Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megőrjít már anyám folytonos...

Megőrjít már anyám folytonos nyúzása, hogy menjek el dolgozni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves harmadik féléves egyetemista vagyok, informatikusnak tanulok. Amióta 16 éves lettem, anyám folyamatosan azzal traktál, hogy iskola mellett menjek el dolgozni. Rendben, elmentem 16 évesen LIDL-be árufeltöltőnek 1 hónapig nyáron, de nagyon rosszul éreztem magam alatta, őrjítően monoton és rossz. Utána 18 évesen mentem el egy gyárba dolgozni, de csak 4 napot bírtam, már fel akartam második nap akasztani magam inkább, mint hogy bejárjak. Igen, egy picit büdös is a munka, de igazából nagy lelki problémákkal szenvedek és emiatt nem megy ez ilyen könnyen, és amúgy szívesen csinálnám, ha olyat találnék, amiben egy pici élvezetet is találnék. Most nyáron katasztófa volt, minden nap üvöltött velem anyám, hogy hordjam el a fenekem dolgozni, Augusztusban találtam egy promóter állást Media Marktban de nem vettek fel, mert csak 1 hónapig tudtam volna lenni. Viszont most szeptemberben új városba költöztem, és anya itt is egész nap nyúz, hogy hordjam el magam dolgozni itteni interspárba vagy a mekibe egyetem mellett. Természetesen ilyen helyekre nem akarok menni rabszolgamunkázni, hanem akkor már a szakmámba szeretnék elhelyezkedni gyakornoknak, csak hiába adtam fel álláskeresés hirdetést csomó helyen, mindenhol kiröhögnek, hogy másodévet kezdőként (3. félév) 0 tudással rendelkezem még és nem fognak sehol sem alkalmazni. Ami érthető. De rabszolgamunkába viszont nincs kedvem menni, így is labilis vagyok lelkileg, ki tudja mikor kötöm magam föl a legközelebbi meggyfára. Pszicholúgust kéne keresnem, de ahhoz is pénz kell ám. Szóval lényeg az egészben, nem akarok a nehéz egyetem mellett dolgozni, így is ki vagyok készülve teljesen pedig még el sem kezdődött a félév nagyon. Mit tegyek, hogy elviselhetőbb legyen a dolog?

2019. szept. 20. 19:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/97 anonim ***** válasza:
82%

Az én anyukám egyedül évekig havi 150 ezerből tartott el engem és a két tesómat. Én amikor lehetett elmentem dolgozni már 16 évesen, voltam meggyet, bodzát szedni, kenyeret szeletelni hajnali 2-ig. És nekem nem kellett mondani, hogy menjek. Tudtam magamtól, hogy sajnos nem állunk olyan jól és nekem is segítenem kell. Én megtanultam mi a munka, és megbecsülöm azt a kis pénzt is, hogy ne anyukámnak kelljen a ruháimat megvenni pl. Egy évben két ösztöndíjat is elnyertem, mert rohadt szorgalmas vagyok, es ebbol fizettem nyelvvizsgakat, tesoimnak szukseges dolgokat. Most 18 éves vagyok, gazdasági egyetemre szeretnék tovább menni állami támogatással, és valószínüleg sikerülni is fog, mert tettem is le az asztalra, nem csak panaszkodtam.

Szoval ne mondd mar, hogy annyit nem tudnál 19 évesen megtenni, hogy heti 2-szer elmész dolgozni..

2019. okt. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/97 anonim ***** válasza:
95%
Időd arra van amire akarod hogy legyen. A kérdező nem akar dolgozni és azért nem akar, mert sz@.rik rá egy spekuláns f@.sz és az anyja helyében már rég kidobtam volna
2019. okt. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/97 anonim ***** válasza:
97%

Basszus kérdező, el sem jut az agyadig, h milyen kibhaxott szerencsés vagy, h nappali egyetemen tanulhatsz, miközben eltartják a kényelmes kis hátsódat... nem foglak “fikázni”, az egyikünket sem viszi előrébb, csak ennyi, h szomorú látni azokat, akiknek az ölükbe hullik a lehetőség, de nemhogy nem értékelik, még nekik áll feljebb...

