Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Durva voltam a lányaimmal?

Durva voltam a lányaimmal?

Figyelt kérdés

Tegnap megfőztem az ebédet, előkészültem, kipakoltam a tányérokat-evőeszközöket-stb az asztalra egy kupacban, és megkértem a lányaimat (14, 16), hogy legyenek szívesen megteríteni. Tehát annyi lett volna a dolguk, hogy szétválogatják a dolgokat, amíg én a másodikkal foglalkoztam.


Szóltak, hogy mindjárt, mert valamit néztek a neten, mire kértem őket, hogy állítsák le addig, és terítsenek már meg tényleg. Még mindig nem jöttek, közben végeztem a másodikkal is, tehát már csak a terítés lett volna. A férjem kint volt a garázsban. Megint szóltam, be is mentem hozzájuk. Youtube-n néztek videót. Megint azt mondták, hogy mindjárt, egy perc.


Nagyon felbosszantottam magam. Alapból rendes lányok, tanulnak, nem pofátlanok, nincs éjjeli kimaradás meg ilyesmi, de a házimunkába való beszállásuk tragikus. Én pedig utálom ezt, senki cselédje nem vagyok, se másé, se a férjemé, se a gyereké. Ha négyen lakunk itt, koszolunk, eszünk, akkor mind a négyen kivesszük a részünket. Kicsi korukban se pakoltam el utánuk (három éves koruk után).


A még egy perc megszólalás után azt mondtam, hogy rendben van, ha ennyit nem tudnak megtenni, akkor nincs kérdés, kidobtam mindent (egyik kedvenc étele volt a lányoknak, miattuk csináltam egyébként), és rendeltem magamnak és a férjemnek ebédet. Mondtam a lányoknak, hogy akkor lehet felőlem rendelni is (de arra pénzt kértek, mondtam, hogy biztosan nem), vagy főzni maguknak. Azt nem, ők nem tudnak úgy, mint én. Rendben. Mi megebédeltünk a férjemmel, a lányok nem ettek, duzzogtak. Estig kitartott a dolog, aztán csináltak magunkat pirítóst valamivel. Még mindig sértődöttek, látom rajtuk.


Durva voltam? Anyukám szerint nem (hozzátéve, hogy valószínűleg ez a mentalitás tőle jött, mikor másfél éves voltam, összekentem valami bútort popsikrémmel, és anyám letakaríttatta velem, mert másnak ne csináljak plusz munkát - igaza volt :-) ), de egyik kollégám/barátnőm szerint viszont az. Szerintetek? Vagy mit lehetne csinálni ezzel a házimunka, besegítés kérdéssel? 36/N



2017. dec. 11. 16:04
 41/95 A kérdező kommentje:

A férjemre, ha éppen visszateszi az aksit, akkor azt mondom, rendben, várok.


Ha a lányaim telefonáltak volna, és azt mondják, tíz perc, akkor ráérek szintén.


Ha a lányaim éppen tanultak volna, és azt mondták volna, hogy még befejezik ezt a fejezetet/oldalt/bekezdést, akkor azt mondom, rendben.


Ha a lányaim azt csinálják, hogy egy sminkelésről szóló videót néznek a neten, majd többszöri normális kérésemre fütyülnek, "mindjárt, mindjárt, mindjárt", miután előtte ők óbégattak, hogy éhesek, akkor lehetséges, hogy idegesebb leszek, hogy egy teljesen elhalasztható tevékenységet nem bírnak három percre megszakítani, ha szeretnék valamit. Nem kell ugrani semmire, de ha ők szólnak nekem, hogy segítsek valamit, akkor nem azt mondom, hogy mindjárt, mert épp valami hülyeséget csinálok, hanem megyek. Ha fontos dolgom van, akkor szólok, hogy várjanak.

