Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megőrjít már anyám folytonos...

Megőrjít már anyám folytonos nyúzása, hogy menjek el dolgozni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves harmadik féléves egyetemista vagyok, informatikusnak tanulok. Amióta 16 éves lettem, anyám folyamatosan azzal traktál, hogy iskola mellett menjek el dolgozni. Rendben, elmentem 16 évesen LIDL-be árufeltöltőnek 1 hónapig nyáron, de nagyon rosszul éreztem magam alatta, őrjítően monoton és rossz. Utána 18 évesen mentem el egy gyárba dolgozni, de csak 4 napot bírtam, már fel akartam második nap akasztani magam inkább, mint hogy bejárjak. Igen, egy picit büdös is a munka, de igazából nagy lelki problémákkal szenvedek és emiatt nem megy ez ilyen könnyen, és amúgy szívesen csinálnám, ha olyat találnék, amiben egy pici élvezetet is találnék. Most nyáron katasztófa volt, minden nap üvöltött velem anyám, hogy hordjam el a fenekem dolgozni, Augusztusban találtam egy promóter állást Media Marktban de nem vettek fel, mert csak 1 hónapig tudtam volna lenni. Viszont most szeptemberben új városba költöztem, és anya itt is egész nap nyúz, hogy hordjam el magam dolgozni itteni interspárba vagy a mekibe egyetem mellett. Természetesen ilyen helyekre nem akarok menni rabszolgamunkázni, hanem akkor már a szakmámba szeretnék elhelyezkedni gyakornoknak, csak hiába adtam fel álláskeresés hirdetést csomó helyen, mindenhol kiröhögnek, hogy másodévet kezdőként (3. félév) 0 tudással rendelkezem még és nem fognak sehol sem alkalmazni. Ami érthető. De rabszolgamunkába viszont nincs kedvem menni, így is labilis vagyok lelkileg, ki tudja mikor kötöm magam föl a legközelebbi meggyfára. Pszicholúgust kéne keresnem, de ahhoz is pénz kell ám. Szóval lényeg az egészben, nem akarok a nehéz egyetem mellett dolgozni, így is ki vagyok készülve teljesen pedig még el sem kezdődött a félév nagyon. Mit tegyek, hogy elviselhetőbb legyen a dolog?

2019. szept. 20. 19:35
 71/97 A kérdező kommentje:

Annyi válasz jött, hogy képtelen vagyok mindenkinek válaszolni, de elolvastam mindet. Röviden, akik ellenem vagytok, értem a gondolkodásmódot, hogy anyának segítenem kéne anyagilag és természetesen ha dolgoznék, akkor besegítenék. Nézegettem már egy ideje a kis városomban ahol lakom munkákat, de diákmunkából találtam összesen 4-et az őszre, meki, interspár, kifőzde és ruhaszárítóba. És igen, egy utolsó életképtelen lusta dög vagyok, mert én ilyen helyre semmi szín alatt nem szeretnék menni, szóval ebben 100%-ban egyetértek. Amint meg lesz a diplomám, természetesen nem fognak az ölembe esni a milliós állások, de jobban kinyílik előttem a lehetőségek tárháza, mert nem rugalmas diákmelót hanem főállások között fogok keresni. És ott már muszáj lesz elmennem dolgozni, mert egyetem után természetesen kötelességem, el is fogok menni dolgozni majd akkor és elkezdem a nagybetűs életet.

Akik pedig mellettem vagytok, én is ezt vallom, hogy értelmetlen már most elkezdenem beállni a biorobot életritmusba rossz munkahelyen, rossz főnökökkel, rossz munkatársakkal. Szeretném, ha egyetem mellett amikor hazaérek tudjak pihenni és szórakozni, ne pedig dolgozni menjek megint 6-8 órára aznap. És utána persze 0 legyen a pihenés/szórakozás... Úgy gondolom, aki nagyon el akar sürgetni munkába, az csak azért teszi, mert ő neki nem sikerült olyan jól az élete, mint amennyire szerette volna, és ha neki rossz, akkor nekem is legyen rossz, én is menjek gürizni a mocsokba max 90 ezerért havonta, nehogy már nekem egy kicsit is élvezetesebb életem legyen.

2019. szept. 21. 21:06
 72/97 anonim ***** válasza:
70%

Dràga csillagom, tudod, anyukád is szeretne pihenni meg szórakozni. Csak éppen nem tud, mert a te sz.ros seggedet kell eltartania, mivel te képtelen vagy tekintettel lenni rá.

Ugyanis ha nem tűnt volna fel, a te esetedben nem arról van szó, hogy munkatapasztalat kell mindenképp (azt letojjuk, hogy nem hiszed el, hogy számít, majd úgyis rájössz, hogy ez a sok ember itt nem a levegőbe beszélt), hanem arról, hogy muszáj lenne segítened anyukádnak, mert az a kis pénz, amit ő keres, egyszerűen nem vagy alig fedezi két ember szükségleteit. A te kis szórakozgatásaidról nem is beszélve. Fogadni mernék, hogy nyugodt szívvel elfogadod rá anyádtól a pénzt, amit mondjuk úgy tud adni, hogy ő cserébe lemond valami számára fontos dologról csak azért, hogy neked jó legyen. A pofám leszakadna, ha nekem egy vasat is kéne kérnem bulikázásra úgy, hogy soha semmit nem adok cserébe és még nekem áll feljebb.

