Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megőrjít már anyám folytonos...

Megőrjít már anyám folytonos nyúzása, hogy menjek el dolgozni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves harmadik féléves egyetemista vagyok, informatikusnak tanulok. Amióta 16 éves lettem, anyám folyamatosan azzal traktál, hogy iskola mellett menjek el dolgozni. Rendben, elmentem 16 évesen LIDL-be árufeltöltőnek 1 hónapig nyáron, de nagyon rosszul éreztem magam alatta, őrjítően monoton és rossz. Utána 18 évesen mentem el egy gyárba dolgozni, de csak 4 napot bírtam, már fel akartam második nap akasztani magam inkább, mint hogy bejárjak. Igen, egy picit büdös is a munka, de igazából nagy lelki problémákkal szenvedek és emiatt nem megy ez ilyen könnyen, és amúgy szívesen csinálnám, ha olyat találnék, amiben egy pici élvezetet is találnék. Most nyáron katasztófa volt, minden nap üvöltött velem anyám, hogy hordjam el a fenekem dolgozni, Augusztusban találtam egy promóter állást Media Marktban de nem vettek fel, mert csak 1 hónapig tudtam volna lenni. Viszont most szeptemberben új városba költöztem, és anya itt is egész nap nyúz, hogy hordjam el magam dolgozni itteni interspárba vagy a mekibe egyetem mellett. Természetesen ilyen helyekre nem akarok menni rabszolgamunkázni, hanem akkor már a szakmámba szeretnék elhelyezkedni gyakornoknak, csak hiába adtam fel álláskeresés hirdetést csomó helyen, mindenhol kiröhögnek, hogy másodévet kezdőként (3. félév) 0 tudással rendelkezem még és nem fognak sehol sem alkalmazni. Ami érthető. De rabszolgamunkába viszont nincs kedvem menni, így is labilis vagyok lelkileg, ki tudja mikor kötöm magam föl a legközelebbi meggyfára. Pszicholúgust kéne keresnem, de ahhoz is pénz kell ám. Szóval lényeg az egészben, nem akarok a nehéz egyetem mellett dolgozni, így is ki vagyok készülve teljesen pedig még el sem kezdődött a félév nagyon. Mit tegyek, hogy elviselhetőbb legyen a dolog?

2019. szept. 20. 19:35
 21/97 anonim ***** válasza:
33%

"Teljes állásba előbb fogják felvenni azt, aki mekiben dolgozott, mint aki csak várta, hogy majd egyszer lesz egy diplomája."

- Hogyne, főleg informatikus/programozó állásoknál.

2019. szept. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/97 anonim ***** válasza:
87%

20.-nak.


Az ÉLET nem ennyire egyszerű!


Én láttam takarítani volt utasszállító pilótát, mert tönkre ment a szeme.

Láttam ex-ügyvédet taxizni, mert kizárták a kamarából.

Láttam parkinsonos sebészt.

Láttam luxuscsajt bukni, mikor a férje lecserélte.


És ez csak az én kis környezetem!


Szóval igen, alapban tényleg kell ész, és ezért reálisan nézve pénz a gyerekhez, de SEMMI garancia, hogy aki most gazdag, az holnap is az lesz!

2019. szept. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/97 anonim ***** válasza:
79%

"De addig ha lehet, kerülném a rabszolgamunkát"

és nem tűnik fel, hogy már nem lehet? Nagykorú vagy, édesanyád felnevelt becsülettel, pedig valószínűleg addig sem vetette fel a pénz. Mégis mit vársz még tőle? Szerintem elég nagy baj, hogy magadtól még arra sincs igényed, hogy a saját szükségleteidet a saját, megkeresett pénzedből fedezd. A normális az lenne, ha ennyi idősen, ilyen körülmények között támogatni akarnád.

Bocs, de képtelen vagyok együttérezni veled, bárhogy próbálom.

2019. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/97 A kérdező kommentje:
Mit szokjak a munka világán? Természetesen nem vagyok hülye, tudom hogyan működik. Miért kell szokni a rabszolgaságot idő előtt? Ha pedig meg lesz a diplomám, természetesen elmegyek dolgozni, mert pont ezért csinálom, hogy abban dolgozzak, ha végeztem. És a mekiből nem fognak engem előbb felvenni, mintha nem mentem volna a szakmámhoz amúgy teljesen felesleges munkahelyre.
2019. szept. 20. 21:18
 25/97 anonim ***** válasza:
87%
Monoton árufeltöltés? Folyamatosan jönnek-mennek melletted... neked gőzöd nincs, mi az, hogy monoton meló.
2019. szept. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/97 anonim ***** válasza:
87%

a mekiből nem fognak engem előbb felvenni


Munkáltatóként mondom, de. Én előbb veszem fel azt, akin azt látom akart dolgozni, mint azt, aki csak várt és várt arra, ami a fogára való.

2019. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/97 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező!

Tudod mennyi gazdag csemete dolgozik a Mekibe? S máshol. A lányom egyetem mellett ott dolgozott. A fiam fősuli mellett teszi. Ők mondják, hogy sok nagyon jómódú gyerek is tesz vesz. A szülők azt akarják, (ő is),hogy belekóstoljon a munka eme oldalába is. Nem szólva arról, hogy több barátot is találnak ott.

2019. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/97 anonim ***** válasza:
89%

Jo eg. Egy csettintesre megkaptam mindent lehetett az barmilyen draga meg is elmentem 16 evesen diakmunkazni.

Hat ha meg a szulom egyedul kene eltartson 120bol.... pofam leszakadna.

2019. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/97 anonim ***** válasza:
68%

Ingyen is van pszichológus.

Egyetemen: mentálhigiénés szolgálat.

Kórházban: pszichiátrián keresztül tudsz eljutni pszichológushoz. Ha a problémád nem orvosi jellegű (tehát nem bipoláris, vagy hasonló), akkor pszihológushoz fognak irányítani, mert nincs szükség gyógyszerre (szociális fóbia pl)


Dolgozni pedig menj el!

Nem kell se meki, se árufeltöltés, se gyár. Nézd a lehetőségeket, érdeklődj telefonon a diákszövetkezeteknél, hogy milyen munkák vannak. Próbáld ki őket! Néha szoktak jönni SAP-s cuccok.

2019. szept. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/97 anonim ***** válasza:
99%

Azt ugye tudod, diakmunka nem csak rabszolgamunka?

En egy posta szallon vagyok recepcios 2ejszakat +1 napot hetente es havi 121 ezret kapok + a borravalot.

2019. szept. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!