Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van annyi egyedülálló...

Miért van annyi egyedülálló fiatal anya manapság?

Figyelt kérdés
A nővérem óvónő, és meséli, hogy a gyerekek közel felének az apja nem él együtt a gyerekkel, és ez a tendencia évről évre növekszik. Néha van mostohaapa, de jellemzően a nő egyedül, vagy az anyai nagymamával együtt neveli a gyereket. Miért jó ez? Bár én nem vagyok nő, de szerintem elég macerás lehet mindent egyedül csinálni. Nincs kire bízni a gyereket, pedig egy felnőtt nőnek van ám sok teendője mikor gyesen van. Nem lehet mindent plusz munkát a nagyszülők nyakába varrni.

2019. dec. 8. 22:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/141 A kérdező kommentje:
9-es, úgy jellemzed a férfiakat, mintha mindegyikük egy ilyen amerikai pités Stifler lenne. Elhiheted bátran, ha egy olyan férfit választasz, aki túlmutat a felszínes "nők álma" sztenderden, például egy szemüveges, szerény, otthon ülős könyvelő alkatot, az biztos nem lépne le. Csak ilyet senki nem választ, mert az átlag nőknek (tisztelet a kivételnek) mindenféle extra igényeik vannak, hogy nőnek érezhessék magukat, meg kell nekik a megnyerő aura, meg tudja a franc még mik. Az elején el kell dönteni, hogy megbízható apát akarnak inkább, vagy rövid távon megnyerő tüzes férfit maguk mellé. Nincs probléma, ha utóbbit akarják, ők döntenek róla. De akkor vállalják, hogy egyedül maradnak a gyerekkel. Döntsék el az elején, mi kell nekik inkább: egy megnyerő de megbízhatatlan férfi, vagy egy szerény de megbízható apa?
2019. dec. 9. 00:25
 12/141 A kérdező kommentje:
10-es, hát akkor legyél boldog vele, a szavaidból úgy vettem ki, megtaláltad az igazit, pedig elég nagyot kockáztattál, hogy nem ismerted elég régóta. Én 30 vagyok, de vannak kapcsolataim nőkkel, amik 25 éves múltra vezethetőek vissza. Például óvodatársak, majd iskolatársak voltak, és még most is néha összejárunk bandázni. Én ilyenekről beszélek. Nem is jövök velük össze, mert tudom milyenek. Ennyi év alatt kiderül szinte minden.
2019. dec. 9. 00:28
 13/141 anonim ***** válasza:
16%

Manapság trendi erős, tökös nőnek lenni, aki röhög a férfiakon, és újabb felállás szerint elvárt helyzet, amikor a férfi szívecskés köténykében sütikéket alkot vasárnap délután.

Ha meg férfias hobbija van, az fuj, sovinyiszta férfidisznó.

Ha meg ezeket nem nyeli be a férfi, akkor mehet.

Megy is, mert hülye lenne ilyen közegben élni.

Ha a nők modernizációt akarnak, hát megkapják.

2019. dec. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/141 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj, de a gondolkodásod alapján valami ártatlan tininek gondoltalak, nem 30 évesnek 😱
2019. dec. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/141 A kérdező kommentje:
Hát ártatlannak ártatlan vagyok :D Lélekben meg gyerek, úgyhogy az évek azok csak számok.
2019. dec. 9. 00:42
 16/141 anonim ***** válasza:
88%

"Nem is jövök velük össze, mert tudom milyenek."


Vagyis még ezután fogod megismerni (ha sikerül) leendő végleges párodat.

Mondjuk holnap. Most vagy 30 éves, tehát 40 évesen köteleződnél el. Első gyereked legjobb esetben 41 éves korodban lenne. Ez a legjobb eset.

De ha 4 év múlva derül ki, hogy mégsem passzoltok össze, akkor 34 évesen keresed tovább a párodat. Eszerint legjobb esetben 45 évesen leszel apuka.

