Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van annyi egyedülálló...

Miért van annyi egyedülálló fiatal anya manapság?

Figyelt kérdés
A nővérem óvónő, és meséli, hogy a gyerekek közel felének az apja nem él együtt a gyerekkel, és ez a tendencia évről évre növekszik. Néha van mostohaapa, de jellemzően a nő egyedül, vagy az anyai nagymamával együtt neveli a gyereket. Miért jó ez? Bár én nem vagyok nő, de szerintem elég macerás lehet mindent egyedül csinálni. Nincs kire bízni a gyereket, pedig egy felnőtt nőnek van ám sok teendője mikor gyesen van. Nem lehet mindent plusz munkát a nagyszülők nyakába varrni.

2019. dec. 8. 22:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/141 A kérdező kommentje:

16-os, vannak olyan nők akiket ismerek olyan 4-5 éve, és akad köztük afféle potenciális remény, oda már nem kell sok idő. De az is lehet, hogy 40 éves koromra fogom megtalálni, ki tudja. Férfiaknál az még simán belefér, még 50-60 éves korban is nemzőképesek lehetünk. Sajnos a nők már annyira nem. Lehet persze 40 felett is szülni, de egy szülész védőnőtől azt hallottam, hogy 30 éves kor felett minden évvel növekszik a kockázata annak, hogy a gyerek majd valamilyen fogyatékossággal születik meg. Például autista lesz, vagy ilyesmi. 40 éves kor felett ez a % már igen magas, 20% körül mozog. De egy 10 éves korkülönbség belefér még, tehát ha 40 éves leszek, akkor egy 30 éves feleségem még simán lehetne. Ismerek nem egy ilyen párt személyesen is. Ennél nagyobb korkülönbség is elfogadott.


Én mostanra, 30 éves koromra tudtam megteremteni minden feltételt, hogy jó családom legyen. 10 éves munkaviszonyom van egy megbízható munkahelyen, megbízható jövedelemmel. Saját teher és hitelmentes 94 négyzetméteres kertes házam van, kocsival, és mindennel ami csak kell az élethez. 3 éve élek egyedül, ezalatt megtanultam mosni, vasalni, takarítani és karban tartani a házat, főzni is próbálkozok most már rendszeresen, bár van még hova fejlődnöm. Ha lenne gyerekem, egész pontosan 50%-ot vállalnék a gyerek gondozásában, nevelésében, és a háztartásban, ha a nő is dolgozik, mert ez így korrekt. Megtanultam már, hogyan legyek "háziasszony". De lényeg ami lényeg, ha egy rendes és normális nőnek ez sem elég, hanem még ezen felül is plusz igényei vannak, ilyen bulizgatós meg utazgatós hisztijei, akkor teszek az egészre és maradok inkább egyedül. Legalább lesz egy példa a világban, amit mutogatni lehet, hogy "na ez az életmód és mentalitás nem kellett a nőknek".

2019. dec. 9. 01:41
 22/141 anonim ***** válasza:
96%
A spermád minősége is romlik, ahogy öregszel, nyuszifül. Na meg fel is kellene nevelned a gyereket; vagy te is egyedülálló anyát akarsz magad után hagyni?
2019. dec. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/141 A kérdező kommentje:
22-es, abból, amit eddig leírtam, az jön le, hogy hátra akarom hagyni a gyereket? Ezt melyik tulajdonságomból következtetted? De oké, nézzük a realitást. Összeházasodok egy nővel, lesz egy gyerekünk, ugyebár az ÉN házamban fogunk élni, és utána meg ki akarnám őket dobni? Mégis hogyan? Az még a bíróság se engedné meg, tehát még az elképzelés is hülyeség.
2019. dec. 9. 01:55
 24/141 anonim ***** válasza:
93%

Nem érdemes elemezgetni a statisztikát, hogy kinek hany evesen szuletik egészséges gyereke, meg miért válnak az emberek. Még nem tart ott a tudomány, hogy barmit is biztosra jósoljon (mert pl. idősebb nőnek ha idősebb a párja, nem lehet hogy a genetikai baj az idosebb férfi miatt adódik? Hiszen a spermium max. 2 hetes, es az apa aktuális genkeszletet masolja?... A gének, amik idővel hibát halmoznak)


Amikor part választunk, jövőt előre nem látunk, nem látjuk a változó életútat, konfliktusokat, a személyiség és az elethelyzet változik...

Sose tudhatjuk, mit hozva jövő, csak magunkban es a jó szerencsében bizhatunk.


Nincs biztosíték a jövőre. Egy biztos, aki akarja, az megoldja a jövőjét es a gyereke jövőjét is.

Es igy van ez a boldogsággal is

2019. dec. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/141 A kérdező kommentje:
24-es, de rengeteg-rengeteg dolog kiderül 10 év alatt. A hűség, a ragaszkodás. Pédául hogy viszonyul a szüleihez, a munkahelyéhez, a városához. Ha mesél a gyerekkori érzelmeiről, gondolatairól, a mélységeiről, nagyon nagy bizonyossággal kiderülnek a dolgok. Teljesen biztosak persze nem lehetünk a dologban, de egy 95%-ban azért igen. Akkor már érdemes megpróbálni, de kevesebb eséllyel nem.
2019. dec. 9. 02:02
 26/141 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem ilyen egyszerű, hogy eldöntöm és verem a mellem, hogy egyedül is képes leszek felnevelni a gyerekem, szóval kidobom a pasit.

