Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Durva voltam a lányaimmal?

Durva voltam a lányaimmal?

Figyelt kérdés

Tegnap megfőztem az ebédet, előkészültem, kipakoltam a tányérokat-evőeszközöket-stb az asztalra egy kupacban, és megkértem a lányaimat (14, 16), hogy legyenek szívesen megteríteni. Tehát annyi lett volna a dolguk, hogy szétválogatják a dolgokat, amíg én a másodikkal foglalkoztam.


Szóltak, hogy mindjárt, mert valamit néztek a neten, mire kértem őket, hogy állítsák le addig, és terítsenek már meg tényleg. Még mindig nem jöttek, közben végeztem a másodikkal is, tehát már csak a terítés lett volna. A férjem kint volt a garázsban. Megint szóltam, be is mentem hozzájuk. Youtube-n néztek videót. Megint azt mondták, hogy mindjárt, egy perc.


Nagyon felbosszantottam magam. Alapból rendes lányok, tanulnak, nem pofátlanok, nincs éjjeli kimaradás meg ilyesmi, de a házimunkába való beszállásuk tragikus. Én pedig utálom ezt, senki cselédje nem vagyok, se másé, se a férjemé, se a gyereké. Ha négyen lakunk itt, koszolunk, eszünk, akkor mind a négyen kivesszük a részünket. Kicsi korukban se pakoltam el utánuk (három éves koruk után).


A még egy perc megszólalás után azt mondtam, hogy rendben van, ha ennyit nem tudnak megtenni, akkor nincs kérdés, kidobtam mindent (egyik kedvenc étele volt a lányoknak, miattuk csináltam egyébként), és rendeltem magamnak és a férjemnek ebédet. Mondtam a lányoknak, hogy akkor lehet felőlem rendelni is (de arra pénzt kértek, mondtam, hogy biztosan nem), vagy főzni maguknak. Azt nem, ők nem tudnak úgy, mint én. Rendben. Mi megebédeltünk a férjemmel, a lányok nem ettek, duzzogtak. Estig kitartott a dolog, aztán csináltak magunkat pirítóst valamivel. Még mindig sértődöttek, látom rajtuk.


Durva voltam? Anyukám szerint nem (hozzátéve, hogy valószínűleg ez a mentalitás tőle jött, mikor másfél éves voltam, összekentem valami bútort popsikrémmel, és anyám letakaríttatta velem, mert másnak ne csináljak plusz munkát - igaza volt :-) ), de egyik kollégám/barátnőm szerint viszont az. Szerintetek? Vagy mit lehetne csinálni ezzel a házimunka, besegítés kérdéssel? 36/N



2017. dec. 11. 16:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/95 anonim ***** válasza:
39%
Én tökéletesen megértelek, hasonlóan temperamentumos vagyok én is, viszont ilyet az én gyerekemmel nem lehetne következmények nélkül megcsinálni. Mert énis milliószor mindtam már neki, hogy mindjárt, amikor épp dolgom volt, ő pedig megkért valamire. És egy intelligensebb gyerek, aki nem nyeli le kérdés nélkül a szülői tekintélyt, nem fogadja el, hogy nekem lehet őt várakoztatni, de neki engem nem.
2018. jan. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/95 anonim ***** válasza:
44%

Vannak azok, akik azt írják, egy állat vagy, baj van az idegeiddel, nem így kellett volna reagálnod, meg kellett volna előznöd, a lányoknak nem adtál elég szabad időt, nem nagy dolog ez.


Aki pedig azt mondja igazad volt, kaptak egy leckét, azok tudják mért írják ezt: tapasztalatból.


Egy kamasznak leterhelő a tanulás - egy felnőttnek is leterhelő a munka hétköznap, hazautazás, és még házi munka, hogy adott esetben ők csak tanulhassanak és az ember apróságokat várjon csak el, mint például egy rohadt asztal terítés, ami fikarcnyi 1 percet vesz igénybe, amíg feltételezem, nem lesznek elvonási tüneteik a youtube megvonástól.

