Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem így terveztük,...

Mit tegyek? Nem így terveztük, de így alakult. Hogyan tovább? hogy mondjam el neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A párommal, vagyis lassan volt párommal három éve vagyunk házasok. A férjem 46 éves, én pedig 25. A páromnak nem lehet/lehetett gyermeke, amit én el is fogadtam. Viszont fél éve megromlott a kapcsolatunk. hébe-hóba voltunk csak együtt, egyre inkább eltávolodtunk. Az mondta túl fiatal vagyok, a volt felesége viselkedését várta el tőlem, és legutóbb avval érvelt, hogy talán megpróbálják mégegyszer. Ezt a kijelentést egy hónapja tehette. azóta találkozgat a volt feleségevel, vettek egy lakást, ahova a válás után költözni fognak. Viszont tegnap előtt kiderült, hogy 11 hetes terhes vagyok. Hogy álljak ezzel a "férjem" elé, pont most? Ráadásul úgy, hogy eddig abban a hitben élt, hogy nem lehet gyermeke? Én csodának tartanám, hogy még is megesett, hisz ez a baba él, épp úgy az övé, mint az enyém. De nem szeretném tönkre tenni az alakulóban lévő életét. Ha elmondom neki, nem fog magamra hagyni, lovagias és felelősség teljes, viszont már nem szeret, kényszerből pedig nem szeretném ha velünk maradna. Mit tegyek???
2010. szept. 29. 18:44
 51/106 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem kapod össze magad, odajutsz, h elvehetik tőled a gyereket.Beszélj egy ügyvéddel, mert ha megszülsz és még nem vagytok elválva, az ő nevére kerül automatikusan a gyerek.Neked ítélik, ha normális vagy és a körülményeid is megfelelnek, az előbbit nem kéne elveszíteni.Ha sikerül elválnotok időben, tagadd le, h ő az apa.Ez ne okozzon neked lelkiismeret furdalást, mert ha "nekik adnád" a gyereket, ő is azt tenné veled.Sok sikert.
2010. szept. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/106 anonim ***** válasza:
93%

A stressztől még el is vetélhetsz, én a helyedben összecsomagolnék, és amikor nincsenek ott, elutaznék a szülőkhöz, a munkahelyen vennék ki szabit, és valahogy csak meg lehetne oldani, hogy elkerüld őket.

Nincs az az ügyvéd, aki ki tudná nekik harcolni a babát. Biztos vágyik egy saját gyerekre az a nő, de ennyire, hogy erővel elvenné másét? Fogadjanak örökbe, basszus, ugyanannyira vannak felkészülve a gyereknevelésre, mint te, mert nekik se volt még.

2010. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/106 anonim ***** válasza:
89%

A magzatnak árt, ha nyugtatót veszel be, és az is, ha idegeskedsz. Márpedig rengetegszer kell még idegeskedned, mire nagykorú lesz! Biztos ezt akarod?


Esetleg mondd a férjednek azt, hogy ilyen körülmények közt elveteted. Néhány nap múlva mondhatod, hogy megtetted. Igyekezz eltűnni az életükből, akkor legalább pár hónap nyugtod lesz.

2010. szept. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/106 anonim ***** válasza:
93%
Igen,itt az a "probléma" hogy házasok vagytok.Mert ha nem lennétek,akkor neked kell megnevezni az apát,így automatikusan az övé.És beírhatnád hogy az apa ismeretlen.Ő nem ugrálhat,hogy de pedig nézzék meg,ő ez az apa.De ez most mindegy is.Keress fel egy ügyvédet,van bizonyos időközönként az önkormányzaton olyan nap,amikor be lehet menni tanácsot kérni ingyen.Mivel gondolom megvan az időd,gyedet fogsz kapni,amiből meg tudtok élni és szerintem kizrt,hogy elvehessék tőled.Elrabolni sem tudják,mert (asszem) 3 éves korig nem viheti el láthatásra,csak a felügyeleteddel lehet látogatni.De tényleg légy észnél!Én a nejtől tartanék főként,nem az apától.De neki ehhez hivatalosan semmi köze,úgyhogy ő nem játszik ilyen szempontból.A férj meg nem veheti el,mert neked is adott minden feltétel a gyerekneveléshez.
2010. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/106 anonim ***** válasza:
90%

Ott kell hagynod őket, nincs barátnőd, akihez átmehetnél egy éjszakára? Vagy akkor maradnak a szülők, legalább pár napra. Mert nem hagynak békén és stresszelnek téged. Undorító szemetek, most nem találok jobb szavakat. Gyorsan próbálják kihasználni a helyzetet, mert látják, milyen állapotban vagy.