És ahogy múlnak az évek, a szóba jöhető hölgyek köre is leszűkül, meg te is egyre kevésbé leszel vonzó számukra.


Megdöbbentő, hogy 30 évesen ilyen irreálisan látod a párkeresést. Így nemigen fog neked senki sem összejönni. Egy reális gondolkodású nő nem fog 10 évet arra áldozni az életéből, hogy kivárja, mire elkötelezed magad. Aztán, ha mégse, akkor meg jóformán lecsúszott a gyerekvállalásról.

2019. dec. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/141 anonim ***** válasza:
92%

Férfiak és nők is felszínesen választanak párt. Nagyon kevés olyan párt látok/ismerek, akik nem csak egy "pár", hanem társak. Szerintem itt van a kutya elásva. Hát most gondolj bele, rengetegen úgy jönnek össze, hogy életükben nem találkoztak az első randi előtt és sokan már rögtön szobára is mennek, és 1-2 hét után már lávcsi-szercsi, szejejmeeeem-édesszeeeem. Na most nyilván ennyi idő alatt esély sincs rá, hogy a belső tulajdonságok alapján ítéld meg a másikat, mert csak a külcsínt látod, illetve nyilván mindenki a legjobb oldalát mutatja és igyekszik elfedni a rosszat. Innentől meg van kivel dugni, van kihez szólni, meg el lehet mondani, hogy nem egyedülálló, és ez elég. Egy darabig. De egy ilyen gyenge lábakon álló "kapcsolat" nem fogja kiállni a nehéz időszakokat, a gyerekvállalás pedig az egyik legnehezebb időszak.

A másik dolog meg hogy nagyot változott a világ az elmúlt fél évszázadban. Ma már egy nőnek nem a háztartás meg a gyerek az élete, és elvárná, hogy a férfi is vegye ki ezekből a részét, a férfinak, akinek meg az elmúlt évezredekben nem kellett a háztartással meg a gyerekkel foglalkoznia, értelemszerűen ez nem tetszik. A társadalmi hozzáállás is változott, régen ugye szégyen volt a válás, ma már semmi következménye, ha egy férfi otthagyja a családját, akár az újszülött gyerekét, hogy középkorú létére kamaszlányokat hajkurásszon.

Hidd el kérdező, senki nem gondolja, hogy buli egyedülálló anyának lenni (kivéve ugye azok a férfiak akik szerint anyu havi 15ezerből nyaral a bahamákon), senki nem önként választja.

2019. dec. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/141 anonim ***** válasza:
81%

Már könnyebben "válnak" az emberek mint régebben es már másabb is a világ, mint régebben.

Szerintem pont azok a gondok a kapcsolatokban, munt 50-100 éve, csak akkoriban még nem volt ekkora öntudat, önállóság, bátorság az emberekben, es persze már nem számít az se, " mit gondol a falu"

Nem feltétlenül a nagyszülő segit be, elvált szülők is megoszthatják a feladatokat és a nevelést.

Amúgy meg megoldja ezt a problémát sok nő, még lehet boldogabban is megy, mint egy rossz partnerrel, a gyerekek sokkal rugalmasabb partnerek, mint a felnőttek.

2019. dec. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/141 anonim ***** válasza:
91%
Már megint ez, hogy aki ronda, az hűséges és kedvesrendes, aki meg jól néz ki, az fúj, hűtlen gonosz.
2019. dec. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/141 anonim ***** válasza:
58%

Mert nem gondolják át a dolgokat . Ezért is van sok 20on éves nő , akik egyedül vannak a gyerekkel . Aztán majd szülnek egy másik pasitól is . Utána sajna benne lesz pakliban hogy adott egy 30 -os nő . 2-3 gyerekkel , más -más apától . Olyankor meg már nem kell senkinek .

Tisztelet a kivételnek . Én sok helyen , ezt látom .

2019. dec. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!