Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megőrjít már anyám folytonos...

Megőrjít már anyám folytonos nyúzása, hogy menjek el dolgozni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves harmadik féléves egyetemista vagyok, informatikusnak tanulok. Amióta 16 éves lettem, anyám folyamatosan azzal traktál, hogy iskola mellett menjek el dolgozni. Rendben, elmentem 16 évesen LIDL-be árufeltöltőnek 1 hónapig nyáron, de nagyon rosszul éreztem magam alatta, őrjítően monoton és rossz. Utána 18 évesen mentem el egy gyárba dolgozni, de csak 4 napot bírtam, már fel akartam második nap akasztani magam inkább, mint hogy bejárjak. Igen, egy picit büdös is a munka, de igazából nagy lelki problémákkal szenvedek és emiatt nem megy ez ilyen könnyen, és amúgy szívesen csinálnám, ha olyat találnék, amiben egy pici élvezetet is találnék. Most nyáron katasztófa volt, minden nap üvöltött velem anyám, hogy hordjam el a fenekem dolgozni, Augusztusban találtam egy promóter állást Media Marktban de nem vettek fel, mert csak 1 hónapig tudtam volna lenni. Viszont most szeptemberben új városba költöztem, és anya itt is egész nap nyúz, hogy hordjam el magam dolgozni itteni interspárba vagy a mekibe egyetem mellett. Természetesen ilyen helyekre nem akarok menni rabszolgamunkázni, hanem akkor már a szakmámba szeretnék elhelyezkedni gyakornoknak, csak hiába adtam fel álláskeresés hirdetést csomó helyen, mindenhol kiröhögnek, hogy másodévet kezdőként (3. félév) 0 tudással rendelkezem még és nem fognak sehol sem alkalmazni. Ami érthető. De rabszolgamunkába viszont nincs kedvem menni, így is labilis vagyok lelkileg, ki tudja mikor kötöm magam föl a legközelebbi meggyfára. Pszicholúgust kéne keresnem, de ahhoz is pénz kell ám. Szóval lényeg az egészben, nem akarok a nehéz egyetem mellett dolgozni, így is ki vagyok készülve teljesen pedig még el sem kezdődött a félév nagyon. Mit tegyek, hogy elviselhetőbb legyen a dolog?

2019. szept. 20. 19:35
 41/97 anonim ***** válasza:
59%

Simán lusta vagy,ha azt hiszed hogy friss diplomásként majd rögtön kapsz jól fizető munkát ami tetszeni is fog akkor kiábránditalsk mert ara kicsi az esély,

És anyukád még évekig tartson el 120000 Ft egy dolgozni is tudó böven nagykorú gyerekét. Ezt te komolyan így gondoltad?

2019. szept. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/97 anonim ***** válasza:
63%
Irány dolgozni!
2019. szept. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/97 anonim ***** válasza:
71%
38, hány embert alkalmazol? Amikor egy helyre van 10 jelentkeződ (és akkor még nem mondtam sokat), semmi a végzettség. Nulla. Az mindnek megvan, így kell belőlük válogatnod. Ki kell? Aki soha nem dolgozott, azt se tudja, mi a munka? Sok sikert hozzá.
2019. szept. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/97 anonim ***** válasza:
88%

40, tök mindegy, mennyit keres, mert egy, ahhoz végeznie kell, 2, állást találni.

Ő nem akar dolgozni, mert lelki problémái vannak. Vicc.

2019. szept. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/97 anonim ***** válasza:
82%

Akik az anyát szidják! Velük abszolút nem értek egyet! Feltételezem, mivel 20 éve szült és akkoriban nem volt divat az, hogy azonnal lelépek, amikor az asszony terhes lett, hogy nem úgy vállalt gyereket, hogy egyedül! De ha egyedül is vállalta, szép teljesítményt nyújtott! Aki írja, hogy titkárként lett volna lehetősége váltani munkát - felteszem nekik a kérdést, mire? Ez egy műszakos munkarend, ami tény nem fizet jól, de a gyerek legalább nem úgy volt otthon, mint a mai bérrabszolgák több műszakos rend szenvedő alanyai. Marha nagy család modell az ma, hogy vagy szétmennek a szülők, vagy külön szakba kényszerülnek, ha gyereket akarnak, vagy csak az egyik járjon szakba!


A kérdező, ahogy valaki megmondta már, élősködő. Emlékszem nekünk is mit mondtak a tanárok úgy elvakítottak! Ha kezditek a munkát kétszer annyi pénzt fogtok majd keresni mint mi! Persze rohadt vicces volt aláírni 2015-ben a szakmai bérminimum legalját 135000 bruttó keretében! Ami aztán növekedett az elmúlt években! De megnyugodhatsz drága kérdező, hogy aki azzal ferdít, hogy már az elején milyen jól fogsz keresni, megnyugtatlak nem így van, sőt mivel manapság ez eléggé felkapott szakmai ág, túlkínálat van belőle emberekben! Pályakezdőként, ha nem vagy leszerződve valakivel, elárulom vagy nem vagy nehezen fogsz munkát találni, esetleg max olyan helyen, ami már a csőd szélén van és külföldi munkavállalókat fogad! Ez van!


