Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem így terveztük,...

Mit tegyek? Nem így terveztük, de így alakult. Hogyan tovább? hogy mondjam el neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A párommal, vagyis lassan volt párommal három éve vagyunk házasok. A férjem 46 éves, én pedig 25. A páromnak nem lehet/lehetett gyermeke, amit én el is fogadtam. Viszont fél éve megromlott a kapcsolatunk. hébe-hóba voltunk csak együtt, egyre inkább eltávolodtunk. Az mondta túl fiatal vagyok, a volt felesége viselkedését várta el tőlem, és legutóbb avval érvelt, hogy talán megpróbálják mégegyszer. Ezt a kijelentést egy hónapja tehette. azóta találkozgat a volt feleségevel, vettek egy lakást, ahova a válás után költözni fognak. Viszont tegnap előtt kiderült, hogy 11 hetes terhes vagyok. Hogy álljak ezzel a "férjem" elé, pont most? Ráadásul úgy, hogy eddig abban a hitben élt, hogy nem lehet gyermeke? Én csodának tartanám, hogy még is megesett, hisz ez a baba él, épp úgy az övé, mint az enyém. De nem szeretném tönkre tenni az alakulóban lévő életét. Ha elmondom neki, nem fog magamra hagyni, lovagias és felelősség teljes, viszont már nem szeret, kényszerből pedig nem szeretném ha velünk maradna. Mit tegyek???
2010. szept. 29. 18:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/106 anonim ***** válasza:
92%
Az orvost nyugodtan beperelheted, mert barát nem barát, akkor is megszegte az orvosi titoktartást (ráadásul ezzel bajt hozott a fejedre), esetleg megemlíthetnéd a dokinak, mit tett...
2010. szept. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/106 anonim ***** válasza:
27%
A legutóbbi fejlemények előtt én is azt írtam volna, amit legtöbben javasoltak. Ezek után viszont alaposan át kellene gondolnod, megtartsd-e a babát. A volt férjed és a neje pokollá fogják tenni az életed, a kicsi pedig állandó feszültségben nő fel. nem kizárt, hogy el tudják perelni tőled. Nem volna jobb új párt keresned és nyugodt családot alapítani?
2010. szept. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/106 anonim ***** válasza:
93%

Szinte hihetetlen! veled egyidőben, 19.51-kor írtam a kommentemet, amiben írtam, hogy nem rossz indulatból, de még ez is előfordulhat... :O

(A megérzésekről még annyit, hogy az unatkozó fantáziálók is sajnos előfordulnak hasonló kérdésekkel, és mivel nem láthatjuk, csak remélem, hogy Te egy rendes ember vagy, és csak azért merült fel bennem, mert már több ilyenbe botlottam. Ha nem, és valóban kamu a kérdés, akkor is értesíts, mert jó megérzésekkel lenne egy szuper állásajánlatom - köszi. Addig abból indulok ki, hogy sajnos így van, ahogy leírtad.)


Nagyon sajnálom. A jogi oldalához nem értek, szerintem mielőbb szállj ki a kapcsolatból, azzal teszed a legjobbat. Hetente minden megyeszékhelyen van ingyenes jogi tanácsadás, ill a neten biztos találsz valakit, jogi fórumokon. Remélem, szülői, baráti segítséged van.

2010. szept. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/106 anonim ***** válasza:
86%

Azt a mindenségit! Amit most olvastam, nagyon felháborító!

Van itt jogász???? Help!!!!

Remélem hamarosan olvassa ezt a témát valaki doktor jogerős, és segít abban, hogy a Kérdező minél hamarabb és távolabb el tudjon kerülni ezektől az emberektől, akiknek a hozzáállása sajnos beteg.

Kedves Kérdező, most nem szabad összetörnöd! Több gerinc és tartás van Benned, mint bennük. Lehet hogy volt egy "hibás" lépésed, kapcsolatod, de ez nem bűn, nem a világvége. Neked most Magadra kell figyelned, nem szabad engedni a más hülyesége miatti szenvedést. Más hülyesége miatt sosem ...

