Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Durva voltam a lányaimmal?

Durva voltam a lányaimmal?

Figyelt kérdés

Tegnap megfőztem az ebédet, előkészültem, kipakoltam a tányérokat-evőeszközöket-stb az asztalra egy kupacban, és megkértem a lányaimat (14, 16), hogy legyenek szívesen megteríteni. Tehát annyi lett volna a dolguk, hogy szétválogatják a dolgokat, amíg én a másodikkal foglalkoztam.


Szóltak, hogy mindjárt, mert valamit néztek a neten, mire kértem őket, hogy állítsák le addig, és terítsenek már meg tényleg. Még mindig nem jöttek, közben végeztem a másodikkal is, tehát már csak a terítés lett volna. A férjem kint volt a garázsban. Megint szóltam, be is mentem hozzájuk. Youtube-n néztek videót. Megint azt mondták, hogy mindjárt, egy perc.


Nagyon felbosszantottam magam. Alapból rendes lányok, tanulnak, nem pofátlanok, nincs éjjeli kimaradás meg ilyesmi, de a házimunkába való beszállásuk tragikus. Én pedig utálom ezt, senki cselédje nem vagyok, se másé, se a férjemé, se a gyereké. Ha négyen lakunk itt, koszolunk, eszünk, akkor mind a négyen kivesszük a részünket. Kicsi korukban se pakoltam el utánuk (három éves koruk után).


A még egy perc megszólalás után azt mondtam, hogy rendben van, ha ennyit nem tudnak megtenni, akkor nincs kérdés, kidobtam mindent (egyik kedvenc étele volt a lányoknak, miattuk csináltam egyébként), és rendeltem magamnak és a férjemnek ebédet. Mondtam a lányoknak, hogy akkor lehet felőlem rendelni is (de arra pénzt kértek, mondtam, hogy biztosan nem), vagy főzni maguknak. Azt nem, ők nem tudnak úgy, mint én. Rendben. Mi megebédeltünk a férjemmel, a lányok nem ettek, duzzogtak. Estig kitartott a dolog, aztán csináltak magunkat pirítóst valamivel. Még mindig sértődöttek, látom rajtuk.


Durva voltam? Anyukám szerint nem (hozzátéve, hogy valószínűleg ez a mentalitás tőle jött, mikor másfél éves voltam, összekentem valami bútort popsikrémmel, és anyám letakaríttatta velem, mert másnak ne csináljak plusz munkát - igaza volt :-) ), de egyik kollégám/barátnőm szerint viszont az. Szerintetek? Vagy mit lehetne csinálni ezzel a házimunka, besegítés kérdéssel? 36/N



2017. dec. 11. 16:04
 51/95 anonim ***** válasza:
61%

Ja, tehát előtte fél délelőtt hallgatták, hogy mindjárt kész a kaja, mindjárt kész a kaja, amikor meg belemélyedtek valamibe (akármi az), akkor meg ugorjanak azonnal.

Nem haltál volna bele, ha kicsit később esznek. Attól te még ehetsz.

2017. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/95 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, én neked adok igazat.

Lehet a kajakiborítás kicsit sok volt, de sajnos van olyan, hogy betelik az a bizonyos pohár, ha az embernek épp egy húzós hét áll a háta mögött, vagy csak bal lábbal kelt, vagy csak mert éppen olyanja van.

Mivel nem lelki vagy fizikai bántalmazásról van szó, nem hiszem, hogy az életben egyszer ne férne bele egy ilyen incidens... Legközelebb majd ők is megtalálják a "Pause" gombot, és te is vársz még pár percet az ebéddel.


Bár nem tartozik a témához, de mi volt az ebéd? :-)

2017. dec. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/95 anonim ***** válasza:
37%

Hát, figyelj, én úgy nőttem fel, hogy semmi feladatom nem volt, semmiféle házimunka, amit kötelezően meg kellett volna csinálnom. Ez, hogy segítek-e például megteríteni, leszedni az asztalt, teljes mértékben rám volt bízva. Általában igen, én csináltam, vagy besegítettem, tehát közösen csináltuk. De például takarítani nem takarítottam, soha nem is kérték rajtam számon. Teregetést szívesen végeztem, ágyat húzni is csak kb. 14 éves koromtól csináltam magamnak. A főzés iránt úgy 15 évesen kezdtem el érdeklődni, és természetesen besegítettem ebbe is, mert szerettem csinálni.

