Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Durva voltam a lányaimmal?

Durva voltam a lányaimmal?

Figyelt kérdés

Tegnap megfőztem az ebédet, előkészültem, kipakoltam a tányérokat-evőeszközöket-stb az asztalra egy kupacban, és megkértem a lányaimat (14, 16), hogy legyenek szívesen megteríteni. Tehát annyi lett volna a dolguk, hogy szétválogatják a dolgokat, amíg én a másodikkal foglalkoztam.


Szóltak, hogy mindjárt, mert valamit néztek a neten, mire kértem őket, hogy állítsák le addig, és terítsenek már meg tényleg. Még mindig nem jöttek, közben végeztem a másodikkal is, tehát már csak a terítés lett volna. A férjem kint volt a garázsban. Megint szóltam, be is mentem hozzájuk. Youtube-n néztek videót. Megint azt mondták, hogy mindjárt, egy perc.


Nagyon felbosszantottam magam. Alapból rendes lányok, tanulnak, nem pofátlanok, nincs éjjeli kimaradás meg ilyesmi, de a házimunkába való beszállásuk tragikus. Én pedig utálom ezt, senki cselédje nem vagyok, se másé, se a férjemé, se a gyereké. Ha négyen lakunk itt, koszolunk, eszünk, akkor mind a négyen kivesszük a részünket. Kicsi korukban se pakoltam el utánuk (három éves koruk után).


A még egy perc megszólalás után azt mondtam, hogy rendben van, ha ennyit nem tudnak megtenni, akkor nincs kérdés, kidobtam mindent (egyik kedvenc étele volt a lányoknak, miattuk csináltam egyébként), és rendeltem magamnak és a férjemnek ebédet. Mondtam a lányoknak, hogy akkor lehet felőlem rendelni is (de arra pénzt kértek, mondtam, hogy biztosan nem), vagy főzni maguknak. Azt nem, ők nem tudnak úgy, mint én. Rendben. Mi megebédeltünk a férjemmel, a lányok nem ettek, duzzogtak. Estig kitartott a dolog, aztán csináltak magunkat pirítóst valamivel. Még mindig sértődöttek, látom rajtuk.


Durva voltam? Anyukám szerint nem (hozzátéve, hogy valószínűleg ez a mentalitás tőle jött, mikor másfél éves voltam, összekentem valami bútort popsikrémmel, és anyám letakaríttatta velem, mert másnak ne csináljak plusz munkát - igaza volt :-) ), de egyik kollégám/barátnőm szerint viszont az. Szerintetek? Vagy mit lehetne csinálni ezzel a házimunka, besegítés kérdéssel? 36/N



2017. dec. 11. 16:04
 71/95 anonim ***** válasza:
82%
Hatalom mániás vagy, ne csodálkozz, ha a lányaid felnőtt korukban rád sem néznek.
2017. dec. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:
24%

"Fogod és megkérdezed, mikor tudnak jönni teríteni, ugyanis nem szolgáid vannak, hanem gyerekeid saját élettel és számukra fontos dolgokkal. Segítenek, hisz írtad, hogy szoktak, de csak akkor, ha az ő idejükbe is belefér és van kedvük.


Ez a normális."


LOL. Kérdező, legközelebb nyújts be kérvényt a lányaidnak írásban, hogy legyenek szívesek felemelni a seggüket, mert kitakarítanád a szobájukat. Természetesen csak akkor, amikor nekik is megfelel. Egyúttal kérdezd meg, van-e kedvük csatlakozni hozzád a műveletben, ha épp van rá idejük.:D

2017. dec. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 anonim ***** válasza:
74%

" Kérdező, legközelebb nyújts be kérvényt a lányaidnak írásban,"


Most ennek mi értelme van? A "csettintek te meg ugrassz különben átmegyek őrjöngő vadállatba" és e között azért hála a jó istennek vannak átmenetek.