2017. dec. 11. 18:26
 42/95 anonim ***** válasza:
68%

Nézd Kérdező, NEKED (meg nekem férfiként:)) a tanulás fontos, a sminkelős videó meg nem fontos. Biztos vagy benne, hogy a 14-16 éves lányok is így gondolják? El tudod képzelni, hogy számukra az utóbbi is fontos? (te is voltál ilyen korú lány, gondolom:))

Néhány extrém dologtól eltekintve (ha ég a ház, az nyilván mindennél fontosabb) hagy döntse már el mindenki maga, hogy számára mi fontos, és mi nem az.

2017. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/95 anonim ***** válasza:
42%
Utolsó oké, de akkor ők se várják el hogy a szülők bármit is megcsináljanak nekik amit kérnek, hiszen a szülőnek is joga van eldönteni hogy neki mi a fontos. És lehet a szülőnek nem fontos zsebpénzt adni, meg elengedni bulizni, esetleg szakadó esőben kocsival elvinni az iskoláig.
2017. dec. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/95 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó, ha arról beszélsz, hogy a szülő is nyugodtan végignézhesse a filmjét, mielőtt odaadja a gyerekének azt a zsebpénzt, AKKOR maximálisan egyetértek, senkitől se várható el, hogy azonnal pattanjon a másiknak.
2017. dec. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/95 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem igen.
2017. dec. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/95 anonim ***** válasza:
25%
Nem, 67% os. Az a gyerek aki annyit nem képes hogy megterít, nem érdemel zsebpénzt, nem érdemel segítséget mikor neki lenne rá szüksége. Jó, nem kell segíteni, de akkor azt se lehet elvárni hogy fordított esetben majd nekem segítsen bárki is.
2017. dec. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/95 anonim ***** válasza:
61%

Anyaként írom, hogy szerintem is idegbeteg vagy.


Nem tudom miből gondolod, hogy a te tevékenységes fontosabb az övéknél. Én, ha nemsürgős, mindig megvárom, hogy a gyerekem befejezze a tornyát, vagy ami épp fontos neki, és aztán kérek valamit. Persze, ha késésben vagyunk az más, de az evőeszközök szétválogatását semmi sem függ. Főleg úgy, hogy a másodikat csináltad csak. Semmi baja nem lesz az evőeszközöknek, ha 10 perccel később kerülnek a helyükre. A lányaidnak bezzeg fontos volt az, amit néztek, biztos mentek volna utána, hisz írtad, hogy alapból segíteni szoktak.


Gondolom felnőttként te is tudod, milyen egy izgalmas résznél félbehagyni egy filmet egy nem kötelező dologért. Pocsék.


Csak ki akartál cseszni velük, mert nem ugrottak, ahogy fütyültél.


Tiszta idegbeteg vagy, ha ezen felhúzod magad. Az meg naggyon durva, hogy kidobtad az ételt.. remélem egy hétig ignorálnak.

2017. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/95 anonim ***** válasza:
26%
Nem voltál durva. Így talán megtanulják, hogy anya nem rabszolga.
2017. dec. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/95 anonim ***** válasza:
68%
Vajon miért lenne anya rabszolga azért, mert vár 10, ne adj isten 15 percet? Annyira utálatos dolog ez a szánalmas mártírkodás. Oké, anya örömet akart szerezni a családnak azzal, hogy csuda ebédet rittyentett. De szerintem akkor se dőlt volna senki a kardjába, ha 20 perc alatt összedob egy makarónit. Szóval az hogy sokat dolgozott az ő döntése volt, senki nem kényszerítette. Annyi csak a baja, hogy nem borultak a lába elé nagy hálálkodva, és vérig van sértve.
2017. dec. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/95 anonim ***** válasza:
60%
A szülők miértnem tudják felfogni, hogy vannak olyan érdekes dolok, amiről egyszerűen nem lehet leállni. Csak megakarták nézni a videót, neked nem tökmindegy mikor esznek, mikor terítenek!?
2017. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!