Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Durva voltam a lányaimmal?

Durva voltam a lányaimmal?

Figyelt kérdés

Tegnap megfőztem az ebédet, előkészültem, kipakoltam a tányérokat-evőeszközöket-stb az asztalra egy kupacban, és megkértem a lányaimat (14, 16), hogy legyenek szívesen megteríteni. Tehát annyi lett volna a dolguk, hogy szétválogatják a dolgokat, amíg én a másodikkal foglalkoztam.


Szóltak, hogy mindjárt, mert valamit néztek a neten, mire kértem őket, hogy állítsák le addig, és terítsenek már meg tényleg. Még mindig nem jöttek, közben végeztem a másodikkal is, tehát már csak a terítés lett volna. A férjem kint volt a garázsban. Megint szóltam, be is mentem hozzájuk. Youtube-n néztek videót. Megint azt mondták, hogy mindjárt, egy perc.


Nagyon felbosszantottam magam. Alapból rendes lányok, tanulnak, nem pofátlanok, nincs éjjeli kimaradás meg ilyesmi, de a házimunkába való beszállásuk tragikus. Én pedig utálom ezt, senki cselédje nem vagyok, se másé, se a férjemé, se a gyereké. Ha négyen lakunk itt, koszolunk, eszünk, akkor mind a négyen kivesszük a részünket. Kicsi korukban se pakoltam el utánuk (három éves koruk után).


A még egy perc megszólalás után azt mondtam, hogy rendben van, ha ennyit nem tudnak megtenni, akkor nincs kérdés, kidobtam mindent (egyik kedvenc étele volt a lányoknak, miattuk csináltam egyébként), és rendeltem magamnak és a férjemnek ebédet. Mondtam a lányoknak, hogy akkor lehet felőlem rendelni is (de arra pénzt kértek, mondtam, hogy biztosan nem), vagy főzni maguknak. Azt nem, ők nem tudnak úgy, mint én. Rendben. Mi megebédeltünk a férjemmel, a lányok nem ettek, duzzogtak. Estig kitartott a dolog, aztán csináltak magunkat pirítóst valamivel. Még mindig sértődöttek, látom rajtuk.


Durva voltam? Anyukám szerint nem (hozzátéve, hogy valószínűleg ez a mentalitás tőle jött, mikor másfél éves voltam, összekentem valami bútort popsikrémmel, és anyám letakaríttatta velem, mert másnak ne csináljak plusz munkát - igaza volt :-) ), de egyik kollégám/barátnőm szerint viszont az. Szerintetek? Vagy mit lehetne csinálni ezzel a házimunka, besegítés kérdéssel? 36/N



2017. dec. 11. 16:04
 61/95 anonim ***** válasza:
15%
Mindenki tévedhet.
2017. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/95 anonim ***** válasza:
63%
Idegbeteg vagy, kezeltesd magad... Vajon a sült csirke vagy a saláta nem bírt várni 10 percet? De most komolyan, miért volt ilyen elképesztő nehéz, hogy várj egy kicsit amíg befejezik amit csinálnak? Ez tényleg nagyon érdekelne.
2017. dec. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/95 anonim ***** válasza:
69%

Hagymakrémleves és sültcsirke meg saláta?


Bazz..


Ezen mi a csuda tartott neked olyan sokáig?


Még, ha valami luxus bonyolult ételt kértek volna, vagy macerásat, mint egy szilvásgombóc, aminek darabját össze kell hajtogatni vagy kelttésztát, amit gyúrni kell és fárasztó..


De egy krémleves sültcsikrével és salátával összedobni kemény 30 perc.. Abból 20 a leves, mert hagymát dinsztelni macera, hámozni meg felvágni szívás, 5 perc befűszerezni és bevágni a tepsibe a csirkét, 5 pedig feldarabolni a paradicsomot meg az uborkát, meg a fetát a salátához, 5 másodperc hozzádobni az olivát.


Mi anno anyával úgy csináltuk, hogy én hámoztam a zöldséget, majd felvágtam, vagy épp sajtot reszeltem. Igen, mindet a szobámban a tv előtt, konyharuhán az íróasztalomon, miközben ment a kedvenc sorozatom. Így anyának is könnyebb volt, és én is jól éreztem magam.


Szerintem vezessétek be, hátha kevésbé leszel ideges. Az egyetlen bajod az, hogy úgy érzed csak te robotolsz, ha épp egyedül végzed a dolgod. Ilyenkor elfelejted, hogy rendes lányok és sokat segítenek. Úgy nem kellemes dolgozni, ha más szórakozik, de ennyire idegbetegnek mégsem kellene lenni, hisz a gyerekeid azok, akik jól érzik magukat, nem valami idegenek..


