Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az elsőszülött lányodnak...

Az elsőszülött lányodnak adnád a te neved, és az elsőszülött fiadnak az apja nevét adnád?

Figyelt kérdés

Pl nálunk a családban, apám tesója Nándor, felesége Márta.


Elsőszülött fiuk Nándor akit Nándikának becéznek. Az elsőszülött lányuk Márta akit Mártikának becéznek. Nálunk ez családi hagyomány. Bár én lányomnak sose adnám a nevemet max második névnek.


2023. jún. 24. 15:04
 21/96 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy adnám, gyökér egy szokás. Így lesz egy családon belül Józsi bácsi, Jóska, József, Józsika, Kisjóska meg Jojó. Rém taszító és nevetséges.
2023. jún. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/96 anonim ***** válasza:
92%

Harmadikngenerációs Kiss István vagyok. Nincs a névvel semmi bajom, max egy kicsit tucat. Viszont, hogy még nagyapám és apám is.. slusszpoén, hogy anyám Kiss Istvánné! ÁÁÁÁÁ

Soha nem lesz Kiss István ha gyerekem születik valaha!

2023. jún. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/96 anonim ***** válasza:
65%
Attól függ. Sajátomat nem adnám, de hasonlót/hasonló jelentésűt igen. Viszont második névnek semmit nem adnék, szerintem az a legidiótább dolog a világon, ha valakinek két keresztneve van.
2023. jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/96 anonim ***** válasza:
97%

nálunk anyám volt a közeli családjában a hatodik éppen élő személy azzal a névvel, amikor az apám felvetette, hogy az ő és az apai nagymamám nevét (szintén ugyanaz, és az apám húgának is az a neve) kapjam, anyám megmondta, hogyha kiejti a száján a nevet a szülőszobán, ő helyben hívja a család ügyvédjét és beadja a válópert XD

egyrészt nem praktikus, másrészt meg annyi név van, nem lehet igaz hogy nem találnak egyet a gyereknek ami nem az övéké...

2023. jún. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/96 anonim ***** válasza:
100%

24-es: az tényleg kemény. Te lettél volna a családban a 9. azzal a névvel.


Megkérdezhetem, melyik név az?

2023. jún. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 anonim ***** válasza:
22%
#26 Hát te totál kattant vagy. :D
2023. jún. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/96 anonim ***** válasza:
84%

#27


Nem vagyok kattant, csak egoista szülők gyereke.

A szüleim is a nagyszülők nevét kapták, én nem, de még így sem vetkőzték le az egoizmust, amit a családjukból hoztak.

2023. jún. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/96 anonim ***** válasza:
97%
A nagymamám apja István, a nagymamám öccse Pista, az ő fia a Kis Pista, - nemsokára 50 évesen is - a Kis Pista egyik fia a Pistike és a másik Kis Pistike. Szörnyű.
2023. jún. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/96 anonim ***** válasza:
97%

#29


A rokonságunkban is van 42 éves Janika, barátnője se volt soha, egy, kelkironcs lett.

A lány gyerek az anyja nevét kapta, ő is egy idegroncs.

2023. jún. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/96 anonim ***** válasza:
93%
Úgy csinálnak ezek a családok, mintha legalábbis a Napkirály nevét kéne továbbvinnie a gyereknek, de komolyan :D tovabbvinni a hetvenkettedik Kovács nevet, ahol apuka borsod megyében gyári munkásként gürizik, mert az a legfontosabb, hogy ki ne haljon A NÉV :D
2023. jún. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!