2017. dec. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/95 anonim ***** válasza:
27%

Nem vagy idegbeteg kerdezo, az en oreganyam anno ezt hasonloan intezte, de megis teljesen maskepp:D

Fozott, kimentem inni a konyhaba, majd visszajottem a szobamba. 10 masodperccel kesobb szakadt befele az ajto, mogotte szeretett nagymamam alattias uvoltese miszerint semmitero szar vagyok, takarodjak a jo k****va anyamba.. kiderult az volt a baja, hogy nem teritettem meg, az nem volt baj, hogy nem szolt, hiszen nekem tudnom KELLETT volna, hogy ideje teritenem. Ne kelljen mar mindenre megkerni, na :DDD ugye, hogy nem is olyan idegbeteg a kedves kerdezo?

2017. dec. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 anonim ***** válasza:
42%
Nekem az egyetlen dolog ami bántja a szemem az, hogy kidobtad a kaját. Számomra a pocséklás ezerszer nagyobb bűn mint az, hogy valaki lusta. Szóval nem azzal van a baj, hogy a lányaidat megbüntetted, azzal van a baj, hogy rettentően idióta módon tetted ezt.
2017. dec. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 anonim ***** válasza:
22%

Teljesen igazad volt,mondom úgy,hogy nincs gyerekem.

Mondjuk a kaját nem dobtam volna ki,hanem megmondtam volna a lányomnak,ha már nem segített,akkor adom oda a szomszédnak vagy a kutyának.

2017. dec. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/95 anonim ***** válasza:
17%

Kellenek a sokkoló események, mint 2 kiskamasz anyja mondom. Jól tetted, de a pazarlást sajnálomén is, elraktam volna magamnak/férjemnek.

Aki kamaszt nevel, tudja h nem egyszerű, állandó facebook meg a sok hülye videó.

Én néha otthagynám őket hvg-re, hogy főzzenek maguknak, oldják meg, mindjárt kisebb lesz a szájuk :-)

2017. dec. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 anonim ***** válasza:
80%
Iszonyat géz, hogy kidobtad a kaját. Én biztos nem csináltam volna ekkora hisztit. Leültem volna enni a férjemmel, a gyerekek meg majd megterítenek maguknak és esznek, ha akarnak. Az sem normális, hogy anyukád letakaríttatta a másfél éves gyerekkel a bútort. Jesszus...
2017. dec. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 anonim ***** válasza:
86%

Mi lett volna, ha egyszerűen megterítesz magadnak és a férjednek és megebédeltek?

Ha a lányaid éhesek lettek volna később, akkor kimentek volna, vettek volna elő maguknak tányért és evőeszközöket és ettek volna.

Nem értem miért kell akkora tragédiát csinálni belőle, hogy nem mentek ki azonnal megteríteni.

Abban igazad van, hogy nem vagy a cselédjük.

Ne viselkedj akkor úgy.

Legyen kötelező elmosogatniuk maguk után pl. Add ki nekik a házimunka egy részét hétvégén és csinálják meg.

De ha nem azonnal az nem akkora tragédia szerintem, a lényeg, hogy csinálják meg, segítsenek be ők is.

A kaját kidobni durva volt, én betettem volna a fagyóba legalább, vagy elvittem volna egy ételhordóban a hajléktalanoknak. Máshol éheznek, ti meg a teljesen jó főtt kaját kidobáljátok.. Ez gáz

2017. dec. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 anonim ***** válasza:
27%

Akik azon lovagolnak, hogy ehettek volna később is, azoktól kérdezném, hogy miért lenne helyes, hogy egy vasárnapi ebédet (ami jó eséllyel az egyetlen együtt-ebédelési lehetőség a héten) külön fogyasszon el a család?

Nem nagy dolgot kért a kérdező a lányaitól. Nektek még sosem pattant el a húr "apróságon"? Az adott pillanatban az ember nem gondolkodik, hogy mennyire súlyos- nem súlyos gond van, csak hirtelen cselekszik. Ez van, emberek vagyunk.

2017. dec. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!