Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem így terveztük,...

Mit tegyek? Nem így terveztük, de így alakult. Hogyan tovább? hogy mondjam el neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A párommal, vagyis lassan volt párommal három éve vagyunk házasok. A férjem 46 éves, én pedig 25. A páromnak nem lehet/lehetett gyermeke, amit én el is fogadtam. Viszont fél éve megromlott a kapcsolatunk. hébe-hóba voltunk csak együtt, egyre inkább eltávolodtunk. Az mondta túl fiatal vagyok, a volt felesége viselkedését várta el tőlem, és legutóbb avval érvelt, hogy talán megpróbálják mégegyszer. Ezt a kijelentést egy hónapja tehette. azóta találkozgat a volt feleségevel, vettek egy lakást, ahova a válás után költözni fognak. Viszont tegnap előtt kiderült, hogy 11 hetes terhes vagyok. Hogy álljak ezzel a "férjem" elé, pont most? Ráadásul úgy, hogy eddig abban a hitben élt, hogy nem lehet gyermeke? Én csodának tartanám, hogy még is megesett, hisz ez a baba él, épp úgy az övé, mint az enyém. De nem szeretném tönkre tenni az alakulóban lévő életét. Ha elmondom neki, nem fog magamra hagyni, lovagias és felelősség teljes, viszont már nem szeret, kényszerből pedig nem szeretném ha velünk maradna. Mit tegyek???
2010. szept. 29. 18:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/106 anonim ***** válasza:
79%
Remélem jól fognak alakulni a dolgaid :)
2010. szept. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/106 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek életét (megtartását) szerintem ne befolyásolja, hogy szétmentetek – DE a kapcsolatotokat se folyásolja ezek után a gyermek léte. Tartsd meg a gyereket, és neveld fel egyedül. Biztosítsd neki, hogy kivehessen akkora részt a gyerek életéből, amekkorát akar – de nem együtt lakva.

Az egy dolog, hogy neki mi volt az álma, meg most, hogy ezt megtudja, mit szeretne – de Neked is van szavad, meg döntési lehetőséged, azaz ha te úgy döntesz, hogy egyedül szeretnéd felnevelni a gyereket, és ő menjen vissza a volt feleségéhez, aki miatt elhagyott Téged, akkor ragaszkodj is ehhez. Megszülöd a gyereket és biztosítod számára a méltányos láthatást, hogy a lehető legjobban kivehesse a részét a gyerek életéből – de ha gyerek nélkül nem kellettél neki, egyáltalán nem vagy köteles visszafogadni őt és újra együttélni vele (megbántva így a volt asszonyt).

2010. szept. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/106 anonim ***** válasza:
40%

19:32 - Attól, hogy ugyanaz a százalék, még nem ugyanaz az ember, függetlenül attól, hogy egyetértek a többi azonos százalékúval (akiről nem tudom, hogy kicsoda), de ez csak a véletlen műve. Gondolkodj, itt sok embernek azonos a százaléka, mégis más-más gépeknél ülünk.

Nekem speciel jelenleg nincs párkapcsolatom, és jobban leköt, hogy meglegyen a diplomám, mint hogy ilyenekkel hosszasan foglalkozzak, mint te, de anyu már legszívesebben kirúgná apámat, aki sokszor nem őszinte vele, de apám nem hajlandó menni sehova. Ennyit erről, engem nem érdekel, milyen fenekű cicababával jön össze, vihetik, csak ne használná ki anyut.

2010. szept. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/106 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vetetem el, még hozzá három okból. Az egyik: közel három hónapos terhes vagyok.

A másik nem venném el egy olyan férfitól a gyermekét, aki egész életében azt hitte nem lehet.

Három, szeretem ezt a picit, hiába pár napja értesültem róla."


Ez a 3 feltételezem, hogy egyenrangban van egymással, vagy a 3. a legfontosabb ok.


Ha ÉN lennék a helyedben elmondanám neki, de a szerelem elmúlása, régi feleséggel való tervei miatt nem mennék bele további kapcsolatba vele. Ezért a bejelentést jól kell időzíteni, magad miatt, amikorra már biztos, hol laksz majd a válás után...stb, és ezután már semmiféle visszakönyörgési tervnek nem engednék.