Fogadd el lusta, élősködő ember vagy, és anyukád nem fog nyugodni hagyni! És azokat, akik munkaképesek lennének akárcsak heti 4-8 órát dolgozni és nem teszik meg, azok tényleg lusták és nem érdemlik meg a szülői támogatást! Itt nem empátiából van hiány, hanem abból, hogy a gyerek mindennap látta, hogy az anyja mennyit keres, kaját ad a szájába, és erre egy minimális lépést sem tesz! Bezzeg internetezni van esze, meg itt panaszkodni!


Nálam, hogy mindenki, aki előttem eddig válaszolt, és figyeltem a kérdező reakcióit nálam már a kérdés egyértelműen átment provokációba, vagy szellemileg ennyire ostoba a kérdező!

2019. szept. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/97 anonim ***** válasza:
82%
Te akkor se fogsz dolgozni ha meglesz a diplomád mert senki nem fog a segged alá tolni egy jól fizető állást autóval, ahol semmit se kell csinálni. Kezdőként mindenki a legszarabb melót kapja, és ez neked nem fog tetszeni azt most boritékolom . Szegény édesanyád! Egyébként meg ja, szokni kell a munka világát, te csak hiszed hogy tudod milyen. Nálumk vannak diákok, simán le lehet vágni ki dolgozik régebb óta, ki az aki éppen most jött. Szóval menj szépen dolgozni, szokd a melót és segits anyádnak, ne legyél már ilyen életképtelen, mert ezzel a felfogassal normális helyről még a kollégák is ki fognak utálni.
2019. szept. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/97 anonim ***** válasza:
85%

Sokan szidjátok a kérdező anyját, de lehet 20 éve simán belefért a gyerek anyagilag, én úgy vállaltam gyereket, hogy most simán belefér, s remélhetőleg így is marad, de ez nem garancia arra, hogy később nem történik valami velem vagy az apjával s kerülünk rossz anyagi helyzetbe.

Lehet volt ennek a kérdezőnek apja is, de menet közben lelépett, az is pénzügyi kiesés.

S nehéz egyetem mellett is lehet dolgozni, ha látod (s esetleg érdekel is),hogy anyád szakad meg, én is s más is dolgoztunk. Nem ő volna az egyetlen aki dolgozik, neki csak kényelmesebb kifogásokat találni. Kérdező menj el kocsmába/szórakozóhelyre pultosnak, az egyáltalán nem volt se unalmas se robotmunka, én nagyon szerettem.

2019. szept. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/97 anonim ***** válasza:
82%

Valoszinuleg eddig is nehezen boldogult az anya .

A fia meg ... Kritikan aluli.

Naluk a lanyom kulon kerte h elmehessen diakmelore nyaron. A nyar alatt az egesz evi zsebpenzet megkereste a mekiben... Imadja mert jo a tarsasag tobb baratja lett.

2019. szept. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/97 anonim ***** válasza:
46%
Kedves kérdező, én is proginfos vagyok, ezek az emberek, akik ide kommentelnek, hogy állástalan leszel és szar melód lesz, meg el kell végezni a szakot először, azoknak halvány lila fingja sincs arról, hogy milyen a jelenlegi munkaerőpiac a mi részünkön. Hatalmas probléma, hogy rengetegen azért nem végeznek az egyetemen, mert a cégek másod- és harmadévesként elszívják őket az egyetemről és sokan úgy vannak vele, hogy minek törjék magukat, ha rögtön alátolnak egy 300-350 nettós állást. Itt a végzettség sem nyom annyit a latba. Lényeg, hogy meg tudod-e csinálni a feladatot vagy sem. Ahhoz pedig, hogy értsd, az kell, hogy ne csak bukdácsolásra menj, főleg gyakorlatokból, valamint otthon rengeteg időt beletegyél az autodidakta tanulásba és értsd, amit csinálsz. Ne hallgass a többiekre, ha pár év múlva jó programozó akarsz lenni, akki most csak erre fókuszálj. Jövőre már pályázhatsz komolyabb gyakornoki állásokat is, inkább arra gyúrj. A tipikus magyar poszt-szoci gondolkodás jelent meg itt a kommentekben és ezt úgy mondom, hogy mikor 21 évesen végeztem az egyetemen, már 2 év munkatapasztalat volt mögöttem, ha összesítem, 16 évesen is a nyári szünetben, volt hogy a földeken is dolgoztam gyümölcsszedés címem. Nem vagy élősködő. Akkor leszel élősködő, ha elvégzed a szakot és még utána is otthon tökölsz. Anyud hibája, hogy 120at keres, de ha ez a helyzet, el kell fogadni, és ezért is vasvillára fognak szúrni, de ha biztos vagy a programozói elkötelezettségedben, akkor én is a diákhitelt ajánlom. Nem az ördögtől való, páromnak is az van, 1,2 millió törlesztését 6000 forinttal kezdte, igaz, az a képzés díjára szóló hitel volt, a szabad felhasználású picivel drágább. Neked mindennél fontosabb a tanulás.
2019. szept. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/97 anonim ***** válasza:
37%
#50 + tényleg vedd igénybe az iskola által nyújtott ingyenes pszichológiai segítséget. Nálunk az SZTE-n és az ELTE-n is volt, feltételezem, hogy ez máshol is elérhető. Ha nem rendezed magadat, akkor programozóként is gátlásaid lesznek. Önismeret, pszichológus(ajánlom a jógát, meditációt), autodidakta tanulást otthon(edx, coursera stb.), open source projektek és diákhitel, hogy anyukádnak tudj segíteni, esetleg ha biztos vagy a tudásodban, akkor saját vállalkozás, ott te osztod be a feladataid számát.
2019. szept. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!