Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megőrjít már anyám folytonos...

Megőrjít már anyám folytonos nyúzása, hogy menjek el dolgozni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves harmadik féléves egyetemista vagyok, informatikusnak tanulok. Amióta 16 éves lettem, anyám folyamatosan azzal traktál, hogy iskola mellett menjek el dolgozni. Rendben, elmentem 16 évesen LIDL-be árufeltöltőnek 1 hónapig nyáron, de nagyon rosszul éreztem magam alatta, őrjítően monoton és rossz. Utána 18 évesen mentem el egy gyárba dolgozni, de csak 4 napot bírtam, már fel akartam második nap akasztani magam inkább, mint hogy bejárjak. Igen, egy picit büdös is a munka, de igazából nagy lelki problémákkal szenvedek és emiatt nem megy ez ilyen könnyen, és amúgy szívesen csinálnám, ha olyat találnék, amiben egy pici élvezetet is találnék. Most nyáron katasztófa volt, minden nap üvöltött velem anyám, hogy hordjam el a fenekem dolgozni, Augusztusban találtam egy promóter állást Media Marktban de nem vettek fel, mert csak 1 hónapig tudtam volna lenni. Viszont most szeptemberben új városba költöztem, és anya itt is egész nap nyúz, hogy hordjam el magam dolgozni itteni interspárba vagy a mekibe egyetem mellett. Természetesen ilyen helyekre nem akarok menni rabszolgamunkázni, hanem akkor már a szakmámba szeretnék elhelyezkedni gyakornoknak, csak hiába adtam fel álláskeresés hirdetést csomó helyen, mindenhol kiröhögnek, hogy másodévet kezdőként (3. félév) 0 tudással rendelkezem még és nem fognak sehol sem alkalmazni. Ami érthető. De rabszolgamunkába viszont nincs kedvem menni, így is labilis vagyok lelkileg, ki tudja mikor kötöm magam föl a legközelebbi meggyfára. Pszicholúgust kéne keresnem, de ahhoz is pénz kell ám. Szóval lényeg az egészben, nem akarok a nehéz egyetem mellett dolgozni, így is ki vagyok készülve teljesen pedig még el sem kezdődött a félév nagyon. Mit tegyek, hogy elviselhetőbb legyen a dolog?

2019. szept. 20. 19:35
 61/97 anonim ***** válasza:
89%

"Mit tegyek, hogy elviselhetőbb legyen a dolog"


Menj el dolgozni?


Én is gyárban dolgoztam mielőtt projekt koordinátor lettem egy IT-s cégnél, a munka nem szégyen!


A gondolatmeneted meg nem lesz jó a jövőre nézve, szedd össze magad!

2019. szept. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/97 anonim ***** válasza:
85%
Melyik város, kérdező? A Schönherz-nél pl. vannak informatikus diákmunkák is. Nem mostanában dolgoztam rajtuk keresztül, hanem kb 15 éve, de akkor korrektek voltak.
2019. szept. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/97 anonim ***** válasza:
74%

Hát most írnám mi legyen, de ha megteszek tuti megtalalnak és még engem tesznek dutyiba.


Egyebkent mit gondolsz, ha nem mész el és keresel aktívan, nem mész el bárhova máshova hova fognak félve ni? Ennyi idősen legalább 1 melohelyrol minimum kellene munkatapasztalat. Meg ha az gyár vagy hipermarket. Én 16 évesen nyári munkára mentem, 18 évesen Tesco, majd szociális szféra, óvodai gyakorlat irodába, szerinted? Csak az oldebe hullik?


Hát igazad van, hogy budos a munka, pont a te hozzaallasod miatt fog bedolni egész Magyarország.

2019. szept. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/97 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon jól látod kérdező, minek dolgozni, fúj. Ahogy mellett a mérnöki diplomám, máris megkerestek száz helyről, versenyeztettem a munkaadókat. Azt választottam, ahol az 5 nap 8 óra helyett elég a 3 nap 4 óra dupla pénzért és tankolják is a céges autót amivel a céges albérletből járok dolgozni. JA NEM.

Egyetem elején igenis hamburgert sütöttem, később szakmai gyakorlatra mentem, mellette maszek projekteket csináltam, hogy elmondhassam majd az állásinterjúkon, hogy csináltam már X és Y dolgot. (Anyámék fizettek volna nekem mindent, nem azért dolgoztam mert muszáj volt) Így is több interjúra kellett mennem, mert ahhoz képest aki 5-10 éve a szakmában van semmit nem érek. A szakmai gyakorlati helyre azért vettek fel, mert látják, hogy szorgalmas vagyok, több területen is dolgoztam már. Na majd biztos olyat fognak felvenni, aki semmit nem csinált soha, csak három napig árut töltött.. nagyon gyorsan szedd össze magad, mert a diplomához nem jár automatikusan munka.

Egyébként meg ha anyád jelzi, hogy anyagi teher vagy neki, azt nem viccből mondja. Vagy dolgozz, vagy vegyél fel diákhitelt.

2019. szept. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/97 anonim ***** válasza:
82%

Én onnan közelíteném meg a dolgot, hogy neked nem ciki 19 évesen édesanyádtól pénzt kérni?


Annyira kritikán aluli, hogy a munka büdös, a lelkivilágod természetesen a béke feneke alatt van, de vajon anyud lelkivilága hol van? Önző srác vagy, eléggé meg fogod szívni.

