Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az elsőszülött lányodnak...

Az elsőszülött lányodnak adnád a te neved, és az elsőszülött fiadnak az apja nevét adnád?

Figyelt kérdés

Pl nálunk a családban, apám tesója Nándor, felesége Márta.


Elsőszülött fiuk Nándor akit Nándikának becéznek. Az elsőszülött lányuk Márta akit Mártikának becéznek. Nálunk ez családi hagyomány. Bár én lányomnak sose adnám a nevemet max második névnek.


2023. jún. 24. 15:04
 31/96 anonim ***** válasza:
97%

#30 Pista és Kis Pista alkoholista, frusztrált és kötekedő, a két Pistike nem tudjuk, milyen, mert kapcsolatot bontottunk velük, mielőtt megnőttek.


Állítólag azért kapták ezt a nevet, mert az eredeti István egy olyan nagyszerű ember volt, hogy a dédimamám élő emlékművet akart neki állítani az összes fiúutóddal.

2023. jún. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/96 anonim ***** válasza:
100%

#15 Ennek semmi köze az anyámmal való kapcsolatomhoz. Szerintem rettentő szr, ha van egy társaságnyi ember, ahol kettőnek ugyanaz a keresztneve, ezért idióta megkülönböztető beceneveket kell használni. És ott a család, mint egy olyan társaság, ahol ezt elkerülhetnéd, de nem, feltétlenül adjuk ugyanazt a nevet a gyereknek, mert az milyen jó. Azt sem szeretem, hogy a legjobb barátnőmmel ugyanaz a keresztnevünk, de ott legalább nem rajtunk múlt.

Az meg, hogy valaki szereti-e az anyját, az egy más kérdés. Szerintem nem egy elítélendő dolog, ha erre valakink nem a válasza erre, akármennyire is úgy akarod beállítani. Van egy csomó helyzet, amikor érthető, hogy nem.

Meg egyébként ettől függetlenül is érthető, hogy ha valaki nem akar ötven évesen is "kis XY" lenni. Én személy szerint tíz éves korom óta nem preferálom ezt a megszólítást, de legalább senki nem tud leszokni róla a családban.

2023. jún. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/96 anonim ***** válasza:
6%
#28 Felnőtt emberként ezen panaszkodni azért elég gáz, fiam.
2023. jún. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/96 anonim ***** válasza:
100%
25: meglepő módon a Mária.
2023. jún. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/96 anonim ***** válasza:
92%

#34


Te már csak tudod, máris lefiamoztál, amit szintén nem szerettem, nem vagyok "fiam", se borjam, van nevem saját.


Én az időseket se bátyámozom, meg nénézemem, mert eléggé illetlen, gúnyos.


Sőt van, ahol nőknek is ezt mondják "fiam".

Az ilyen "rideg marhatartásban" nevelkedett emberek használnak ilyen kifejezéseket.


Nálunk a kutyának is van neve, nem használjuk rá azt, hogy "a kutya".

2023. jún. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 anonim ***** válasza:
100%

Jé, hát én a Katalinra tippeltem, de igen, a Mária volt a második helyen.

Akkor megúsztad a Máriát. És ritka neved lett vagy gyakori?

Nem muszáj leírni, ha nem akarod, megértem. De azért kíváncsi lennék rá 😊

2023. jún. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 anonim ***** válasza:
96%
Fun fact: Az iszlám diktatúrákban dívik a húgom-bátyám, fiam-lányom megszólítás idegenek között. Jóról vesznek példát a mi erkölcsi méltóságaink. :)
2023. jún. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/96 anonim ***** válasza:
2%
#36 Mondom én, hogy indokolatlanul hisztis vagy. Olvasd Radics Peti hangján, akkor nem kapod fel a vizet a semmin, elkényeztetett hülye.
2023. jún. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 anonim ***** válasza:
96%
Béláim az Úrban... Ugyanez a szint ez is.
2023. jún. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/96 anonim ***** válasza:
87%
#39 Milyen kár, hogy nem ért ezzel egyet senki...
2023. jún. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!