2019. szept. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/97 anonim ***** válasza:
40%

És eddig hogyan tudta eltartani az anyja?

Miután 18 éves lett a gyerek varázslatos módon romlott az életszínvonala vagy mi? Mi lenne, ha a srác fiatalabb lenne? Az anyja is tehetett volna mást, hogy ne kerüljön ilyen helyzetbe. Mint ahogy az egyik válaszoló írta, hogy még Gyes mellett is dolgozott Fundánál és Providentnél. Mindenkinek meg van a lehetősége jobb életszinvonalat teremteni magába, és ehhez nem kell jövőbe látó képesség, hogy gyereket szülsz, és tudod, hogy 20 év múlva milyen fizetése lesz(ezt azért biggyesztettem ide, mert az egyik válaszoló kétszer is ezzel példálózott, hogy szegény anyuka nem látta előre).

Az anya anyagilag frusztrált és ahelyett, hogy felvállalná a felelősséget a saját életminőségéért, a fiára projekrálja a frusztrációit. Tudom mi zajlik benne, mert én is átéltem ezt, én anno a páromra vetítettem ki, és miután bevallottam magamnak, hogy ez az én felelősségem a párkapcsolatom és az anyagi helyzetem is javult.

2019-et írunk. Valaki hisz még abban, hogy jelent valamit az, hogy valaki nagykorú? Semmit nem jelent az ég egy adta világon, kivéve ha valaki szakmát szerzett és azzal elbologul. Az embernek manapság 21-25 év kell, mire egy valamire való tudással és papírral a zsebében kilép a munkaerőpiacra. Proginfot érteni kell és kész, nem tud mellette dolgozni. Az orvosi is ilyen, ott a gyereket 6 évig kell eltartani. Te melyik orvoshoz mennél? Aki suli mellett Mekizett, így 8 évig járta és kettesekre ment, vagy egy lelkiismeretes orvosra, aki készült minden órára és becsületesen elsajátította a tudásanyagot?

2019. szept. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/97 anonim ***** válasza:
67%
#73: Ugyan már, itt a nagyon okosok már megmondták, hogy mennyire nagyon számít a diákmunkás tapasztalat, úgyhogy azt az orvost, aki lelkiismeretesen tanult és jól vizsgázott, fel sem veszik majd sehova, mert sajnos nem dolgozott mellette se a Mekiben, se a Sparban.
2019. szept. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/97 anonim ***** válasza:
64%

Van Pannonjob nevű munkaközvetítő a városodban?

Az se kizárt, hogy tudnának ajánlani valamit, aminek van köze ahhoz, amit diploma után akarsz csinálni.

Van gyakorlati, diákmelós lehetőség is.

2019. szept. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/97 anonim ***** válasza:
26%

Igen, egyetemi végzettséggel nem vesznek fel, ha nincs mekis tapasztalat. Érdekes, én sosem vállaltam ilyen munkákat suli mellett, mégis normális életem lett az egyetem után. Hagyjuk már ezeket a hülyeségeket.


Olyan munkaerőhiány van, hogy végzettség nélkül is betöltenek olyan feladatköröket, amiket nem kéne.


Az anyja meg segedmunkat bármikor vállalhatna, ez nem egy rossz helyzet, amibe ő belekerült. Elsetal az utcán 2x és máris talál valami boltot, ahol felveszik jobban fizető munkára. Csak az talán van hétvégén is, nem 8-4.


Ha pedig hivatali munkaidőt akart, akkor tán tanulnia kellett volna,nem pedig a saját fiára irigykedni.


Szánalmas kiélt irigy nő.

2019. szept. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/97 anonim ***** válasza:
52%
Nekem sincs sok orvos ismerősöm, aki dolgozott volna iskola mellett. Egyről tudok, aki gyerekkora óta szenvedélyesen űzi a teniszt és hétvégén leugrott a pályára 2 órára a kicsiknek tartani egy edzést. Mikor legközelebb tolnak be innen valakit életmentő műtétre idézzen innen az orvosnak, hogy "Na, neked is eltartották minimum 25 éves korodig a valagadat" és nézze meg mit szól az orvos :)
2019. szept. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/97 anonim ***** válasza:
55%
19 evesen budos a munka ennyi nem kell ragozni
2019. szept. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/97 anonim ***** válasza:
75%
Nem szeretném letörni a cuki kis proginfósok önbizalmát, de évek óta IT-sokat veszek fel, és a piacon alig kellenek a pályakezdők. AKkor van (sokkal) nagyobb esélyed, ha mondjuk gyakornokoskodtál, vagy diákmunkáztál IT-ban (valaki említette a Schönherz-t, az pl. nagyon jó). Szóval azért nem fognak kapkodni utánad, mert az a jellemző, hogy az egyetemről kikerült "programozók" lóf*aszt sem tudnak, fogalmuk sincs az enterprise környezetben való fejlesztésről, sem a fejlesztési metodológiákról... szal nem lennék ilyen nagyképű, de majd meglátjátok.
2019. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/97 anonim ***** válasza:
67%

Havi 90ezerert nem dolgozol?

Az 90 pont a kis bulikazasod, etkezesed meg hazhasznalatod.

Anyad vigan elelne egyedul 120 bol

Ne dolgozz hiszen az budos neked, de akkor anyadtol egy forintot se kerj el

2019. szept. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!