Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az elsőszülött lányodnak...

Az elsőszülött lányodnak adnád a te neved, és az elsőszülött fiadnak az apja nevét adnád?

Figyelt kérdés

Pl nálunk a családban, apám tesója Nándor, felesége Márta.


Elsőszülött fiuk Nándor akit Nándikának becéznek. Az elsőszülött lányuk Márta akit Mártikának becéznek. Nálunk ez családi hagyomány. Bár én lányomnak sose adnám a nevemet max második névnek.


2023. jún. 24. 15:04
 61/96 anonim ***** válasza:
17%
#61 És szerinted, ha elolvastál valaha egy történelemkönyvet, szerinted a mostani Lalikát lehet hasonlítani a dédpapihoz? Ugye most csak viccelsz?
2023. jún. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/96 anonim ***** válasza:
96%
Nem, semmikeppen nem adnam a gyerekeimnek a ferjem vagy az en nevemet. Az exem eroltette, halisten nem lett kozos gyerekunk, de a hatam kozepere nem kivantam meg egy Istvant.
2023. jún. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 anonim ***** válasza:
33%
Mert ti igazából nem a névről beszéltek. Hanem nem normális családokról. Képzeljétek, normális családokban még a nagymama is felfogja, hogy attól, hogy az unokának a keresztneve az, mint az ő gyerekének, attól függetlenül a pici egy önálló kis emberke. Nektek nem a névvel van bajotok, hanem valami nagyon durva családi izében nőttetek fel, ahol senki nem volt normális. Nálunk például az volt fura, hogy nálunk három gyerek van, másoknál kettő. Meg a három mind fiú, nem fiú-lány, mint a többinél a szélesebb rokonságban. De ettől függetlenül azt sem hasonlítják az apjához, akinek ugyanaz a keresztneve. Nem a névválasztással van itt baj, hanem a családdal. Családi probléma meg végtelen más is lehet, lásd Tolsztoj, minden család a maga módján boldogtalan. Tehát rizsázhattok itt arról, hogy mi a gyerek neve, nem ez a probléma. Végre kijött a szög a zsákból.
2023. jún. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/96 anonim ***** válasza:
87%
Aki a saját nevét akarja adni a gyerekének, az tegye fel a kérdést, hogy a több száz, ezer anyakönyvezhető névből miért pont ezt!
2023. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 anonim ***** válasza:
91%

Férjem többedik generációs a nevével, ahogyan én is. Egyik gyerekünknek sem adtuk a mi neveinket, sem más neveket a családból. Nem, nem mondom, hogy traumatikus élményem lett volna a nevemből, ahogy férjemnek sem, vagy hogy annyira zavarna, hogy megakarnánk változtatni.

DE! Nem szeretjük. Ha kérhettük volna szüleinket, nem az ő nevüket akartuk volna. Ennyi.

Más meg elégedett a nevével, nem bánja, hogy ugyanaz a neve, mint szüleinek és a hagyományt is folytatni akarja.


De én még mindig azt mondom, hogy alapjáraton jobb az eltérő név. Gyereket, felnőttet nem hallottam még arra panaszkodni, hogy miért nem apám/anyám nevét kaptam! Arra viszont igen, hogy miért az övékét kapta.

2023. jún. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/96 anonim ***** válasza:
16%

Amúgy ja, a 64-essel akár le is zárhatjuk ezt a kérdést.


Amúgy még annyit, hogy ezért nem jó diszfunkcionális családokba ugyanolyan nevet adni, mert csak még diszfunkcionálisabb lesz.

2023. jún. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/96 anonim ***** válasza:
2%
#65 Mert miért ne? Egy ismerősöm pl. csak olyan nevet tett kilátásba, amit ha nyugaton dolgozik majd a gyerek, akkor is kb. normálisan ki tudnak ejteni. Én meg azt, hogy azért legyen vagy magyar eredetű, vagy olyan, amire volt példa a magyar történelemben. Ahogy külföldi kutyafajtát sem vagyok hajlandó tartani. Ezek személyes preferenciák. Ennyi erővel aki mozijegyet vesz az új Indiana Jones-ra, az tegye fel a kérdést, hogy szerelmes Harrison Fordba, vagy szadomazo hajlamai miatt az ostorba, vagy apja kalapot hordott, azért a komplexus. Hülye kérdés. Én pl. Bence vagyok, keresztnevemből rengeteg van, vezetéknevemből sem kevés, örülök, hogy a kombinációmban csak engem dob a gugli. Ha fiam is lesz, nem csak lányom, tuti Vince lesz, mert hasonlít és ugyanazt jelenti állítólag, igaz, a Bence ősmagyarabb, de ennyi kompromisszumra hajlandó vagyok (na meg úgyis az asszony dönti el a végén :))
2023. jún. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 anonim ***** válasza:
23%

Vince bhaszki 😂😂

Nincs több kérdésem.

2023. jún. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/96 anonim ***** válasza:
96%
Soha, káros és ostoba szokásnak tartom. A gyerek nem az anyja/apja klónja, bőven van elég név, amikből válogatni lehet. A sajátomat egyébként is szívből gyűlölöm, mióta csak az eszemet tudom, így semmiképpen nem átkoznám meg vele a gyerekemet.
2023. jún. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 anonim ***** válasza:
95%

"Vince lesz, mert hasonlít és ugyanazt jelenti állítólag, igaz, a Bence ősmagyarabb"


Mi a tökömért az a legfontosabb, hogy ugyanazt jelentse a gyerek neve, mint a tiéd??


Erre mondjuk hogy nettó egoista szokás ez.

2023. jún. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!