Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Durva voltam a lányaimmal?

Durva voltam a lányaimmal?

Figyelt kérdés

Tegnap megfőztem az ebédet, előkészültem, kipakoltam a tányérokat-evőeszközöket-stb az asztalra egy kupacban, és megkértem a lányaimat (14, 16), hogy legyenek szívesen megteríteni. Tehát annyi lett volna a dolguk, hogy szétválogatják a dolgokat, amíg én a másodikkal foglalkoztam.


Szóltak, hogy mindjárt, mert valamit néztek a neten, mire kértem őket, hogy állítsák le addig, és terítsenek már meg tényleg. Még mindig nem jöttek, közben végeztem a másodikkal is, tehát már csak a terítés lett volna. A férjem kint volt a garázsban. Megint szóltam, be is mentem hozzájuk. Youtube-n néztek videót. Megint azt mondták, hogy mindjárt, egy perc.


Nagyon felbosszantottam magam. Alapból rendes lányok, tanulnak, nem pofátlanok, nincs éjjeli kimaradás meg ilyesmi, de a házimunkába való beszállásuk tragikus. Én pedig utálom ezt, senki cselédje nem vagyok, se másé, se a férjemé, se a gyereké. Ha négyen lakunk itt, koszolunk, eszünk, akkor mind a négyen kivesszük a részünket. Kicsi korukban se pakoltam el utánuk (három éves koruk után).


A még egy perc megszólalás után azt mondtam, hogy rendben van, ha ennyit nem tudnak megtenni, akkor nincs kérdés, kidobtam mindent (egyik kedvenc étele volt a lányoknak, miattuk csináltam egyébként), és rendeltem magamnak és a férjemnek ebédet. Mondtam a lányoknak, hogy akkor lehet felőlem rendelni is (de arra pénzt kértek, mondtam, hogy biztosan nem), vagy főzni maguknak. Azt nem, ők nem tudnak úgy, mint én. Rendben. Mi megebédeltünk a férjemmel, a lányok nem ettek, duzzogtak. Estig kitartott a dolog, aztán csináltak magunkat pirítóst valamivel. Még mindig sértődöttek, látom rajtuk.


Durva voltam? Anyukám szerint nem (hozzátéve, hogy valószínűleg ez a mentalitás tőle jött, mikor másfél éves voltam, összekentem valami bútort popsikrémmel, és anyám letakaríttatta velem, mert másnak ne csináljak plusz munkát - igaza volt :-) ), de egyik kollégám/barátnőm szerint viszont az. Szerintetek? Vagy mit lehetne csinálni ezzel a házimunka, besegítés kérdéssel? 36/N



2017. dec. 11. 16:04
 31/95 anonim ***** válasza:
42%
Tiszta óvodás vagy! Neked játékbaba való (vagy az sem, mert azt széttörnéd), nem két húsvér gyerek! Az ember verbálisan nevel, nem zsigerből cselekszik, gyakorlatilag tör-zúz, most épp a kaja volt az áldozat. Saját magad ellen is agressziót követtél el, hiszen a saját munkádat semmisítetted meg totál értelmetlenül, zsigeri indulattal. Ha valami felbosszant, lépj hátrébb, számolj húszig, és döntsd el, hogy tényleg olyan fontos-e az, és tényleg a személyed elleni durva sértésnek szánta a mindenkori másik, vagy csak épp akkor neki más a szükséglete, mint neked. Önismereti könyvek, önismereti csoport neked való lenne. [link]
2017. dec. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 anonim ***** válasza:
69%

Mindenki jön itt ezzel, hogy így meg úgy megérdemelték, meg majd most jól megtanulják. Hát ki kell ábrándítsalak benneteket, nem. Véletlenül sem. A kamaszok nagyon nem így működnek. Erővel meg a hatalom fitogtatásával, meg a jó öreg "na majd jól eltiltom ettől meg attól" izmozással semmit nem lehet náluk elérni. Rövidtávon lehet, de hosszútávon épp ellenkező hatást vált ki.

Következetesnek és nyugodtnak kell lenni. Simán megtehetted volna, hogy kiraksz 1-1 tányért neked meg a férjednek és esztek. Ha meg a lányok megjönnek, akkor ők előveszik maguknak az evőeszközt meg aztán szépen eltakarítanak maguk után.

De tényleg sokkal jobb az őrjöngés és az étel pazarlás. Ebből max annyi fog megmaradni nekik, hogy "anya milyen idegbeteg állat".

2017. dec. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 A kérdező kommentje:

21: A férjemet a kérdésben említettem meg egyedül, nem tudom, honnan vontál le kapcsolati elemzést abból, hogy a "kedvemben jár"... Mármint nyilván, igen, de nem úgy, ahogy te érted. Feltételezem, te úgy véled, hogy csakis azt csinálja, amit mondok, akkor, úgy és ahogy én mondom. Érdekelne erre hogy jutottál egyébként. Jó fantáziád van. :-)

Igen, azért teszem, mert szeretem őket, de azt szeretném, ha visszafele is történne tisztelet, és nem érdekel, hogy kamaszok. Ez nem kifogás.


17: Megértem, hogy leverted a dolgokat az asztalról, átérzem.


22: Nekik nem emlegettem fel, hogy 7-kor keltem. Itt említettem meg, hogy engem az sem zavar, ha lustálkodnak 11-ig, ellenben én 7-kor keltem, ők azt csináltak, amit akartak, én viszont nem. Ennyi volt a lényege, mert egy válaszoló azt vágta a fejemhez, hadd csináljanak hétvégén, amit akarnak. Csinálhatnak. Alhattak 11-ig, nem piszkáltam őket, annyit kértem, hogy három perc alatt csináljanak már meg egy terítést, utána esznek, nehogy éhen haljanak, majd mehetek tovább. Tragédia.