2019. szept. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/97 anonim ***** válasza:
69%

Valóban vannak informatikus diákmunkák. Emellett nem csak fizikai munka van. Én 16 évesen kezdtem egy Lidlben. Miért? Mert anyukám egyedül tartott el engem meg a bátyámat 100 ezerből. Ez volt 7 éve. Öt évig voltam majdnem ott, utána korrepetáltam, de az nem volt elég. Elég hosszú keresés után, most pedig egy telefonos ügyfélszolgálaton dolgozom. Miért? Mert 23 évesen nem akarok, hogy anyám adjon zsebpénzt. Megalázó lenne számomra. Ő már 300+ ezret keres szerencsére, de egyáltalán nem ez a lényeg, hanem az, hogy van így egy kis tartásom. Szerintem neked is jót tenne lelkileg, hogyha dolgoznál. Nem csak anyagilag gondolom. Egy csapat fontos része lehetnél. Éreznéd, hogy számítanak rád és ettől fontosnak érzi magát az ember. Erőt ad, hogy minden nap felkeljen. Persze ehhez egy jó munkahely kell.

Nem kellene elvből elvetned a diákmunka lehetőségét szerintem, mert lehet, hogy kihozna ebből a depresszív állapotból kicsit és adna neked egy maréknyi önbecsülést.

2019. szept. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/97 anonim ***** válasza:
33%

Egyébként nyugodtan szidhatjatok a srácot, nálunk, aki egyetem alatt dolgozott, sokkal szarabb eredményekkel végzett, hatalmas szopás volt nekik.

Ráadásul ez nem büfészak, nagyon versenyképes.


Én sose kérném ezt a gyerekemtől. Tanuljon, ne legyen a csicskája másoknak. És minden erőmmel azon lennék, hogy neki segítsek, nem pedig hogy elvegyek tőle.


Ez a nő több, mint 15 éve a munkaerőpiacon kell legyen. Miért csak ennyit keres?! Megmondom, ez a meló kényelmes, és egyszerűbb a gyereket csesztetni.

ment volna ő a mekibe krumplit sütni, és akkor nem 120at keresne.


A pofám leszakadna, ha ekkora gyökér lennék, és a gyerekemet hajtanam olyanba iskolásként, amire én majd 20 év alatt sem voltam képes.

2019. szept. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/97 anonim ***** válasza:
83%

Olyan vicces, hogy egyesek itt nagy mellénnyel szidják a szerencsétlen anyukát, aki 20 évvel ezelőtt nem láthatta előre, hogy jelenleg milyen lesz az anyagi helyzete -.-“ ilyen alapon soha, senki ne vállaljon gyereket, mert sajnos bármikor beüthet valami olyan súlyos krach, amire nem lehet előre készülni (lsd az egyik korábbi válaszoló pilótás, ügyvédes stb példáit).

A diákmelóról meg annyit, hogy volt gimis osztálytársam múzeumban volt 1000 Ft-os órabérért és csak hétvégén kellett dolgoznia, akkor sem szakadt meg fizikailag és szellemileg sem strapálta le a monotonitás. Igaz, nem is húzta a száját, hogy egésznap emberekkel kellett kedvesnek lenni és előadni - tartok tőle, hogy ez a kérdezőnek nem menne ilyen hozzáállással.

2019. szept. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/97 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy azért az is tévedés, hogy majd egyetem végén, kezében a diplomával, seperc alatt el tud majd helyezkedni a kérdező. Nem kezdőket keresnek itt sem, hanem tapasztaltakat. Ez a média meg gyakran az egyetemek hülyesége, hogy "jajj, ilyen könnyen, meg olyan könnyen el tudsz majd helyezkedni". Közben meg már néha szakmai gyak helyekre is olyan tudás kell, hogy csak nézek.

Igenis kell próbálkozni, és egyetem mellett minél hamarabb valami szakmai munkát szerezni, mert hátrányban leszel, hiába színötös a diplomád. Az senkit sem érdekel, csakhogy hogy töltöd ki a tesztet, meghogy milyen referenciát tudsz felmutatni. Kezdésnek tökéletesen jó, ha elmész tényleg ilyen suliba gyerekeket programozni tanítani, azok amúgy rugalmas helyek is nagyon, teljesen arra vannak beilleszkedve, hogy tudják, hogy diák vagy, és nem tudsz mindig jönni. Aztán lehet kérdezni felsőbbéveseket is, hogy ők tudnak-e ajánlani valami helyet, illetve a Schönherz iskolaszövetkezet sem rossz ötlet egyáltalán. Ha évközben nem is, nyáron igazán próbálkozhatnál ilyesmivel. Neked is érdeked, hogy minél több tapasztalatod legyen.

Emelett egy mekis helynek is megvan az előnye, mivel annak keretében is meg tudod tanulni, hogy milyen csapatban dolgozni, milyen ha van egy főnököd, akinek meg kell felelni, illetve milyen az, hogy folyamatosan munkahelyi problémákat kell kezelned. Ezek egy szakmai munakhelyen sem lesznek másképp, és jobb ha oda már ezekben a dolgokban is tapasztaltabban érkezel. Édesanyád elég tisztán kifejezte, hogy szeretné, ha dolgoznál, és nem kéne mindent neki fizetnie neked. Ezzel nem lehet mit kezdeni, hogyha nem éltek jól, akkor sajnos igenis dolgozni kell, akármilyen büdös a munka. Esetleg talán beszéljétek meg, hogy mondjuk csak nyáron dolgozol, és akkor évközben tudsz tanulni vagy valami ilyesmit.

2019. szept. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/97 anonim ***** válasza:
40%
Éppenséggel adhatnál hetente 1x vérplazmát, ezzel alkalmanként 6000 Ft is megkereshetsz, elég deal nem?
2019. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!