Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Durva voltam a lányaimmal?

Durva voltam a lányaimmal?

Figyelt kérdés

Tegnap megfőztem az ebédet, előkészültem, kipakoltam a tányérokat-evőeszközöket-stb az asztalra egy kupacban, és megkértem a lányaimat (14, 16), hogy legyenek szívesen megteríteni. Tehát annyi lett volna a dolguk, hogy szétválogatják a dolgokat, amíg én a másodikkal foglalkoztam.


Szóltak, hogy mindjárt, mert valamit néztek a neten, mire kértem őket, hogy állítsák le addig, és terítsenek már meg tényleg. Még mindig nem jöttek, közben végeztem a másodikkal is, tehát már csak a terítés lett volna. A férjem kint volt a garázsban. Megint szóltam, be is mentem hozzájuk. Youtube-n néztek videót. Megint azt mondták, hogy mindjárt, egy perc.


Nagyon felbosszantottam magam. Alapból rendes lányok, tanulnak, nem pofátlanok, nincs éjjeli kimaradás meg ilyesmi, de a házimunkába való beszállásuk tragikus. Én pedig utálom ezt, senki cselédje nem vagyok, se másé, se a férjemé, se a gyereké. Ha négyen lakunk itt, koszolunk, eszünk, akkor mind a négyen kivesszük a részünket. Kicsi korukban se pakoltam el utánuk (három éves koruk után).


A még egy perc megszólalás után azt mondtam, hogy rendben van, ha ennyit nem tudnak megtenni, akkor nincs kérdés, kidobtam mindent (egyik kedvenc étele volt a lányoknak, miattuk csináltam egyébként), és rendeltem magamnak és a férjemnek ebédet. Mondtam a lányoknak, hogy akkor lehet felőlem rendelni is (de arra pénzt kértek, mondtam, hogy biztosan nem), vagy főzni maguknak. Azt nem, ők nem tudnak úgy, mint én. Rendben. Mi megebédeltünk a férjemmel, a lányok nem ettek, duzzogtak. Estig kitartott a dolog, aztán csináltak magunkat pirítóst valamivel. Még mindig sértődöttek, látom rajtuk.


Durva voltam? Anyukám szerint nem (hozzátéve, hogy valószínűleg ez a mentalitás tőle jött, mikor másfél éves voltam, összekentem valami bútort popsikrémmel, és anyám letakaríttatta velem, mert másnak ne csináljak plusz munkát - igaza volt :-) ), de egyik kollégám/barátnőm szerint viszont az. Szerintetek? Vagy mit lehetne csinálni ezzel a házimunka, besegítés kérdéssel? 36/N



2017. dec. 11. 16:04
 81/95 anonim ***** válasza:
66%

19 éves vagyok, és mindjárt két éve én főzök itthon. Nem azért, mert ebben a házban senki nem csinál semmit, vagy önkéntesen kínzom magam a főzéssel, hanem azért, mert úgy vélem, egy ennyivel igazán kisegíthetem anyumat. Négy személyre főzök, majdnem minden második nap, beleértve a hétvégéket is, amikor ugye kicsit bonyolultabb ételeket készítek. Most jöhetnék én is azzal, hogy igazán nekem is jár a szabadidő, de nem puffogok, nem idegeskedek. Sőt, azért, hogy minden hamarabb menjen, egyedül dolgozok. Főzök, mosogatok, megterítek, hívom a családot enni. Van, amikor tényleg szükségem van segítségre, és olyankor szólok, hogy figyu, jó lenne, ha valaki megtérítene, de ha nem jön senki, mert mondjuk épp más dolguk van, nem kezdek el hisztizni, hanem befejezem, amit épp csináltam, aztán szépen megterítek. Ennek max annyi a hátránya, hogy később eszünk. Az, hogy te kidobtad a kaját, egyáltalán nem dicséretre méltó. Mi lett volna, ha befejezed, amit épp csinálsz, aztán kiteszed az evőeszközöket? Semmi. És azt se igazán hiszem, hogy nem tudtál volna szorítani egy annyi helyet az asztalra, hogy letedd a salátát, vagy bármit, amit tartottál a kezedben. Oké, nem az én dolgom, nem is érdekel, de egy csepp türelem sosem árt. Főleg akkor, ha nem veszítesz vele sokat. Mi lenne, ha mindenki kidobná a saját készítésű kajáját csak azért, mert elveszíti a türelmét?

