Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az elsőszülött lányodnak...

Az elsőszülött lányodnak adnád a te neved, és az elsőszülött fiadnak az apja nevét adnád?

Figyelt kérdés

Pl nálunk a családban, apám tesója Nándor, felesége Márta.


Elsőszülött fiuk Nándor akit Nándikának becéznek. Az elsőszülött lányuk Márta akit Mártikának becéznek. Nálunk ez családi hagyomány. Bár én lányomnak sose adnám a nevemet max második névnek.


2023. jún. 24. 15:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/96 anonim ***** válasza:
100%
#80 Ha te azt olvastad, hogy a Vince ősmagyar, akkor tessék visszamenni második osztályba megtanulni szövegérteni.
2023. jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/96 anonim ***** válasza:
100%
Nem, pedig szeretem a nevem. De a gyerekemnek más nevet választanék, ő is egy különálló személyiség lenne. Az apja nevét sem adnám a fiamnak, pedig az a név is tetszik. Szintén az előbb említett ok miatt.
2023. aug. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/96 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem adnám.Sőt olyan nevet sem adnék ami a családi, baráti, ismerősi körben előfordul.
2023. aug. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/96 anonim ***** válasza:
100%

Erről a kérdésről 3 dolog jutott eszembe:


1) van egy (ismerős) család ahol dédpapát Feri bácsinak becézték ő meghallt aztán az ő fiát becézték Ferinek az unokáját Ferikének és a dédunokáját pedig Juniornak aki úgy szint Ferenc nevet kapta csak hát megkellet valahogy különböztetni őket. Egyszer a családot megkérdeztem Ferikének, hogy meggy az iskola. Néznek rám nekem mi bajom van hisz Ferike már 30 fölött volt akkor aki jogászként dolgozott. Akkor jutott eszembe Juniort kell mondanom hisz ő a dédunoka. Soha nem tudtam negszokni a ma 38 éves Ferencet Ferikének szólítsam akár háta mögött is hisz én se rajongom mikor a nevemhez teszik a "ka képzőt" és azt se hogy fiára azt mondjam Junior . Belegondolni is rossz milyen becenevet fog kapni az ükunoka.



2) postásként dolgoztam

Volt egy ügyfelem Tibornak hívták a fiát úgy szint. Azt olyan helyzetbe került a két Tibor egyszerre várt hivatalos levelet. Ugyan arról helyről. Meg is jött az egyik levél. Igen ám csak vajon melyik Tiboré. Mert az idősebbik levelét később akarták átvenni, mint a fiatalabbét. Jött a dilemma hogyan tudjuk meg melyik kapta meg hamarabb. Végül felajánlottam ismertem őket jóba voltunk ha feltudják bontani úgy ne látszódjon a bontás akkor nézzenek bele maximum leragasztjuk és visszaviszem ha idősebbé. Így lett. Hála teremtőnek elszámolásnál nem kérdezték meg miért lett felbontva a levél. De vicces volt, ahogy tanácskozás folyt mi legyen a levél sorsa.



3)

Sajnos ez velem történt meg:

Jó szívem miatt rendőrségi ügybe keveredtem. Annak lánynak adtam kölcsön 30 ezer ft-ot akibe akkoriba szerelmes voltam és kihasználta ezt a helyzetet. A pénzt pedig úgy akarta visszaadni, hogy egy ismerőse számlájáról elutalja az egyik bank fiókból az összeget az én számlámra. Azt mivel rajt volt papírokon a számlaszámom gyanúba keveredtem. Végül tanúként beidéztek a bíróságra. Erről kaptam egy hivatalos levelet amit nem tartózkodási címemre (akkor már külön városba laktam szüleimtől) küldték hanem az állandó lakcímemre. Azt mivel apám keresztnevét kaptam a szüleim azt hitték apámé. Így felbontották amit nagyon nem szerettem volna ha kitudódik ki. Hát nem gondoltam annyi logikájuk nem lesz, ha egy keresztnév van rajta az enyém mivel apámnak kettő keresztneve van így hivatalos levelet nem kaphat egy keresztnévvel. Meg az se gondoltam, hogy a bíróság nem tartózkodási címre, hanem állandó lakcímre küldi ki a levelet holott még kértem is ne állandóra küldjék. (Kihallgatáson elmondták valószínűleg tanúként kifognak hallgatni amiről fogok egy levelet kapni).



Nem akarok több történetet átélni. A fiam/ lányom inkább kapjon egy fantáziátlan nevet vagy bármi mást csak szüleiét ne.

2023. aug. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/96 anonim ***** válasza:
100%
A változatosság gyönyörködtet, legyen mindenkinek más neve.
2023. aug. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/96 anonim ***** válasza:
100%
Hát, eléggé beb*szna, ha a lányom Artúr lenne, a fiam meg Rózsa.
2023. aug. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!