Én is így fogom nevelni a gyerekemet, persze, csak ha a gyerek apja is belemegy majd.

A szülőknek az a dolguk, hogy ellássák a gyereket, hiába már nagyobbak, hadd élvezzék a youtube-videókat a szabadidejükben, meg egymás társaságát a testvérek.

Ettől függetlenül megteríthettek volna, de én nem vártam volna ezt el tőlük a helyedben, ha látom, hogy nem csinálták meg, megcsináltam volna én magam.

2017. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/95 A kérdező kommentje:

Kik hallgatták, hogy mindjárt kész a kaja? :) Érdekel, mert ilyet nem írtam. Ők mondták mindenre, hogy mindjárt.


Amúgy hagymakrémleves és sült csirke görög salátával :)

2017. dec. 11. 20:08
 55/95 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező, ezen a héten játsszátok ezt fordítva. Ha ők kérnek valamit mondogasd hogy mindjárt mindjárt, de eszedbe ne jusson megcsinálni, véletlenül se. Akármiről is legyen szó.
2017. dec. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/95 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nem jo, ha a szulo ilyesmi miatt bosszut all. De Kerdezo, tudod mit, kerdezd meg inkabb a ferjed, hogy a tovabbiakban hogyan kezeld a hazimunka kerdeset, csinald ugy, ahogy o jonak latja. Ha o azt mondja, hogy ne hagyd magad, legyel szigoru, akkor tegyel ugy, ha azt mondja, hogy hagyd rajuk, akkor azt.
2017. dec. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/95 anonim ***** válasza:
45%

"Hát, figyelj, én úgy nőttem fel, hogy semmi feladatom nem volt, semmiféle házimunka, amit kötelezően meg kellett volna csinálnom. Ez, hogy segítek-e például megteríteni, leszedni az asztalt, teljes mértékben rám volt bízva.

...

Én is így fogom nevelni a gyerekemet, persze, csak ha a gyerek apja is belemegy majd."


Meg is érdemled.:D

2017. dec. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/95 anonim ***** válasza:
39%
Nem a kaját kellett volna kidobni, hanem a netet lekapcsolni. Egésznapra.
2017. dec. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/95 anonim ***** válasza:
59%

Kicsit eltuloztad, teny. Ha nem elso alkalom volt, hanem altalanosan ilyen a lanyok hozzaallasa, akkor megertem, hogy elszakadt a hur, es nem mindenki tudja ezt higgadtan lereagalni.

Emlekszem, egyszer olyan 8-10 evesek lehettunk a tesommal, meg anyum fesulte copfba a hajunkat, keszultunk a mamahoz, es nem talaltunk egy sarga hajgumit. Neki nem volt jo mas szinu, es mivel nem talaltuk, mergeben mindkettonk iroasztalarol konyokkel lesoporte az osszes holmit /jo, bordel volt, teny, de azert ezt nem kellett volna, halomban allt a jatek, ceruzak, mindenfele a szonyegen, es mindent el kellett pakolnunk. Borzaszto megalazo volt...eltelt 20 ev, de meg mindig keseruseggel emlekszek ra, a tamagocsim is tonkrement, miutan lesoprodott aa foldre.

A tanulsag neked: nem lettunk rendszeretobbek....

Szerintem ulj le normalis hangnemben megbeszelni a lanyaiddal, ami tortent. Nem eri meg duzzogni, foleg nem karacsony elott.

2017. dec. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/95 anonim ***** válasza:
60%
Azért ne mártírkodj már, hogy családanyaként egy félórás kaját összedobtál. Anyukád sem normális. Nem kell felügyelet nélkül hagyni egy másfél éves gyereket és akkor nem keni össze a kanapét seggkrémmel.
2017. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!