Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van annyi egyedülálló...

Miért van annyi egyedülálló fiatal anya manapság?

Figyelt kérdés
A nővérem óvónő, és meséli, hogy a gyerekek közel felének az apja nem él együtt a gyerekkel, és ez a tendencia évről évre növekszik. Néha van mostohaapa, de jellemzően a nő egyedül, vagy az anyai nagymamával együtt neveli a gyereket. Miért jó ez? Bár én nem vagyok nő, de szerintem elég macerás lehet mindent egyedül csinálni. Nincs kire bízni a gyereket, pedig egy felnőtt nőnek van ám sok teendője mikor gyesen van. Nem lehet mindent plusz munkát a nagyszülők nyakába varrni.

2019. dec. 8. 22:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/141 anonim ***** válasza:
97%

Becsülöm, hogy nyitottnak tűnsz az elvárásaid ellenére.

Ismertem ilyen embert, ő is azt mondta, hogy nem tud mindent a reklámokban látott extra módon megadni, de autós példával élve a fullos merci helyett ő a megbízható kis suzuki. Ő is vett hitelmentes házat, kocsit, biztos és átlagos állása volt és valóban 40 volt, mire megtalálta a párját és megszületett az első gyereke. Egy idő után az ő felesége is valamiért besokallhatott, mert különköltözött tőle a fél éves babával. Utána nem tudom, hogy rendezték-e a dolgaikat, de azt láttam, hogy az egyik nehézség náluk az volt, hogy a férfi teljesen fixált életmódjába a feleség szerinti gyereknevelési elvek nem fértek bele. Ez persze az éles helyzetig nem derült ki.

Kívánom, hogy ne járj így, senki nem érdemli ezt a helyzetet.

2019. dec. 9. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/141 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jókívánságot! Igyekezni fogok helyesen dönteni mindig.
2019. dec. 9. 03:02
 33/141 anonim ***** válasza:
90%
Csak minél több idő lenne a cél. Már ha az ember tényleg akar gyereket. Nem megnézem a ballagását, aztán feldobhatom a talpam. A gyerekkel kicseszés. Mindig fájdalom egy szülő elvesztése, nem tudom, a pasik miért arra játszanak, hogy minél kevesebbet legyenek a gyerekeikkel. 40 évesen is tragédia, ha elveszíted a szülődet, 30 évesen is, de 20 évesen, mikor kezdené az életet, és végre barátok is lehettek? Nem, nekem van egy olyan érzésem, a férfiak csak legyártani akarják a gyerekeket, nevelni már nem. Azt hiszik, a DNS meg a vér számít, pedig a nevelésük is fontos lenne.
2019. dec. 9. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/141 anonim ***** válasza:
95%

Egy biztos ... En soha nem koltoznek a TE hazadba... Max akkor ha eladod es veszunk kozostet.

Amugy a pasik egyre rugalmatlanabbak ahogy idosodnek. Egyre kevesebb kompromisszumra kepesek es egyre tobbet nyafognak h semmi nem jo.

Szoval hiaba fenyezed magad nem nem leszel jo tars. Miert mert mar most elvarasaid vannak. Igy nem lehet kapcsolatot epiteni a nonek meg KELL felelnie ennek.

Te sem akarnad akkor ne vard el.

2019. dec. 9. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/141 anonim ***** válasza:
11%
"10-ből 9 pasi ilyen" Azt az egy normálisat meg ti rázzátok le egy "nincs meg a kémia" szöveggel. Szóval patthelyzet van hölhyeim. :/
2019. dec. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/141 anonim ***** válasza:
85%

Fura, ennek óta egyre kevesebb gyerek van az osztályaimban, akit egyedül nevel a szülő.


És szerinted azért kellene társ, hogy legyen kire bízni???

2019. dec. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/141 anonim ***** válasza:
93%

vannak olyan nők akiket ismerek olyan 4-5 éve, és akad köztük afféle potenciális remény, oda már nem kell sok idő


Előbb el fogsz válni, mint én, aki hát hónap után hozzámentem, mindössze 19 évesen a páromhoz. Mi 25 év után is együtt vagyunk, neked erre alig van esélyed (mondjuk nőt találni is kb nulla). Tudod miért? Mert 30 éves létedre iszonyú buta vagy. Van egy listád, amin pipálod, melyik szempontnak felel meg a nő, melyiknek nem? Pofára fogsz esni, mert az emberek változnak. Arról nem beszélve, hogy hiába ismered 20 éve, a rigolyáiddal nem kell együtt élnie senkinek. Vajon el fogja viselni az, akit nulla érzelemmel választasz magadnak?

2019. dec. 9. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/141 anonim ***** válasza:
90%

Az én édesanyám (sajnos) szerető volt a történetben... Hosszú, de a lényeg az, hogy én is édesapa nélkül nőttem fel. Egyébként így "apa" nélkül mindenféle bactatások célpontjai lettünk: velünk kötekedett a bölcsőde, az óvoda, az általános iskola, a közjegyző..........

Persze még mindig jobb ez, mintha egy aggresszív állat apa mellett nőttem volna fel, vagy egész életen át utált volna az apám. A családban mindkettőre látok példát.

2019. dec. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/141 anonim ***** válasza:
69%

Aki KÉPES gyereket vállalni, annak nincs egzisztenciája.

Aki MÉG KÉPES, de már sietnie kell, az belecsap, mert "jaj sose lesz gyerekem" - és nem nézi, hogy milyen körülmények között él.

Akinek meg megvan az egzisztenciája, az a felső 10 000. Velük sosem találkozol, mert nem mennek a pórnép közé.

2019. dec. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/141 anonim ***** válasza:
30%
Azért mert a fiatalok nagy része 1-2 heti vagy havi ismeretségből esik teherbe egy kvázi idegen pasitól akit nem ismer teljesen. Ott a 9 hónap, a terhes hiszti, a szex nélküli időszak, aztán a pasi 99%ban lelép. Az "anyuka" egyedül marad a kölykével, de onnantól már ő az egyedülálló anya akit el kell fogadni mindenkinek gyerekestől. Egyedül pedig nevelni sem tudná , nem jön ki anyagilag sem idegileg ezért segítenek a szülők, nagyszülők. Le lehet pontozni, de ez így van. Plusz sokan azt sem tudják mi a védekezés és "becsúszik".
2019. dec. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!