Nyugodj meg, nem tudják elvenni tőled a babát, ne is álmodozzanak róla. A férjed meg azért mondja, hogy elbizonytalanítson téged. Azt kellett volna mondanod, hogy nem tőle van... De hát ki gondolta volna, hogy képesek ilyenre.

Most tényleg össze kell szedned magad, mert valószínűleg jogi útra fogják terelni az ügyet majd, és bár NINCS esélyük, de lelkileg meg fog viselni, neked meg most minden erődre szükséged van a baba miatt. És nem szabad stresszelned!

Egyébként legközelebb inkább ne vegyél be nyugtatót.

2010. szept. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/106 anonim ***** válasza:
93%
20:58 vagyok.A nyugtató kifejezetten káros a magzatra,szóval azt többet ne!Van egyébként homeós nyugtató,azt szedhetsz,vagy magne b6-ot.A dokival meg vetesd magad táppénzre.Sokat görcsölsz,fáj a hasad,bármi.Ilyenkor jófejek szoktak lenni,biztoskiír.
2010. szept. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/106 audryenne ***** válasza:
93%

Jézusom, szegény!

Szerintem sürgősen pakolj össze, és menj haza a szüleidhez. Se a párod se a kedves ex neje nem normális (már bocsánat). Undorító ez a lépés tőlük.

Nincs esetleg ügyvéd ismerősöd, aki tanácsot adhatna?

Esetleg mondd azt, hogy mástól van a gyerek.

Nagyon remélem, hogy sikerül megoldani ezt a problémát.:(

2010. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/106 anonim ***** válasza:
90%
Sürgősen keress másik nőgyógyászt, akit nem ismernek.
2010. szept. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/106 A kérdező kommentje:

Szóval keressek fel egy ügyvédet. Holnap megpróbálok beszélni a főnökömmel hátha sikerül szabadságot kivennem. De elég szigorú és nem tudom mi lesz. Nem merek hazudni neki semmiről, se az elvetetésről, sem pedig az apáról, félek, hogyha tényleg bíróságra viszik az ügyet, okot adok arra, hogy elvegyék a gyermekem.

Az általam adott feltételek azért az apáétól messze állnak de remélem megteszi. A keresetem jónak számít, a szüleimnél lakhatok. De az apával ellentétben nekem nincs saját lakásom, neki van. Viszont egyik barátnőm, a férje ért valamit a joghoz, azt tanácsolta nem rég telefonon, hogy a válásnál vagy gyermek elhelyezésnél hivatkozzak hűtlenségre. Elvégre nyílt titok, hogy a volt nejével viszonya van és együtt vettek lakást. ezzel mennék valamire?

Attól is félek, hogy nem fognak békén hagyni. Csak abban bízok, hogy a volt felesége belenyugszik a döntésembe, hogy nem adom a gyermekem! Nem tudnék megválni tőle.

Ő az enyém is! Viszont a párom reakciójától is félek. sosem viselkedett még ilyen dühösen. Én fönnt, a volt felesége pedig lennt sír, csak azt nem értem ő miért?...

Nagyon köszönöm a rengeteg választ, és akinek volt válása, vagy gyermek elheyezése, hasonló gondja írjon tapasztalatot vagy tanácsot. Soha nem voltam még ilyen helyzetbe!

Nem szeretném elvetetni. Úgy érzem nem tudnám megtenni. Családos típus voltam mindig is, és okkal kellett megfogannia. De ha a férjem elveszi tőlem, abba én bele rokkanok :(

2010. szept. 29. 21:12
 60/106 anonim ***** válasza:
96%
Én a helyedben az orvosnak is ellátnám a baját! Az egyik legnagyobb becsületbeli hibát követte el és jogi úton is meg lehet fogni! Ne aggódj nem vehetik el tőled a babát. A bíróság általában az anyák javára dönt, neked önálló kereseted is van. Annak a szukának semmi köze a te gyerekedhez, szóval nyugodtan le állíthatná magát! El hiszem hogy nem akarod elvetetni mert szereted, de szegény gyermek lehet egész életében ( és te is) szívni fogja a kedves "szülők" ( apuka és exneje) zaklatását! Semmiképpen nem vehetik el tőled! Szerintem miután megkapod a gyedet vagy gyest költözz vissza a szüleidhez! Hagyd itt őket a francba! Mi az hogy a TE babádra fáj a foguk? Annyira fel idegesít... Pláne annak az idióta idegen nőnek mi köze van a te gyerekedhez? Meg mi az hogy felelőtlen vagy? Mi az hogy ez a baba őket illeti? Hagyjuk már. 25 évesen éppen elég érett vagy, ők meg senkik. Ne hagyd magad küld el őket a francba, ha kell hívj rendőrséget bár tudom ez elég abszurd. Légy erős!
2010. szept. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!