Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az elsőszülött lányodnak...

Az elsőszülött lányodnak adnád a te neved, és az elsőszülött fiadnak az apja nevét adnád?

Figyelt kérdés

Pl nálunk a családban, apám tesója Nándor, felesége Márta.


Elsőszülött fiuk Nándor akit Nándikának becéznek. Az elsőszülött lányuk Márta akit Mártikának becéznek. Nálunk ez családi hagyomány. Bár én lányomnak sose adnám a nevemet max második névnek.


2023. jún. 24. 15:04
 51/96 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyszerűen fantáziátlannak tartom.
2023. jún. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/96 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám se lányomnak se fiúnak az anyja vagy apja nevét, söt olyat sem ami van a családi, baráti vagy ismerősi körömben..
2023. jún. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/96 anonim ***** válasza:
17%
#50 És akkor mi van a divatnevekkel, pl. Bence, Dávid? Az is lelki trauma, hogy iskolába kerülve találkozik két másik Bencével, Dáviddal? Ne röhögtessetek már. Ezzel gyakorlatilag azt is mondjátok, hogy a gyerekek hülyék, akiknek semmit nem lehet elmagyarázni.
2023. jún. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/96 anonim ***** válasza:
13%
#51 Nem boomer vagyok, csak a te meg sokak szemét bántja, hogy van nálatok egészségesebb és boldog ember a nevétől függetlenül. Őszintén sajnálom, de ez van, időgép nélkül ezen nem tudtok változtatni. Tessék szakember segítségét kérni, vagy keresni valami jó kifogást, hogy mennyi minden még anyu hibája, nehogy jó életetek legyen a végén, de legalább örömködjetek, hogy nem rajtatok múlt. Szánalom.
2023. jún. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/96 anonim ***** válasza:
96%

Én egészséges és boldog ember vagyok, csak sosem mondanék olyat, hogy nosza, ha valakinek problémája van, akkor hajrá, itt a lehetőség bemutatni, hogy felül tud rajta kerekedni.

Mert ez nemkicsit áldozathibáztató tipik megmondóemberkedés.

2023. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/96 anonim ***** válasza:
11%
#56 Ha te ebbe áldozathibáztatást látsz, akkor megint nem nekem kéne söprögetnem a házam táján, esetleg add vissza a magyar érettségid, és menj neki még egyszer az olvasott szövegek megértésének.
2023. jún. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/96 anonim ***** válasza:
13%
De én kiléptem, funkcionális analfabétákkal nem vitázom, mert csak lehúznak a személyeskedő-rágalmazó szintjükre, már most is sikerül, ott meg rutinból megvernek, ahelyett, hogy mindenki tanulna a diskurzusból. Az itteni kommunikációra nincs szükségem, az agysejtjeim szeretnek élni.
2023. jún. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/96 anonim ***** válasza:
96%

#54


A gyerek első mintája a család.

Ha van egy másik Bence a suliban, az más.

A szülő-gyerek kapcsolat pedig fölé-alárendelt.

2023. jún. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/96 anonim ***** válasza:
10%
#59 És akkor ez mégis mit jelent? Hogy Lalika már 1 éves korában hátrányokat szenved el, csak mert majd 4 évesen megtudja, hogy "Apát" Lajosnak hívják?
2023. jún. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/96 anonim ***** válasza:
95%

1 évesen nem.

Később már inkább, ha még mindig ő a család (esetleg hatodik) Lalikája, holott 50 éves, a 80éves "igazi, eredeti" Lajos mellett.


Vagy csak 4 éves korig kéne gondolkodni a családi kapcsolatrendszeren, meg a nevadáson?

2023. jún. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!