozása is az lesz, mint a szülőé.

2023. jún. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/96 anonim ***** válasza:
90%

#42


Te nem érted, hogy a sikertelenség már innen gyökerezik sokaknál, a gyerekkorból.

Nem a traumák feldolgozása a kérdés, hanem a kialakulásuk okai.

2023. jún. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/96 anonim ***** válasza:
3%
#43 Tehát mondasz két elvont példát, és igazad lesz? Ez baromság. Mindenki a maga sorsának a kovácsa. Ne mondd, hogy te pl. sikeresebb lennél a szakmádban más keresztnévvel. Aki meg az apja nevét kapja, hát, tessék, ott a lehetőség elérni, hogy arról a névről ő jusson az emberek eszébe, ne az apja. Mindent lehet negatívan meg pozitívan is megélni, és tőlem függ, hogy mit választok, győzök vagy vesztek, aztán az esetleges vereséget magam helyett kire hárítom rá.
2023. jún. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/96 anonim ***** válasza:
16%
#44 Ezt azok a sikertelenek mondják, akik nem tudnak táplálkozni a sikertelenségükből, hanem bűnbakot kiáltanak, aztán belesüllyednek a saját mocsarukba. Az ilyet hívják úgy, hogy gyenge jellemű ember.
2023. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/96 anonim ***** válasza:
79%
#42: Szóval veled történt valami szörnyű, amit a környezeted nem vett elég komolyan? Anyu nem állt a pártodra? Frusztrál, hogy bagatellizálták, míg azt látod, hogy mások ennél pitiánerebb sérüléseknek is jelentőséget tulajdonítanak, empátiával kezelik? Sír belül az a magára hagyott kisfiú vagy kislány, aki ehelyett csak elutasítást kapott, és a parancsot, hogy az anyját hibáztassa, hanem szedje össze magát?
2023. jún. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/96 anonim ***** válasza:
16%
#47 Te mégis miről beszélsz? Hirtelen konyhapszichológus lettél, azért beszélsz ennyi hülyeséget? Vagy csak betéptél?
2023. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/96 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon ötlettelennek kell lenni ahhoz, hogy valaki ne más nevet adjon a gyerekének, hanem a sajátját.
2023. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/96 anonim ***** válasza:
96%

Mint mondtam, én nem a szüleim nevét kaptam.


A megelőzés a lényeg.

De, aki ragaszkodik, hogy a gyerek az ő nevét kapja, ott már vannak bajok.


A gyereket is összezavarják vele, hogy a környezetében mást is így neveznek.


De hát milyen szép hagyomány, hát gratula az ilyen embereknek.

2023. jún. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/96 anonim ***** válasza:
88%

"Aki meg az apja nevét kapja, hát, tessék, ott a lehetőség elérni, hogy arról a névről ő jusson az emberek eszébe, ne az apja. Mindent lehet negatívan meg pozitívan is megélni,"


Akit vernek otthon, hát, tessek, itt az ideje megmutatni, hogy így is lehet belőle teljes ember.


Akinek drogfüggő az anyja és eldobta, hát, tessek. Itt a lehetőség, hogy bemutassa, önmaga is boldogul.


Akinek megjal a gyereke, hát, tessék. Itt a lehetőség hogy bemutassa, hogy milyen erős lelkileg.


Mondd, te ennyire suttyó barom vagy? Nem, a traumák nem szupi lehetőségek bemutatni azt, hogy az ember ennek ellenére milyen fsza. A traumákat kegyetlen nehezen fel lehet dolgozni, lehet ennek ellenére jó eletet elni, de ne mondjuk már, hogy fun little kihívások, amik külön enelik az embert... mekkora boomer vagy.

2023. jún. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!