Egyesek nem értik mi olyan idegesítő az ilyen mindjártokban, az majdokban. Hogy sose lesz kész, hogy amikor szól az ember, akkor kéne a segítség, és nem hiszem, hogy olyan életbevágóan fontos amit a neten néztek, hogy ne lehetett volna félrerakni. A baj nem a nettel van, hanem az önkontrollal.

Az ebéd egy család étkezése nem csak a kajálásról kéne szóljon, ami nem azt jelenti, hogy mindig állandóan együtt kell enni. De a napnak szinte csak ezen szakaszán tartózkodnak a családtagok egy légtérben, egy más mellett, és annyit nem várhatok el a családomtól, hogy ITT legyen. Lélekben - agyban, és ne a szaros telefonon lógjon. Legyen jelen ott ahol van. És ne a 300 km-re lévő ember legyen a fontosabb, vagy a hülyeségek, amit bármikor megtud nézni, hanem az az ember legyen fontos, aki ott van tőle 1 méterre.

A megbeszélés általában itt nem segít, mert ez az emberfajta általában szarik arra, ha szólnak neki. Ha szépen, ha fenyegetve, ha elbeszélgetsz vele, jójó, dünnyögi az orra alatt, de igazából arra se figyel amit mondasz neki, pláne ha kamasz. Persze lehet itt kibúvóval jönni az életkori sajátosság dumával, meg szabadidő...én ugyan ki nem dobtam volna a kaját, de csak mert sajnálom. Én szépen leültem volna kajálni, és nekik nem adtam volna. Ha te fiam elvárod tőlem, hogy anyád kaját tegyen az asztalra, és én is csak majdokkal jönnék, hát akkor lakjál jól abból. Ebben az az idegesítő, hogy ők mindenre jogot formálnak, de apróságokat képtelenek megtenni, mert sajnálni kell őket, mert változó korban vannak. Elvárások kellenek, és meg kell tanulni a telefont, és az internetet a megfelelő időben, jól használni. Ennek nem a konyhában és pláne nem családi idő közben van ott a helye. A sok apró nem figyelésből később elhidegülés lesz, ezzel ez a probléma. Aztán már végül a család tagok nem is beszélgetnek egymással. Telefonon üzengetnek.

Felnagyítottam a dolgot, de ez volt a szándékom, hogy érthető legyen, mit akarok mondani.


Amikor 17 éves voltam, egyszer arra mentem haza, hogy anyám szétszedte a szobámat, és minden kirámolt, minden ruhám a földön volt, akkor joggal mondhatta volna rá bárki, hogy idegbeteg csinál csak ilyet. Szegény én, kiskamasz. Lószart. Anyámnak igaza volt, a szép szó nem segített, ez viszont igen. Én is éreztem persze, hogy nem jó, hogy állandóan rumlis vagyok, szóltak érte sokszor, így is úgyis, nem változott semmi. Ezután már változott, és most felnőttként, megértem mért csinálta ezt. Rettenetesen idegesítő lehettem...és sajnos néha csak egy 'pofon' segít.

2018. febr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/95 anonim ***** válasza:
Szent a béke azóta? :)
2018. márc. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/95 anonim ***** válasza:
28%
Igazad van teljesen 92-es, kiveve abban, hogy te azert nem adnal ilyen helyzetben kajat a gyereknek, mert mi az, hogy elvarja, hogy etel legyen az asztalon... Es hibas nezet, mert ez szuloi kotelesseg, hogy kajat adj a gyereknek. Nem o kerte, hogy megszulessen, aki vallalta a gyereket, annak el is kell latnia.
2018. márc. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/95 anonim ***** válasza:
82%
92 Nem kell enni adni a gyerekednek,de picsogni se kell majd ha a gyerek 18 felett évi 3 szor néz feléd v akkor se..
2018. márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!