Én ugyan 14 éves korom óta melózok, suli mellett kezdtem (korrepetálással), szal nyilván nem érezhetem át a kényelmes helyzeted, viszont egy db kérdésem azért lenne: mi akadályoz abban, h felnőttként, legalább a nyári szünetben - ami ugye a valódi felnőtteknek nem jár - diákmunkát vállalj, ami nem mellesleg jellemzően sokkal jobban fizet, mint az átlag munka...?

2019. okt. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/97 anonim ***** válasza:
100%
Rég olvastam már ilyen szarságot...
2019. okt. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/97 anonim ***** válasza:
80%

Egy kérdés azoknak akik a kérdező lusta kis s*ggét védik:

Ha annyira nehéz a szak és tényleg nem lehet mellette dolgozni,akkor nyáron miért esik nehezére? Nyáron mit kell tanulnia? Ne legyetek már ennyire nagyképűek az informatikus diplomátokkal, mert most vidéki kisvárosról van szó... jó ha 300 nettót megkeres majd, mert ahogy látszik ő önálló életre képtelen lesz, tehát nem pesten fog 4-500ért elhelyezkedni. A kérdező még 40 évesen is az anyja nyakán fog élni és bánkódni azon hogy nincs neki megfelelő szintű munka. Haverkodj össze azzal a kérdezővel, akinek 10 év alatt sem sikerült munkát találnia 😂 neked is ez lesz a sorsod...

2019. okt. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/97 anonim ***** válasza:
89%

Azért vannak itt érdekes válaszok, ha igaz a kérdés ha nem... Ha valaki tanulni ment egyetemre, és megteheti hogy nem dolgozik szíve joga. De akkor a tanulásban viszont 100%-ban odatenni magad nem hetkozbe bulikázni, aztán a reggel 8as előadást kihagyni mert úgy sincs katalógus.. Tudom gyerekek hogy megy ez... Utána meg osztjuk az eszet facén/gyakorin/haveroknak. lebegtetjuk a nagytudast meg IT-t HA majd végzek, HA majd kezdőként 300 nettó... Meg ilyen projekt munka, meg amolyan (semmit nem érő, de jól hangzó szavak) aztán mikor 8. éve toljatok a sulit, végre megvan a diploma... Nagyarcal beultok egy interjúra na akkor a 300 nettó most meglesz. Jó ha 200 nettó megvan, aztán a nagy IT-s projektbol meg van egy rendszergazdai meló, az aranylapát 2000 Kft-nel. Fent nevezett események kb a hallgatóság 70%val megtortenik. A diploma bárkinek lehet, de a legjobb ha diploma és dolgozni akarás is van. Ismerek olyan egyéneket akik így gondolkodnak:200 nettó? El sem megyek... Aztán mikor mégis kell a pénz akkor elmegy melózni 200 nettóert de ő nem dolgozik, mer hát annyi pénzert nem csinál semmit... Kollégák kibobnak az ablakon ugye, 'elfelejt' mindent megcsinalni... Mikor a főnök szidja akkor eljatsza a nagyhalalt hogy őt kipecezték, meg amúgyis putri hely... De hát ő akkor is magasan képzett szakembor há mi meg hogy...


Aki nem akar havi 120ert dolgozni az 300ert sem fog, aki 300ert nem dolgozik az 600ert sem fog... Lusta fajankók egytől egyig az összes. Az itéstől a takaritoig. Én azt mondom ha büdös a mekiben lesutni egy hamburgert, X ezerért (pedig nincs pénze) az ugyan úgy képtelen lesz melózni egy komolyabb helyen... Mindig van egy felmento idok, kevés pénz, gáz kollégák, rossz munka, a hold fold együttállás

2019. okt. 27. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/97 anonim ***** válasza:
Nekem is volt barátom aki ilyet tanult és a kérdezővel azonos félévre mikor járt már nagyban dolgozott szakmai helyen igaz, nem nagy dolgokat, de ott. Először nem a szakmával kapcsolatos munkát végzett, de kellett, mert az özvegy anyjának két gyerek mellett nem tellett még rá is rendesen. Közben folyton keresett szakmába vágó helyet és talált is végül. Mire végzett már tök jó helye volt, igaz sose ért rá semmire. Mesterszak után meg k..a jó melót hozott össze magának Londonban. Ha büdös lett volna neki elmenni dolgozni, akkor most ahogy az előző írta kb. rendszergazda lenne egy középiskolában és csodálkozna, hogy hol ment félre a dolog, mert ő neonfényes karrierről álmodozott délutánonként.
2019. okt. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!