És még valami, ha nem szereted, hogy a konyhában kell robotolnod teljesen egyedül, hívj segítséget a lányaid részéről. Az egyiket tedd oda zöldséget hámozni, a másikat mosogatni, vagy elkészíteni a kevésbé bonyolult feladatokat. Valóban, egy személy senkinek sem a rabszolgája, de egy ilyen mértékű hisztit kivágni, az már túlzás.

2017. dec. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 anonim ***** válasza:
49%

"miért lenne helyes, hogy egy vasárnapi ebédet (ami jó eséllyel az egyetlen együtt-ebédelési lehetőség a héten) külön fogyasszon el a család?"


Mert:

- nem mindenki egyszerre éhes,

- kevesebb ember jobban elfér egy átlag méretű asztalnál,

- nem kell mások borsólevesét szagolnod, miközben te somlóit eszel,

- semmi értelme.


Én sose értettem ezeket az együttevés-mániásokat. Ha már együtt töltök időt a családommal, azt mondjuk a nappaliban beszélgetéssel tenném, vagy esténként kiülünk a teraszra egy üdítővel, nem evés közben, amikor úgysem beszélgetsz, hanem eszel.

2017. dec. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/95 anonim ***** válasza:
0%

"És még valami, ha nem szereted, hogy a konyhában kell robotolnod teljesen egyedül, hívj segítséget a lányaid részéről. Az egyiket tedd oda zöldséget hámozni, a másikat mosogatni, vagy elkészíteni a kevésbé bonyolult feladatokat."


ez tök jó ötlet szerintem, így nem unatkoznak és segítenek is.

2017. dec. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/95 anonim válasza:
65%

Nem durva voltál, hanem idióta és hisztis.

Tényleg nem ért rá egy percig a tányérok és evőeszközök kipakolása?


De nem baj, legalább jól megmutattad nekik, hogy te vagy a főnök, nekik meg otthon k.ss a nevük. Gratulálok, szuperanyuci, így tovább!:)

2017. dec. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/95 anonim válasza:
63%
Mondd, te akartál gyerekeket vagy a gyerekek akartak szülőket?
2017. dec. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/95 anonim ***** válasza:
33%

"9 éves vagyok, és mindjárt két éve én főzök itthon. Nem azért, mert ebben a házban senki nem csinál semmit, vagy önkéntesen kínzom magam a főzéssel, hanem azért, mert úgy vélem, egy ennyivel igazán kisegíthetem anyumat. Négy személyre főzök, majdnem minden második nap, beleértve a hétvégéket is, amikor ugye kicsit bonyolultabb ételeket készítek. Most jöhetnék én is azzal, hogy igazán nekem is jár a szabadidő, de nem puffogok, nem idegeskedek."


Persze, hogy nem, mivel nincs is rá semmi okod. Mintha némileg fordítva ülnél a lovon, nem?:D

2017. dec. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/95 anonim ***** válasza:
39%
Uram Jézus ne hagyj el. :O
2018. jan. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 anonim ***** válasza:
37%

A 65-ös válaszadó írta, hogy 5 perc a saláta...

Nekem az 5 perc, míg egy személyre felvágom az uborkát, paradicsomot, fetát. Csakhogy ők négyen vannak. Rossz az a számítás.

2018. jan. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 anonim ***** válasza:
37%
Meg is szokás mosni a zöldségeket. Szóval 20 percbe benne van az a saláta.
2018. jan. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 anonim ***** válasza:
58%

Meg ebből az asztalterítésből azért sem kellett volna ügyet csinálni, mert kirakhattad volna a kész ételt az asztal közepére, aztán mindenki, aki enni akar, majd kerít magának tányért, evőeszközt.

Mire fel kéne terítgetni azt az asztalt különösebben?

2018. jan. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!