Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megőrjít már anyám folytonos...

Megőrjít már anyám folytonos nyúzása, hogy menjek el dolgozni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves harmadik féléves egyetemista vagyok, informatikusnak tanulok. Amióta 16 éves lettem, anyám folyamatosan azzal traktál, hogy iskola mellett menjek el dolgozni. Rendben, elmentem 16 évesen LIDL-be árufeltöltőnek 1 hónapig nyáron, de nagyon rosszul éreztem magam alatta, őrjítően monoton és rossz. Utána 18 évesen mentem el egy gyárba dolgozni, de csak 4 napot bírtam, már fel akartam második nap akasztani magam inkább, mint hogy bejárjak. Igen, egy picit büdös is a munka, de igazából nagy lelki problémákkal szenvedek és emiatt nem megy ez ilyen könnyen, és amúgy szívesen csinálnám, ha olyat találnék, amiben egy pici élvezetet is találnék. Most nyáron katasztófa volt, minden nap üvöltött velem anyám, hogy hordjam el a fenekem dolgozni, Augusztusban találtam egy promóter állást Media Marktban de nem vettek fel, mert csak 1 hónapig tudtam volna lenni. Viszont most szeptemberben új városba költöztem, és anya itt is egész nap nyúz, hogy hordjam el magam dolgozni itteni interspárba vagy a mekibe egyetem mellett. Természetesen ilyen helyekre nem akarok menni rabszolgamunkázni, hanem akkor már a szakmámba szeretnék elhelyezkedni gyakornoknak, csak hiába adtam fel álláskeresés hirdetést csomó helyen, mindenhol kiröhögnek, hogy másodévet kezdőként (3. félév) 0 tudással rendelkezem még és nem fognak sehol sem alkalmazni. Ami érthető. De rabszolgamunkába viszont nincs kedvem menni, így is labilis vagyok lelkileg, ki tudja mikor kötöm magam föl a legközelebbi meggyfára. Pszicholúgust kéne keresnem, de ahhoz is pénz kell ám. Szóval lényeg az egészben, nem akarok a nehéz egyetem mellett dolgozni, így is ki vagyok készülve teljesen pedig még el sem kezdődött a félév nagyon. Mit tegyek, hogy elviselhetőbb legyen a dolog?

2019. szept. 20. 19:35
 81/97 anonim ***** válasza:
77%
Akkor is várni fogod, hogy jobb essen az öledbe. Csak majd akkor azt mondogatod, hogy meg van a diplomád, mindjárt jön a tuti meló, nem mehetsz el szar helyre. Ilyen ember vagy, csak várod a sült galambot, ami nem jön és képtelen vagy bármit összehozni. Nincs ezzel baj, van ilyen, csak nem kell letagadni. Anyád meg most szív, hogy ilyen gyereket hozott össze.
2019. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/97 anonim ***** válasza:
71%

" értelmetlen már most elkezdenem beállni a biorobot életritmusba rossz munkahelyen, rossz főnökökkel, rossz munkatársakkal. Szeretném, ha egyetem mellett amikor hazaérek tudjak pihenni és szórakozni, ne pedig dolgozni menjek megint 6-8 órára aznap. És utána persze 0 legyen a pihenés/szórakozás... Úgy gondolom, aki nagyon el akar sürgetni munkába, az csak azért teszi, mert ő neki nem sikerült olyan jól az élete, mint amennyire szerette volna, és ha neki rossz, akkor nekem is legyen rossz, én is menjek gürizni a mocsokba max 90 ezerért havonta, nehogy már nekem egy kicsit is élvezetesebb életem legyen."

Mekkora egy nagyképű gyökér vagy.

Rengeteg diplomás mosogat, mert nem tud elhelyezk3dni. Megérdemelnéd hogy kivágjanak otthonról, és megtapasztald, milyen is az élet valójában. Nehogy tegyél valamit az álmaidért, és legyél ilyen önző továbbra is!

2019. okt. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/97 anonim ***** válasza:
84%

"Mit tegyek, hogy elviselhetőbb legyen a dolog?"

Először is képzeld anyád helyébe magad. Sok éve kidolgozza a belét is, hogy eltartson, szeretne ő is élni (a 8 órás munka MELLETT, nem HELYETT), nem csak dolgozni.


Te viszont leírod, hogy "picit büdös a munka" neked. Hát keress olyat, ami nem büdös.

Ajánlottak itt sokféle munkát, amivel kiegészítheted a jövedelmedet, én például matematikát korrepetáltam egyetem alatt általános és középiskolásoknak. Nem, nem büfészakra jártam, mérnök vagyok (BME).

