Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az elsőszülött lányodnak...

Az elsőszülött lányodnak adnád a te neved, és az elsőszülött fiadnak az apja nevét adnád?

Figyelt kérdés

Pl nálunk a családban, apám tesója Nándor, felesége Márta.


Elsőszülött fiuk Nándor akit Nándikának becéznek. Az elsőszülött lányuk Márta akit Mártikának becéznek. Nálunk ez családi hagyomány. Bár én lányomnak sose adnám a nevemet max második névnek.


2023. jún. 24. 15:04
 81/96 anonim ***** válasza:
94%
Anyósoméknál divat, hogy anya lánya, apja fia ugyanazt a nevet kapja. Tehát mindenkit ugyanúgy hívnak. (György megy Györgyi). Nagy volt a hisztéria amikor a lányom nem Gyöngyi lett a fiam meg nem György. Hozzáteszem hogy a lányommal egy hónapban és egy napon születtünk, megfordult a fejemben hogy az én nevemet kapja de nem így történt. Anyósomek azóta is a szememre hánynák a neveket, sokáig szóba sem álltak velem
2023. jún. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/96 anonim ***** válasza:
77%

Én nem adnám. De van olyan barátnőm, aki az anyja keresztnevét viseli, a bátyja pedig az apjukét. Ezzel sincs bajom, bár nekem nem annyira tetszik ez a hagyomány.

Tesóm is épp ilyen véleményen volt, volt egy régóta dédelgetett fiúneve, arra az esetre, ha kisfia születik. De a párjának a családjában meg épp az volt a hagyomány, hogy minden (elsőszülött) fiúgyerek az apja nevét kapja, és ehhez a húgom férje is ragaszkodott, hallani sem akart a tesóm által szeretett névről. Végül győzött a kompromisszum: a gyerek mindkét keresztnevet megkapta, első helyen az apjáét, másodikon a tesó által kigondoltat. Aztán végül mindenki a becenevén szólítja a gyereket, aminek a világon semmi köze egyik keresztnevéhez sem.

2023. jún. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/96 anonim ***** válasza:
95%

Soha eszembe nem jutott.


A gyerekim különálló személyek. Nem pedig a klónjaim.

Csak egy idióta nárci nevezi el a gyerekét magáról..

2023. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/96 anonim ***** válasza:
96%
Nagyapámat apámat úgy hívták ahogy engem. Ha fiam születik inkább krasztrálom minthogy én nevem kapja. Az csak szívás és hülye hagyomány, ha gyerek anja/apja nevét kapja.
2023. jún. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/96 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk a családba van ilyen.

László az apa és a gyerek is.Az apa Laci a gyerek meg Lacika.Marha értelmesek mit ne mondjak

2023. jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/96 anonim ***** válasza:
96%

Nem.

Az én nevem hozzám tartozik, engem hívnak úgy, a férjem neve meg a férjem neve.

2023. jún. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/96 anonim ***** válasza:
90%

Nem!

Elavult szokás, utálom a nevemet, szr ha 2 egyforma nevű van a családban, bár a párom neve tetszik, az előző miatt nem adtam volna...

2023. jún. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/96 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy adnám. Utálom az ilyen értelmetlen szokásokat. Kis Mari, Ferike, stb. A hideg kiráz tőle. Még ha legalább lenne valaki, aki örökíti a nevét, pl. híres orvos, felfedező, miniszter. De egy senki minek adja tovább.
2023. jún. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/96 anonim ***** válasza:
93%

“Anyósomek azóta is a szememre hánynák a neveket, sokáig szóba sem álltak velem”


Nem vesztettél semmit, hogy nem álltak szóba veled. Tartaná a fene a kapcsolatot ilyen begyepesedett hülyékkel.


Egyébként én akkor sem adnám hagyományból egyik nevet sem, ha tetszene. Már csak elvből sem.

2023. jún. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/96 anonim ***** válasza:
91%
Nem, utálom a nevemet, nem adnám a lányomnak sem.
2023. jún. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!