Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem így terveztük,...

Mit tegyek? Nem így terveztük, de így alakult. Hogyan tovább? hogy mondjam el neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A párommal, vagyis lassan volt párommal három éve vagyunk házasok. A férjem 46 éves, én pedig 25. A páromnak nem lehet/lehetett gyermeke, amit én el is fogadtam. Viszont fél éve megromlott a kapcsolatunk. hébe-hóba voltunk csak együtt, egyre inkább eltávolodtunk. Az mondta túl fiatal vagyok, a volt felesége viselkedését várta el tőlem, és legutóbb avval érvelt, hogy talán megpróbálják mégegyszer. Ezt a kijelentést egy hónapja tehette. azóta találkozgat a volt feleségevel, vettek egy lakást, ahova a válás után költözni fognak. Viszont tegnap előtt kiderült, hogy 11 hetes terhes vagyok. Hogy álljak ezzel a "férjem" elé, pont most? Ráadásul úgy, hogy eddig abban a hitben élt, hogy nem lehet gyermeke? Én csodának tartanám, hogy még is megesett, hisz ez a baba él, épp úgy az övé, mint az enyém. De nem szeretném tönkre tenni az alakulóban lévő életét. Ha elmondom neki, nem fog magamra hagyni, lovagias és felelősség teljes, viszont már nem szeret, kényszerből pedig nem szeretném ha velünk maradna. Mit tegyek???
2010. szept. 29. 18:44
 61/106 A kérdező kommentje:

Talán barátnőmnél meghúzhatom magam egy ideig, a nőgyógyásznál is próbálkozok akkor.

Nem hittem volna hogy ez lesz belőle. Ma este nem tudok már elmenni.

Legalábbis addig míg a volt feleség itt van, nem mozdulok ki a szobából.

2010. szept. 29. 21:17
 62/106 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az asszonyka azért sír, mert tudja, hogy ők mennyit próbálkoztak és nem jött össze, de akkor se így kéne "szerezni" egy gyereket, ezt meg kellene értenie, ő se adná a saját gyerekét, aki benne növekszik.
2010. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/106 A kérdező kommentje:

Be engedjem?

A férjem már jó ideje itt van az ajtó előtt, arra kért engedjem be, beszéljük meg ketten felnőttek módjára.

mit tegyek? Félek tőle. legalábbis a mostani viselkedése félelmet váltott ki belőlem.

2010. szept. 29. 21:24
 64/106 anonim ***** válasza:
93%

Hát a férjed nem annyira lovagias, mint ahogy az első kérdés kommentjében írtad. Nem tudom, miért dühös, de a volt nejének jó oka van sírni: neki sose lett gyereke, most pedig attól tarthat, hogy a férjed mégis veled marad, talán azért is lett ez téma köztük, hogy neveljék fel ők.

Pillanatnyilag gondolj a baba nyugalmára és próbálj meg elaludni. A szülésig még 6 hónapod van - ha idegeskedni kezdenél, gondolj arra, hogy addig biztos nem veszik el tőled:-) Sürgősen váljatok el, és a válás során térjetek ki a gyerekelhelyezésre is. Gondolj arra, hogy majdnem kizárt,hogy egy még meg nem született babát a hűtlen férjnél helyeznének el!!!

Ne hagyd ott a munkahelyed, segítségedre lehet akár a főnököd és a kollégák is, no meg az, hogy kicsit másra is tudsz figyelni, nemcsak a problémádra.

2010. szept. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/106 audryenne ***** válasza:
95%

Igen, hűtlenségre mindenképp hivatkozhatsz.

Szüleidhez pedig mindenképp menj vissza, ott legalább nyugalmad lehet. Ha pedig mégis zaklatnak, nem leszel egyedül.

A bíróság nem veszi el a gyereket csak úgy egy anyától, lényegében csak akkor, ha drogos, alkoholista vagy (illetve hasonlók). De amilyen aljas dolog ilyen dologgal zaklatni egy anyát, simán kinézem belőlük, hogy kevernek majd össze-vissza (bár nagyon remélem nincs az a bíróság, aki ennek bedőlne). Mindenesetre majd nyilván tisztáznod kell, hogy nekik nem lehetett gyerekük (így kétséges lesz minden vádjuk veled szemben). De próbálj jó ügyvédet szerezni, és lehetőleg ne érintkezz velük többet.

Nem tudnál esetleg odahívni valakit, hogy hazavigyen szüleidhez vagy át barátnődékhez?

Hihetetlen amúgy, milyen emberek vannak...fel sem tudom fogni. Borzasztó lehet ez a helyzet...kitartás!

2010. szept. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/106 anonim ***** válasza:
93%

Én megmondanám neki, hogy ahogy viselkedett, az minősíthetetlen, az ijedtség okozta stressz árthat a magzatnak, aminek se te se ők nem örülnének, te nem akarod eltiltani tőlük a gyereket, de aludjanak rá egyet, és gondolják át.

Nem engedném be, míg erőszakoskodnak.

2010. szept. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/106 audryenne ***** válasza:
93%
Nehogy beengedd, csak felidegesít!
2010. szept. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/106 anonim ***** válasza:
95%
Ne engedd be! Kérdd meg, hogy hagyja, hogy nyugodtan véig gondolj mindent, menjenek el mindketten az ő gyereke nyugalmának érdekében is.
2010. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/106 anonim ***** válasza:
95%
Kérdezz meg a férjedtől, mit akar megbeszélni? Te nem adod a babát és kész. Ezenkívül meg hagyjanak békén végre, mert állapotos vagy és pihenned kell, holnap munkanap.
2010. szept. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/106 A kérdező kommentje:

Azt hiszem vérzek! Hívjak valakit? Ez normális? A háloszobánkban van a fürdőnk, elmentem wcre. Az alsóneműmön észre vettem pár csepp vért. Ez normális?

Most a lehető legnagyobb nyugalmat erőltetve írok. Nem érzek görcsöt. Kérlek ha valaki olvassa írjon!

2010. szept. 29. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!