Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megőrjít már anyám folytonos...

Megőrjít már anyám folytonos nyúzása, hogy menjek el dolgozni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves harmadik féléves egyetemista vagyok, informatikusnak tanulok. Amióta 16 éves lettem, anyám folyamatosan azzal traktál, hogy iskola mellett menjek el dolgozni. Rendben, elmentem 16 évesen LIDL-be árufeltöltőnek 1 hónapig nyáron, de nagyon rosszul éreztem magam alatta, őrjítően monoton és rossz. Utána 18 évesen mentem el egy gyárba dolgozni, de csak 4 napot bírtam, már fel akartam második nap akasztani magam inkább, mint hogy bejárjak. Igen, egy picit büdös is a munka, de igazából nagy lelki problémákkal szenvedek és emiatt nem megy ez ilyen könnyen, és amúgy szívesen csinálnám, ha olyat találnék, amiben egy pici élvezetet is találnék. Most nyáron katasztófa volt, minden nap üvöltött velem anyám, hogy hordjam el a fenekem dolgozni, Augusztusban találtam egy promóter állást Media Marktban de nem vettek fel, mert csak 1 hónapig tudtam volna lenni. Viszont most szeptemberben új városba költöztem, és anya itt is egész nap nyúz, hogy hordjam el magam dolgozni itteni interspárba vagy a mekibe egyetem mellett. Természetesen ilyen helyekre nem akarok menni rabszolgamunkázni, hanem akkor már a szakmámba szeretnék elhelyezkedni gyakornoknak, csak hiába adtam fel álláskeresés hirdetést csomó helyen, mindenhol kiröhögnek, hogy másodévet kezdőként (3. félév) 0 tudással rendelkezem még és nem fognak sehol sem alkalmazni. Ami érthető. De rabszolgamunkába viszont nincs kedvem menni, így is labilis vagyok lelkileg, ki tudja mikor kötöm magam föl a legközelebbi meggyfára. Pszicholúgust kéne keresnem, de ahhoz is pénz kell ám. Szóval lényeg az egészben, nem akarok a nehéz egyetem mellett dolgozni, így is ki vagyok készülve teljesen pedig még el sem kezdődött a félév nagyon. Mit tegyek, hogy elviselhetőbb legyen a dolog?

2019. szept. 20. 19:35
 51/97 anonim ***** válasza:
72%

Kedves ötvenes, ezt csak neked...


a szakmámba szeretnék elhelyezkedni gyakornoknak, csak hiába adtam fel álláskeresés hirdetést csomó helyen, mindenhol kiröhögnek, hogy másodévet kezdőként (3. félév) 0 tudással rendelkezem még és nem fognak sehol sem alkalmazni. Ami érthető

2019. szept. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/97 anonim ***** válasza:
38%
#52 akkor próbáld meg harmadévesként. Másodévesként is lehet szerezni, csak ahhoz kell az otthoni plusz felkészülés is, projektekben való részvétel. Másodéves egyébként a 4. féléves is, ott még nagyobb esélyed van.
2019. szept. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/97 anonim ***** válasza:
44%
Mi lenne, hogyha azok, akik nem informatikus egyetemi szakot végeztek vagy nem programozóként dolgoznak, azok nem kezdenének el sületlenségeket beszélni a képzésről, a leendő fizetésekről és a leendő elhelyezkedési esélyekről?
2019. szept. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/97 anonim ***** válasza:
42%

“Amikor egy helyre van 10 jelentkeződ (és akkor még nem mondtam sokat), semmi a végzettség. Nulla. Az mindnek megvan, így kell belőlük válogatnod. Ki kell? Aki soha nem dolgozott, azt se tudja, mi a munka?”

Jézusom, a kérdésből már süt, hogy fogalmad sincs az informatikáról...

Tudod mit csinálnék?