Úgyis Magadra hallgatsz leginkább, így mástól csak tanácsot kérj, de ne engedd, hogy más döntsön helyetted. Te érzed az életedet leginkább, Te gondolkodsz a saját életedről, Te hozol döntést a saját életedben. Sokmindenkire számíthatsz, de leginkább Magadra!

Légy erős, és ne félj felemelt fejjel tovább, előre menni!

32/F

2010. szept. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/106 anonim ***** válasza:
76%
20:14 De miért írod, hogy gondolja meg, megtartja-e a babát? Már megírta a kérdező, hogy három okból is megtartja. Az egyik az, hogy 3 hónapos terhes. Szerinted melyik orvos vállalná ilyen korban az abortuszt? Mert szerintem egyik sem.
2010. szept. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/106 anonim ***** válasza:
79%

Ha el tudod egyedül is tartani, más jellegű gond nincs veled, szerintem nincs az a bíróság, aki odaítélne egy pár hónapos, esetleg pár éves csöppséget az apának, meg hát ugye gyerektartás is van a világon!!!!

Teljesen fel vagyok háborodva, hogy ilyen hülye emberek élnek a 21. században!Az a nő is mit képzel magáról???

A helyedben én megbeszélném egy haverral hazudja be a férjednek hogy nem tőle van, hanem a havertól, az jól bepöccenne és soha többet nem látnád, igaz gyerektartás se lenne, valamint apa sem,de ilyen apa nem hiszem hogy jót tenne egy gyereknek...

SZABADULJ TŐLÜK BÁRMI ÁRON!!!!!!!!!!

2010. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/106 anonim ***** válasza:
72%

11 hetes terhes. Amikor atz írta, hogy semmiképpen sem veteti el, még nem tudta, mennyire érzéketlen, cinikus és agresszív lesz a férje. A volt feleség részéről sem lehetett arra számítani, hogy a férj mellé állva el akarja venni más gyerekét.

Vajon ez a magzat, ez a baba szeretne ilyen körülmények közt felnőni?

2010. szept. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/106 anonim ***** válasza:
93%
Igen, csakhogy azt is írta, hogy azért sem veteti el, mert már szereti ezt a picit. Valószínűleg férfi vagy és nem tudod, milyen érzés egy babát várni és milyen szeretni már akkor, amikor már benned van. Hidd el, egy olyan anyával, aki azt írja, hogy el tudja tartani és hogy már most szereti, van jövője annak a babának.
2010. szept. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/106 anonim ***** válasza:
95%
Nem hiszem el, hogy lenne olyan bíróság, aki az apának ítélné oda azt a babát, amikor az anyja is el tudja tartani. Az teljesen mellékes, hogy az apa jobban áll anyagilag.
2010. szept. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/106 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi tévő legyek. A volt feleség még mindig a nappalinkban ücsörög, a férjem pedig arról próbűl győzködni (ajtón keresztül), hogy legyek lelkiismeretes és gondoljam át a lehetőségeimet. Szinte felhívta a figyelmem arra is, hogy ügyvédi segitséggel mindent megtesz, hogy a kicsi az övé legyen.

Nem értem miért reagált így, nem számítottam erre.

Viszont kezdek megnyugodni, de a helyzet kétségbe ejt. Az első gondolatom az volt, össze csomagolok és haza utazok a szüleimhez. De a munkám ide köt. A válás után úgy volt a férjem költözik, én maradok.

A legjobban attól félek, hogy nem fognak nyugtot hagyni. Felmerült bennem az az érzés is, amit a felesége vagyis az ex neje érezhet. Úgy tűnt minderon a kicsire fáj a foga. A párom viszont legnagyobb döbbenetemre mellé állt.

Nyugtatót vettem be. Terhesen szabad volt ezt? Soha nem voltam még ilyen helyzetben, de nagyon kihoztak a sodromból. Mit tegyek? Ha munka nélkül maradok és vissza költözök a szüleimhez legalább addig mig a kicsi megszületik, ez az apa javára dönthet gyermek elhelyezésnél? Ne haragudjatok ha összefüggéstelenül írok, de nem fogom fel ami körülöttem történik.

2010. szept. 29. 20:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!