Amúgy honnan szereztek ilyen információkat? :D Felteszek egy kérdést, amiből az jön ki a végére, hogy a férjem papucs, a hűtőben egy rohadt citromon kívül nem volt semmi, a száraz alapanyagok bogarasak, a gyerekek emiatt éheznek, hatalmaskodom rajtuk, idegbeteg vagyok, és nem is beszéltem velük soha a dolgokról. Nem feltétlen hiszem, hogy beleköltés és továbbgondolás működik, mert nem ez történik.


23: Olyan két éve kezdődött ez a lusta hozzáállás a nagynál, a kisebbiknél egy. Engem az sem zavart volna, ha azt mondják, nem éhesek, később esznek. Azonban nem ez történt, hanem már mondogatták, hogy éhesek, mikor lesz ebéd? Mondtam, hogy a másodikkal foglalkozom,terítsenek már meg légyszi, akkor jött a mindjárt. Majd amikor végeztem, már a saláta is kész, de nem tudom hova rakni a konyhapulton, mert még mindig nincs megterítve (oda sem rakhatom tehát), ők meg "szuperfontos" dolgot néznek a neten...


26: Nem, nem történik tragédia, ha később esznek. Felőlem ehetnek később is, de megkértem őket, hogy terítsenek meg. Nem kellett volna enniük sem, ha nem akarnak. :-) De kértem valamit, többször is, főleg úgy, hogy én csináltam nekik a dolgokat, ők meg lustálkodtak, hát bírjanak ennyit megtenni. Enni nem kötelező.

2017. dec. 11. 18:01
 34/95 anonim ***** válasza:
35%

Az elvvel egyetertek, a megvalositaat nagyon durvanak talalom.

A csaladi kapcsolatok menupont alatt olvashato tortenetekhez kepest egyaltalan nem voltal durva, azert ez mas kategoria.

2017. dec. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 A kérdező kommentje:

Amúgy nem sátáni üvöltéssel dobtam ki a dolgokat, látom, itt megy az elképzelés, hogy kapkodva, kiabálva-röhögve-toporzékolva dobtam ki a kaját, sőt még csapkodtam is, levertem az összes képkeretet és feltörtem a padlót!!!!


Nem. Felhúztam magam, tény, majd normális sebességgel lehúztam a wc-n és kidobtam a kukába a dolgokat, majd elmostam őket. Közben még zenét is hallgattam, egy teljesen nyugodt John Denver számot. :-)

2017. dec. 11. 18:06
 36/95 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem sokkal nagyobb probléma az, hogy az általad mutatott viselkedésből mit vonnak le a lányok. Tehát ha nem úgy alakul valami, ahogy ők szeretnék, nyugodtan rongálhatnak, törhetnek, zúzhatnak, pocsékolhatnak?
2017. dec. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, ezen az oldalon, ha nem nyalod a gyerekeid fenekét bármi áron, akkor te a sátán földi megtestesülése vagy.

Az természetes hogy a szent gyermek fekáliás rongynak nézi a szülőt, de ha a szülő emeli meg a hangját, ne adj isten kiborul és hirtelen cselekszik, akkor mindenféle rossz embernek el van hordva.

2017. dec. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/95 anonim ***** válasza:
48%
Hagyjad, kérdező, nem kell magyarázkodni, teljesen jól csináltad. Jár ide néhány unatkozó tini, meg frusztrált megmondóember (rendkívül árulkodó projekciókkal :D), nem kell velük foglalkozni.
2017. dec. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 anonim ***** válasza:
61%

#38, szerintem egyszerűen arról van szó, hogy ha a szülő vindikálja magának a jogot, hogy (igen helyesen) ne ugorjon elsőre, ha a gyerek mond valamit, akkor ennek visszafele is állnia kellene, úgy lenne normális. Megkockázom, abba se rokkant volna bele senki, ha 10 perccel később esznek.

Kérdező, most őszintén, ha a férjed - aki kint volt a garázsban - mondta volna azt, hogy "még 10 perc, mert előbb visszateszem az aksit" akkor is így reagáltál volna, vagy akkor simán 10 perccel később terítetek?

2017. dec. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:
46%

Én helyeslem amit tettél. Olvasom, hogy sokan nem értik, hogy miért nem ehettek volna később a lányok. Akik ezt írják, azok nem fogják fel, hogy már rég nem erről van szó.

Akármennyire tinédzser valaki, akkor sem viselkedünk úgy, hogy szó szerint letoljuk a másikat. Megkérted őket többször is, hogy segítsenek. Nem dőlt volna össze a világ ha 2 percre abbahagyják amit csináltak, kimennek a konyhába, és segítenek. De semmibe vették a kérésedet. Van egy 73 %-os aki szerintem többször is írt (pl Időpont ma 16:27) na ő sem fogja fel a lényeget. A lényeg az, hogy amikor egy ember kiteszi a lelkét, idejét azért, hogy másiknak örömet okozzon, vagy csináljon neki valamit, és az illető tojik rá az igenis bosszantó.

Én még azt is megértem, hogy mérgedbe kidobtad az ételt.

Egyébként egyszer én is hasonlóképpen borultam ki a 17 éves lányom miatt. Én napokig kértem,könyörögtem neki valamiért majd meguntam. Amikor jött, hogy ki kéne vasalni valamit, vagy meg kéne varrni valamit akkor én is napokig azt mondtam, hogy "mindjárt" vagy "2 perc és megcsinálom" szövegeket. Nagyon hamar rájött, hogy voltaképpen azt kapja amit ő szokott adni. Na azóta nálunk nincs ilyen, hogy mindjárt vagy 2 perc..

2017. dec. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!