Sok példát látok arra, hogy X év házasság és közös alap építés után vállalnak babát. Az első édes, aranyos, anya is meg tudja osztani az idejét és mindenki heppi. A gyerek bölcsis, ovis lesz, anya visszamegy dolgozni, mert már régóta nem lehet egy fizetésből megélni, pláne minőségi módon gyereket nevelni. Ekkor kezd borulni a bili apa nyakába, hogy neki így több lemondással jár az élet, de még elfogadja. Jön a második gyerek és akkor eszmél rá, hogy anya sem mindenható, és nem tud szoptatni, ovis szülőin ülni és vacsorát főzni egyszerre. Itt kezd megint meginogni a kapcsolat, hogy apa akarta-e ezt a fajta kötöttséget, nem tudta, mivel jár valójában. Anya gebedjen meg, hogy kiszolgálhassa élete felében a gyerekeit, a férjét, aztán jöhetnek valahol a sor végén az ő igényei. Aztán ebből kinek könnyebb kilépni?

Abban a pillanatban, hogy egy nő engedi az esélyét egy gyerek fogantatásának vállalja, hogy élete végéig egyedül is képes kell legyen minden felmerülő feladatra. A férfiaknál ritkábban látok ekkora elköteleződést.

A 10 éves próbaidő meg nonszensz, egyszerűen teljesíthetetlen. Mégis mi alapján jogosítja fel magát bárki, hogy megfigyeljen, osztályozzon és megítéljen egy olyan helyzetben, amiben sosem látott? Ha az ismerősök gyerekével való bánásmódja alapján ítélsz meg egy nőt, még fogalmad sincs, hogy a sajátjával milyen lesz. A 10 éves korkülönbség se gond, persze azt is el kell fogadni, hogy valószínűleg kevés az olyan szintű összhang, amiért egy nő elfogadja, hogy a férje nagyjából nyugdíjas lesz az első közös gyerek esküvőjére. Nem ez a nők álma, ahogy az sem, hogy olyan férfivel éljenek, aki mindent a fenekük alá tesz, de nem dobban meg tőle a szíve. Hiába a becsületes, vallásilag és etikailag kikezdhetetlen élet, ha nem lehet családfenntartó és védelmező férfiként nézni rá. Nem kell ehhez alfahímnek lenni, csak inkább a nők kikezdése helyett a megfelelő közegben kell keresni partnert hozzá.

Sajnos a mai átlag az, hogy a nőknek maguknak is meg kell teremteni az alapot az életükhöz és nem számít hiperszuper teljesítménynek, hogy erre te is képes voltál.

Van férjem, gyerekem és teljes mértékben számíthatok rá, de ettől még őt is elkaphatja az agybaj és lelép egy vonzóbb, problémamentesebb kapcsolat reményében. Ilyenkor persze idővel az új nő is megszürkül, de ekkor már nem fog visszatérni a lepasszolt családhoz, hanem újabbat keres. Inkább racionális álláspont az, hogy ha egy nő szül, képes kell legyen önmaga is biztosítani a családja életét, mert bármikor olyat hozhat az élet (válás, özvegység, munkanélküliség, közepkorú válság, stb.), ami miatt magára marad. Akiket látsz, nem hobbiból egyedülállóak, hanem ezekért.

2019. dec. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/141 anonim ***** válasza:
94%

Onnan jön le, hogy hátra akarod hagyni, hogy "nekünk férfiaknak 100 évesen is lehet kölykünk, höhö".


Amíg pedig egy élethelyzet nem adja magát, addig nem tudod, a másik hogy fog arra reagálni. Azt sem tudod, te hogy fogsz. Senki nem tudja előre önmagáról sem, hogy milyen szülő lesz.

2019. dec. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/141 A kérdező kommentje:
26-os, nincs gond azzal hogy te így gondolod. Ha neked nem elég a biztos pont az életben, akkor bátor vagy és kockáztatsz. Ha te olyan fajta vagy hogy vállalod a kockázatot, akkor még nyerhetsz is. Vagy veszíthetsz, ki tudja. Az én gondolkodásmódomba viszont nem fér bele az itt a piros hol a piros. Én precízen megszervezek és véghez viszek mindent. Ha találok ugyan ilyen gondolkodású nőt, akinek mindenek felett a biztonság számít, és egy becsületes embert keres, akkor ott leszek. Ha csak olyan nőt találok, akinek a biztos pont mellé még kellenek ilyen-olyan bónusz igények is, mint kocsiba például a klíma meg a fűthető ülés, akkor nem leszek ott. Valamit valamiért. Az élet így korrekt.
2019. dec. 9. 02:30
 29/141 A kérdező kommentje:
28-as, tulajdonképpen lehet 100 évesen is gyerekünk. Ha van azon a szinten a technológia, hogy a spermiumot biztonságosan lefagyasszák, és életképesen megtartsák, mesterséges megtermékenyítéssel van rá mód. Mondjuk azt pontosan nem tudom, hány évre szavatolják, de egy 10 évet már régen is kibírtak a spermabankban, azóta meg csak fejlődhetett ez a technológia. Ha most betárazok, akkor lehet (magamhoz képest) egészséges gyerekem még sok sok évig.
2019. dec. 9. 02:36
 30/141 A kérdező kommentje:
Az meg, hogy ki hány éves lesz mikor a fia ballag, vagy ilyesmi, nem elsőrendű szempont. Mert egy férfi 55 évesen is lehet azon a szinten hogy meghal alkoholizmusban, de lehet azon a szinten is mint a tízszeres Iron-man szupertriatlonista világbajon Szőnyi Ferenc. Életmód kérdése az egész.
2019. dec. 9. 02:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!