Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megőrjít már anyám folytonos...

Megőrjít már anyám folytonos nyúzása, hogy menjek el dolgozni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves harmadik féléves egyetemista vagyok, informatikusnak tanulok. Amióta 16 éves lettem, anyám folyamatosan azzal traktál, hogy iskola mellett menjek el dolgozni. Rendben, elmentem 16 évesen LIDL-be árufeltöltőnek 1 hónapig nyáron, de nagyon rosszul éreztem magam alatta, őrjítően monoton és rossz. Utána 18 évesen mentem el egy gyárba dolgozni, de csak 4 napot bírtam, már fel akartam második nap akasztani magam inkább, mint hogy bejárjak. Igen, egy picit büdös is a munka, de igazából nagy lelki problémákkal szenvedek és emiatt nem megy ez ilyen könnyen, és amúgy szívesen csinálnám, ha olyat találnék, amiben egy pici élvezetet is találnék. Most nyáron katasztófa volt, minden nap üvöltött velem anyám, hogy hordjam el a fenekem dolgozni, Augusztusban találtam egy promóter állást Media Marktban de nem vettek fel, mert csak 1 hónapig tudtam volna lenni. Viszont most szeptemberben új városba költöztem, és anya itt is egész nap nyúz, hogy hordjam el magam dolgozni itteni interspárba vagy a mekibe egyetem mellett. Természetesen ilyen helyekre nem akarok menni rabszolgamunkázni, hanem akkor már a szakmámba szeretnék elhelyezkedni gyakornoknak, csak hiába adtam fel álláskeresés hirdetést csomó helyen, mindenhol kiröhögnek, hogy másodévet kezdőként (3. félév) 0 tudással rendelkezem még és nem fognak sehol sem alkalmazni. Ami érthető. De rabszolgamunkába viszont nincs kedvem menni, így is labilis vagyok lelkileg, ki tudja mikor kötöm magam föl a legközelebbi meggyfára. Pszicholúgust kéne keresnem, de ahhoz is pénz kell ám. Szóval lényeg az egészben, nem akarok a nehéz egyetem mellett dolgozni, így is ki vagyok készülve teljesen pedig még el sem kezdődött a félév nagyon. Mit tegyek, hogy elviselhetőbb legyen a dolog?

2019. szept. 20. 19:35
 31/97 anonim ***** válasza:
74%
Nem lenne könnyebb bevallani, hogy csak simán dög vagy? Édesanyád 120e-ből tartja el a méltóságos valagadat, éppen ideje volna, hogy felébredj, biztosan már kínjában ordítozik veled, szerintem szégyelld magad, bár a nyáron dolgozhattál volna.
2019. szept. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/97 anonim ***** válasza:
48%
Nem lesz népszerű a válaszom, de nem a kérdezőt kéne szidni, hogy "örülj neki, hogy 19 évig eltartotta a valagadat" már megbocsássatok, de nem azért vállalunk gyereket, hogy szívességből etessük, és amint munkaképes, páros lábbal rúgjuk ki, h ha nem pénzel minket. Szerintem egy normális szülő igenis igyekszik megteremteni a gyermekének a nyugodt éveket egyetem alatt. Természetesen az első végzettség után a gyermek a felelős. Szüleim is ezt csinálták. Kötelességükként érezték, hogy segítsenek egyetemista koromban, és én akkor mentem el dolgozni csak, mikor már megérettem egy gyakornoki pozícióra másodévesen. Mikor kitaláltam, hogy kell egy második diploma, már nem segítettek, az az én bulim volt. Az, hogy a kérdező anyja csak annyit ért el, hogy 120-at keressen, az az ő sara. Még ha azért keresne 120-at mert ápolósként, mentősként a szenvedélyét űzi... de nem, csak egy titkár, akinek bármikor lehetett volna más választása. Komolyan mondom, aki 18. születésnapja után elvár a gyerektől és nem érzi a felelősséget már iránta a mai világban, ahol valaki még a gimiből kiesve egy nagy nulla, az minek szül? Aki meg egyetem mellett 2-3 napokat dolgozik, az vagy valami nagyon könnyű szakra járogat, vagy már utolsó félévét tölti. Proginfo mellett biztos nem lehet heti 20-25 órákat dolgozni, ha nem csak kegyelemkettesekre mész, hanem érteni is akarod az anyagot. Valamint látszik, hogy egy csomó válaszolónak se empátiája, se érzelmi intelligenciája és nem tudja milyen, mikor egy szorongó embert leblokkolja a saját elméje. Egy segítségre szoruló embert cseszegettek. Örüljetek, hogy nektek minden a helyén van, de pszichológus szakemberek tudnának arról beszélni, hogy mennyi ember van, akiknek a mindennapi tevékenységeknél tele vannak gátoló szorongásokal. Sanszos, hogy a kérdező anyja csak mélyíti ezeket a pszichológiai blokkokat.
2019. szept. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/97 Savlekotő ***** válasza:
61%
Ne haragudj meg előző 120 mire elég,azért normális h a nagykorú amint tud keres melót és legalább a rezsijét állja ettől nem lesz albérlősítve,igen kötelesség eltartani,ja egy darabig de akin azt sem látom h mozdulna azt előbb utóbb kivágnám.
2019. szept. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/97 anonim ***** válasza:
33%

120 mire elég? Ezt a kérdést az anyjának kell megkérdeznie magától és nem pedig a fián kiélnie a frusztrációit.

Az, hogy valaki nagykorú, még nem jelent semmit. Éppen csak kiesett a középiskolából. Aki innentől kezdve nem kezd valamit magával, nem a továbbtanulásra koncentrál az 50 évesen 120at fog keresnk

2019. szept. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/97 anonim ***** válasza:
69%
Javaslom vedd fel a diákhitelt, abból két évig tudsz anyukádnak segíteni, mellette tanulj szorgosan, kezdő programozóként nettó 300 simán megvan, 2-3 év után nettó 4-500 is, úgyhogy röhögve vissza tudod fizetni a diákhitelt!
2019. szept. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/97 Savlekotő ***** válasza:
57%
Itt anyuka hibája nem a 120 hanem h nem baxta ki még az élősködőt aki 30 évesen is az lesz,mert kényelmes lesz neki mama hotelben.
2019. szept. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/97 anonim ***** válasza:
75%
Bármilyen fura, 21, igenis számít, van-e bármi tapasztalatod. Dolgoztál-e már bárhol, csapatban vagy egyedül, stb. Bármilyen diákmeló előny később. Meg az is, aminek köze nincs a szakmádhoz.
2019. szept. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/97 anonim ***** válasza:
36%

Lehet a Mekiben, eladói állásoknál meg random irodai Excel tologatásnál előny, hogyha dolgoztál mindenféle random diákmunkákat, de programozóként ez a kutyát nem érdekli.

Ami érdekes az az, hogy hogy teljesítesz a szakmai teszten, a próbafeladatokon és hogy milyen hobbiprojektjeid (Github profilod) van.

Hidd el, sokkal jobban jár, ha felveszi a diákhitelt, és mekis hambisütés helyett inkább összedob valami komolyabb hobbiprojektet.

2019. szept. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/97 anonim ***** válasza:
60%
Oké, de ha nem vesznek fel programozónak még évekig? Anyud nyakán élősködsz akkor is lelki bajokra meg más dolgokra hivatkozva? Az élet nem így működik sajnos!
2019. szept. 21. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/97 anonim ***** válasza:
28%

Tudjátok ti mennyit keres egy egyetemet végzett informatikus???


Vicc az anyja

2019. szept. 21. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!