Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom lánya ezt az ülésrendet...

Párom lánya ezt az ülésrendet tervezi az esküvőre, normális ez? Jogos a kiakadásom?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat ha nagyon kiakadok, de elég ideges vagyok!

Párom lánya (25 éves) úgy tervezi az esküvőjén az ülésrendet, hogy velük a főasztalnál nem a tanúk fognak ülni ahogy szokás, hanem a szülők! Oké, a völegény szülei együtt vannak, na de az ő szülei elváltak kb 10 éve! És csak két hely lesz, anyuka és apuka. Engem, az apuka párját pedig beültetnek az anyuka párja mellé! (Plusz a tesók mellé). Én ezt így nagyon furcsának találom, páromnak meg is mondtam, a lányának nem. 4 éve vagyok együtt az apjával, és jó nagyon a kapcsolatunk a lánnyal, mert közel egy idősek vagyunk, de ezt nem merném mondani neki mert attól karakánabb jellem sokkal. De lehet ez ellen bármit is tenni? Anyuka is már vagy 8 éve együtt van a párjával, gondolom ő is inkább mellette ülne mint az exférje mellett. Párom annyit mondott hogy ő is inkább mellettem ülne, de tudom milyen a lány, úgysem tudjuk megváltoztatni a véleményét.


Tudom, hogy ez a lány esküvöje, és úgy kell mindennek lenni ahogy ő akarja, de szerintem ez nagyon nem normális!


2019. nov. 26. 23:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/136 anonim ***** válasza:
92%

Én pedig egy olyan esküvőt sem láttam, ahol ne a szülők ültek volna a főasztalnál.

Nem jogos a kiakadásod, és nem is értem a problémád.

10 éve elváltak a szülei, de előtte 15 évig együtt éltek, sőt, összehoztak egy gyereket, akit ebben a 15 évben együtt is neveltek. Van annak a lánynak anyja meg apja. Hol számít az, hogy elváltak x éve, amikor ott a lányuk, aki egy életre így vagy úgy, de összeköti őket?!

Te 4 éve vagy együtt apukával, nem a közös gyereketek megy férjhez. Azért gondolom egyértelmű, hogy fontosabbak számára a szülei, mint az aktuális párjaik nyűgjei..

2019. nov. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/136 anonim ***** válasza:
87%
Már nem azért de mit szólsz TE bele abba , hogy az új párod VÉRSZERINTI lánya a SAJÁT esküvôjén a SAJÁT szüleit akarja maga mellett tudni ? Kije vagy te a lánynak, hogy a főasztalnál a saját ízlésedre akarod szabni az ülésrendet ? A lánynak van saját anyja, azt akarja közelebb tudni magához , őt ezen a napon nem az fogja érdekelni , hogy apuci és anyuci néhány évvel ezelőtt egymáshoz vágták a hajszárítót két tányéreldobás között . Itt arról van szó , hogy ők ketten a szülei . Hogy akarod magad az anyjához hasonlítani ? Álljál már le ! :D
2019. nov. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/136 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen normális, te meg egy hisztis pitsa vagy. Ha mondjuk neked klotyóba terítenének, akkor esetleg jogos lenne a sipákolás, de amúgy meg nem mindegy hol eszed a rántott húst?
2019. nov. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/136 anonim ***** válasza:
87%

13: "Én pedig egy olyan esküvőt sem láttam, ahol ne a szülők ültek volna a főasztalnál."


Csatlakozom hozzád!


Már csak azért sem, mert a tanúknak általában van házastársuk, sok esetben gyerekük is, és mint minden vendég, ők is a családjukkal együtt szeretnének ülni.

2019. nov. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/136 anonim ***** válasza:
85%
14-és vagyok. Ja, és én se voltam még életemben egyszer se olyan esküvőn , ahol ne az örömszülők ültek volna a főasztalnál. Pedig elég sok budapesti, és vidéki esküvőn jártam én is a nagy család miatt. Valld be nyugodtan, semmi bajod nem lenne az ülésrenddel, ha a párod mellett kaptál volna helyet. Ez a hisztéria alapja, semmi más. Mert nem kaptál helyet ott, ahol a szülei . Hát majd kibírod.
2019. nov. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/136 anonim ***** válasza:
93%
Én sem voltam még olyan esküvőn, ahol a tanúk ültek a pár mellett a szülők helyett, pedig voltam már néhányon.
2019. nov. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/136 A kérdező kommentje:

#14 nem hasonlítom magam az anyjához, miért hasonlítanám? Nem akarok én a főasztalnál ülni!


Hát pedig én eddig csak olyanon voltam ahol a tanúk ültek az ifjú pár mellett. Még 30 éve, falun, szüleim esküvőjén is így volt. Mifelénk ez a hagyomány, de párom pesti, vele is voltam már pesti esküvőn, ott is a tanúk ültek a pár mellett. A tanúk és a párjaik. Egyik barátnőm esküvőjén én voltam a tanú, és ott is mi ültünk mellettük az főasztalnál.

2019. nov. 26. 23:59
 18/136 anonim ***** válasza:
94%

En is csak olyan eskuvon voltam, ahol a szulok ultek a foasztalnal, akar elvaltak mar, akar nem. A tanuk szerintem maganal a szertartasnal fontosak, ebednel/vacsoranal miert kapnanak ilyen kiemelt szerepet?

Oszinten nem ertem a problemad. A lany a szuleivel szeretne ulni, ami teljesen rendben van.

2019. nov. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/136 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy mi értelme van a kérdésnek? Ha itt mondjuk 10 ember azt mondja, hogy igen, ez borzasztó, akkor futsz a menyasszonyhoz, hogy figyelj már Juci, a gyakori népe döntött, anyád és apád nem ülhetnek melletted. Mondjuk lehet megfulladna a röhögéstől és akkor megoldódott a probléma.
2019. nov. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/136 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nem azért mert fiatal vagy. Akkor is ez lenne a véleményem, ha 60 éves lennél. Hanem azért, mert nem vagy sem családtag, sem távoli rokon, még csak a baráti társaság tagja sem. Mivel párod az örömapa, ezért illendőségből téged is meghívtak. Ennyi! Örülj neki, hogy ott lehetsz. Ha meg nem vagy képes ezt elfogadni, akkor inkább el se menj, mert gusztustlana lenne, ha a fanyalgásoddal elrontanád a lány esküvőjét.
2019. nov. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!