Legközelebb add be nekik az uborkát, hogy darabolják fel videónézés közben, vagy pucolják meg ők a hagymát. Az még csak nem is veszélyes, vakon is kivitelezhető.

2017. dec. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/95 A kérdező kommentje:

Nem az a lényeg, hogy mikor esznek. Felőlem akkor esznek, amikor akarnak. Illetve nem mártírkodom... nem emlékszem olyan megszólalásra hogy jaajjj nekem senki nem segít, mi lesz velem. Iszonyúan el vagytok tévedve.


Az a bajom azzal a 10 perccel, hogy megkértem valamire a lányaimat, amire szükségem volt, mert nem volt több hely a konyhapulton. De alapból is. Megkértem őket valamire, pont. Pont ráértek volna. :-)

2017. dec. 11. 21:06
 65/95 A kérdező kommentje:
Meg azt megint honnan szedtétek hogy nekem mennyi időbe telt a kaja? :-D Annyit mondtam, hogy 7-kor keltem a kutya miatt. Az hogy szövegértési problémáitok vannak, arról nem én tehetek. :-)
2017. dec. 11. 21:08
 66/95 anonim ***** válasza:
66%

Minek teszed fel a kérdést, ha utána csak bizonygatod a saját igazad?

Kaját nem dobunk ki sosem, engem mindig erre neveltek. Iszonyatosan eltúlzónak érzem, hogy az egészet lehúztad a wc-n, pazarlás, idő és pénzkidobás volt. Bőven elég lett volna, ha a férjeddel megebédeltek, ők esznek amikor esznek, és mondjuk az internet lekapcsolásával bünteted őket.

2017. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/95 anonim ***** válasza:
68%

Engem nem igy neveltek sőt sokkal magasabban van a tűréshatárom. Megterítettem volna és utána magam megebédeltem volna majd felöltöztem volna és elment volna az egyik plázába egy kávéra beülni.

Mivel sokszor vannak anyagi gondjaim és sokszor nem jut ilyen finom étel az asztalomra friss ételt soha nem dobnék ki. Főleg hogy utána rendeljek ami újra pénzbekerül.

Biztos nagyon tehetősek vagytok és soha nem nélkülöztél. Más magyarázat erre nincsen.

Netet kellett volna kihúznod egésznapra.

2017. dec. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/95 anonim ***** válasza:
77%

Nem értek rá, mert nekik fontos dolguk volt. Ami NEKIK fontos. Nem csak te létezel.


Minek dobtad ki az összes evőeszközt a konyhapultra, mikor még a második sem volt kész? Előbb odahívod a gyerekeket, majd utána szépen kirakod az evőeszközt, ha tudnak jönni, és nekiállnak válogatni.


Fogalmam sincs, miből gondolod, hogy anyuka minden szavára ugrani kell villámgyorsan.


Fogod és megkérdezed, mikor tudnak jönni teríteni, ugyanis nem szolgáid vannak, hanem gyerekeid saját élettel és számukra fontos dolgokkal. Segítenek, hisz írtad, hogy szoktak, de csak akkor, ha az ő idejükbe is belefér és van kedvük.


Ez a normális.

2017. dec. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/95 anonim ***** válasza:
70%

Miért kell kamuzni? Már nem bírsz mit kitalálni? Csak egy kis főzőfülkéd van, ahol az a négy tányér egymásra rakva meg benne a négy kanál elfoglalja az egészet? Mert egyébként a menü nem indokol túlzott kuplerájt. Egy tányér amin fölvágtad a zöldségeket meg egy amin a húst és kész. Minden más a tűzhelyen vagy a sütőben.

Valami miatt jólesett kicsit izmozni, meg megmutatni ki a főnök és most itt próbálod vadidegenekkel igazoltatni, hogy bizony mennyire királyul intézted a dolgot. Ja nem...

2017. dec. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/95 anonim ***** válasza:
80%

Hát, az én anyám se semmi, de az biztos, hogy ő nem dobna ki olyan kaját, amivel ő bíbelődött minimum félórát (de inkább többet). Ezzel szerintem csak magaddal csesztél ki, tulajdonképpen csak az idődet pazaroltad a főzéssel, helyette csinálhattál volna bármi mást, de így meg se idő, se kaja.

Durvának nem nevezném, amit leműveltél, csak értelmetlennek.

2017. dec. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!