Erre vannak a szakmai tesztek, a szakmai beszélgetés, a próbafeladat, és a hobbiprojektek. Azt venném fel, akinek van valami jó kis hobbiprojektje vagy aki a szakmai teszteken a legjobb eredményt érte el, vagy nagyon szépen megoldotta a próbafeladatot, de semmiképp nem azt nézném, hogy ki mennyit dolgozott előtte a Mekiben vagy random diákmunkákon...

2019. szept. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/97 anonim ***** válasza:
50%

“De megnyugodhatsz drága kérdező, hogy aki azzal ferdít, hogy már az elején milyen jól fogsz keresni, megnyugtatlak nem így van, sőt mivel manapság ez eléggé felkapott szakmai ág, túlkínálat van belőle emberekben!”

- Gondolom Te is egyetemi programtervező informatikus szakon végeztél, hogy ennyire jól látod a helyzetet.

Melyik egyetem?

Csak mert nálunk az ELTEn 99% tök jól elhelyezkedett az egyetem vége felé/az egyetem után pár héttel, kimondottan jó fizetéssel.

2019. szept. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/97 anonim ***** válasza:
85%

Komolyan olyas valakivel vitáztok, aki azt írja magáról, hogy felőle akár éhen is halhatna?

Ez egy utolsó igénytelen, lusta kretén, aki soha életében nem fog dolgozni.

2019. szept. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/97 anonim ***** válasza:
25%
Egyetem után menj. Beszélj más családtagokkal h segítsenek az őrültel szemben.
2019. szept. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/97 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen mindegy, egyetem után mennyit kereshetsz - ilyen mentalitással semmit, egy cégnek se kell egy lusta kretén, akinek büdös a munka, az első projektnél vagy te hagyod ott, vagy ki leszel rakva, főleg, hogy majd csapatban is dolgozni kell, az ilyen ember meg alkalmatlan rá. Egyelőre az anyád akarmilyen okból, de nem tud eltartani. Megoldás? Ha olyan jó vagy, kapsz ösztöndíjat, szoc ösztöndíjat is tuti. Adj haza abból vagy menj koliba, albiba és meglátod mire elég a kb semmi.

Egyébként igenis hátrány ha sehol nem dolgoztál, tény, hogy itt főleg gyakornoki előélet kell, de a diplomát várni egy olyan szakon, ahol nagy eséllyel csak több év csúszással vagy sose végzel, elég nagy luxus.

Menj el a pszichiátriára, mert komoly mentális bajaid lehetnek. Az még pénzbe se kerül, szóval csak kifogás, ha nem mész.

És azért legyünk reálisak, beleférne a tanulás mellett a kulimunka is akár, nem menne az egyetem kárára. Mégis napi hány órát tanulsz aktívan? És mennyit kotlasz a gép előtt instás csajok képére matyizva meg valami értetlen játékot nyomva esetleg animét nézve...? Na ahelyett fel lehet végre nőni kicsit.

2019. szept. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/97 anonim ***** válasza:
86%
Az egyetem honlapján biztosan vannak ajánlatok. Infóval lehet menni gyerekeknek napközis különórát tartani, meg ilyenek. Néha még jobb is akad.
2019. szept. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/97 anonim ***** válasza:
77%

Mit tegyél, hogy elviselhetőbb legyen?? Igyál nyugtatóra, az a neked való.


Ismerek egy csajt, ugyanígy gondolkodott. Aztán tavasszal meghalt az anyja, 54 évesen. Egyszerűen összesett az utcán, munkából hazafelé. A csaj nyáron minden tartalékukat felélte! Most már nem választás kérdése, hogy akar-e dolgozni. A kérdés az, hogy fogja-e tudni folytatni a tanulást.

Ez persze veled nem történhet meg, te annyira különleges kis hópihe vagy!

De azt azért gondold végig, hogy éveket vesz el az eltartód életéből a mindennapi veszekedés.


(Különben nem csak tescoban lehet polcot pakolni, fősuli mellett Fundamentáztam, Gyes mellett meg Providenteztem, heti 2 nap megkerestem annyit, mint más egy Mekiben.)

2019. szept. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!