De nálunk is csak egy kereső volt (apám), anyám betegség miatt nem dolgozott és van egy testvérem is, aki egyetem alatt szintén keresett magának valamit, amit szívesen csinált. Így nem kellett ruhára, szórakozásra, tanulmányokra pénzt költeni ránk, "csak" az otthonlakás költségeit fedezték a szüleim, illetve apám. Amikor összeházasodtak és gyerekeik lettek, még nem tudták, hogy anyukám 8 éve múlva súlyos beteg lesz, és nem tud dolgozni.


Próbáld végiggondolni, hogy mit csinálhatsz, esetleg olyat is, ami nem időhöz kötött. És próbáld - csak egy kicsit - megérteni anyád és a helyébe képzelni magad.

2019. okt. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/97 anonim ***** válasza:
62%

Jajj előző, hát csak nem gondolod, hogy ez a mártír majd holmi büdös kölkök tanítására fogja áldozni a drága szabadidejét, miközben az idő alatt alukálhatna vagy bulikázhatna anyuci utolsó forintjaiból? Hogy gondoltad ezt? Fujj, fujj, tuti irigy vagy erre a meg nem értett zsenire.

(Irónia!)

2019. okt. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/97 anonim ***** válasza:
78%
Vedd fel a diákhitelt, mikor bejön a tuti meló és tuti jönni fog diploma után, akkor abból úgy kifizeted, hogy na még. Szerencsére ez nem 12 fél éves egyetem, szóval nem is kell sok időre felvenned. Aztán akkor nem anyádat kell pumpolni. Elvégre, ha nem az ő pénzén élsz, akkor semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz. Ha gondolod, azt is hazudhatod, hogy dolgozol, abból van pénzed és akkor haza se kell járnod olyan gyakran, mert hivatkozhatsz arra, hogy dolgoznod kell.
2019. okt. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/97 acelsziv ***** válasza:
91%
Miért nem mégy el gyakornoknak? Szakmában lennél és még pénzt is kapnál
2019. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/97 anonim ***** válasza:
59%
Mert gyakornoknak is büdös lenni! Ez az ember mindent akar csak dolgozni nem!
2019. okt. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/97 anonim ***** válasza:
Takarítsál, főzzél, mossál, menjél bevásárolni, vedd le anyádról az otthoni terheket legalább, ha nem akarsz elmenni dolgozni. kevesebbet károgna. Egyébként én meg tudlak érteni, szociális fóbiám, és szorongásom van, amikor gyárban dolgoztam, a sok proli kicsinált idegileg, és azért az ottani főnökök is elég durvák tudnak lenni. Durván romlott a lelki állapotom. Láttatok már lefittyedt szemű embert? Na, az már egy elég komoly, huzamosan fennálló lelkiállapot jele. Másfél évig tartott rendbejönnöm. A kérdező helyében én várnék egy normális állásra.
2019. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/97 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, te azonos vagy azzal a sráccal, aki nem tud nyugodtan kakilni, mert az anyja kidobta a wc-kulcsot? Én egyelőre nem tudom eldönteni, higy az egész sztori kitalált-e vagy sem. De nagyon jól felépített kis sztori, aminek egyik szeletét láthatjuk itt, ebben a kérdésben. Mobilról írok, nem tudom belinkelni a többi kérdését ennek a családnak. Ha valaki tudja, tegye meg lécci! Ez a sztori kezd eljutni a húsos-csontos kérdező szintjére! (Iskolatitkárként dolgozó anyuka 120ezerre, 2 gyerekét egyedül neveli egy dunaújvárosi panelben, a 18 vagy 19 éves fia informatikusnak tanul, a 9 vagy 10 éves hugi idegbeteg, őrjöng, ahogy itt a kérdésbeb szereplő anyuka is. "Anyuka" is ír ki ide rendszeresen kérdéseket. De lehet, hogy se anyuka nincs, se informatikus fiúcska, csam ugyanazon ember írja ki mindkét szemszögből a kérdéseket egyszer anyukának, egyszer az informatikus fiának adva ki magát)
2019. okt. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/97 anonim ***** válasza:
50%

Ti jártatok már életetekben műszaki szakra? Egy bme, vagy hasonló hely nagyon durva, ott tanulni is alig van idő órákra járás mellett, nálunk a gépészkaron senki sem mehet el dolgozni, legfeljebb diplomaévhez közeledve, ha nem akar bukni tárgyat...

kérdező: sajnálom, hogy sok itt a korlátolt ember, akik lemaradtak a "nem dolgozik, ne is egyék" mentalitásnál. Menj koliba. Havi tízezer, ha van ösztöndíjad, kijössz belőle, és nyugodtan élhetsz. Ha nincs, diákhitel, aztán koli, ez tényleg befektetés. Szedd össze a skilleket, amik kellenek, basszus, az időd nem árufeltöltésre kell pazarolni, hanem magadba szívni annyi tudást, amennyit csak lehet - új programnyelvek, kiegészítő tanfolyamok, szabválok, matlab, minden. Szurkolok.

2019. okt. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!