Nem rosszindulatból, de az is előfordulhat, hogy nem akarja hogy megtartsd a gyereket, vagy hogy majd maguknak akarják a feleségével valahogy (pl. eleinte fenntartja a látszatot, évekig, majd visszamenne a feleséghez, és mindent megtesz, hogy a gyereket valahogy a bíróság neki ítélje), emiatt mindenképpen még mostanában, ill. a szülés előtt külön költöznék. Remélem, van hová. (?)


DE: nem ÉN vagyok a helyedben, hanem Te, és neked más dolgok fontosak, Te más ember vagy, az enyém egy másik nézőpont.

Majd írj légyszi, hogy alakult, érdekel!

Mindenkinek a legjobbakat!

2010. szept. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/106 A kérdező kommentje:

Teljesen elkapott a pulyka méreg! előre is elnézést a helyesírási hibákért.

Először is egy orvos tehet ilyet?????

A nőgyógyászom, a volt "párpm" egyik barátja, legalábbis a baráti körének a tagja. A tegnap előtti vizsgálat után felhívta a párom, hogy gratuláljon a gyermekhez! Ami hagyján, mert ezalatt a 20 perc alatt én lepődtem meg a legjobban, és nagyon nagyot csalódtam a "férjemben" :'(


Tegnap elmesélte a volt feleségének a dolgot, és tudjátok mivel állítottak haza? Mert igen, elrángatta ide a kedves volt nejet, és oylat vágtam a képembe, hogy azt hittem sírva fakadok. a párom arra kérrt, adjam nekik a babámat.

Hivatkozva arra, hogy ők érettebbek, én pedig fiatal vagyok! És, hogy a kettőjük keresete több mint az enyém, gondoljak a kicsire. Elvehetik tőlem??? Eltudom atrtani akár egyedül is!


A legrosszabb az egészben, hogy megtudta, hogy gyermeket várok, egyből szaladt a volt feleségéhez, és ők ezt tegnap átvitatták és erre jutottak.


Egy bolondnak érzem magam. Itt lelkiztem kétsébe esve, hogy jót szeretnék neki. Ezután már csak a rizsa jött, hogy gondoljam át, meg hogy van bíróság is... :'( Mit tegyek? Ugye nem veheti el tőlem?


Ja és idézem a volt feleséget: "ez a baba tulajdonképpen minket illetne, ha felelősség teljesen gondolkodnál"


:'( Eddig bírtam. Magukra hagytam őket a földszinten, most pedig végképp kétségbe vagyok esve!

2010. szept. 29. 19:51
 36/106 anonim ***** válasza:
96%
Szegény! Szerintem, mond azt hogy másé a gyerek, ha ilyen szemetek.
2010. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/106 anonim válasza:
74%

Szegény! 1 óra alatt jól megváltozott az életed. Valahogy sejtettem, hogy majd "ŐK" fogják maguknak a babát követelni idővel, de hogy már most rögtön?

Amúgy mellékesen nem értem ezt a sok gratulációt.Mihez? Ahhoz, hogy újabb gyerek nő fel csonka családba? Újabb egyedül álló anya van kilátásban? Egyértelműen megmondta a kérdező, hogy a házasságuk már menthetetlen, és mint tudjuk, egy gyerek sem képes egy rossz házasságot összekovácsolni.

2010. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/106 anonim ***** válasza:
93%
Nem vehetik el.
2010. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/106 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon szemetek! Nem vehetik el tőled, ne engedd semmiképpen sem! Lehetett volna gondolni ilyenre is, de akkor is hihetetlen. Milyen jogon gondolja az a nő, hogy odaadod a saját gyerekedet egy idegen nőnek, mit képzel... Bocs, csak felháborodtam én is.

Az ilyen orvost meg beperelném, de gondolom kisebb gondod is annál most.

És annak ellenére, hogy van más vélemény is, én azért szeretnék gratulálni a pici babához és remélem, hogy minden rendbejön!

2010. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/106 anonim ***** válasza:
93%
Nem "illeti" őket, mert nem béranya vagy, elhiszem, hogy szerettek volna közös gyereket, mert sokat próbálkoztak, de ez nagyon undorító dolog lenne, hogy veled (véletlenül) összejött, és elvennék, csak így, arra hivatkozva, hogy fiatal vagy (elnézést, anyai nagyanyám 21 éves volt, anyu meg 25, amikor szültek, pedig ők még szerényebb körülmények között éltek, mint ma legtöbben).
2010. szept. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!