Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Durva voltam a lányaimmal?

Durva voltam a lányaimmal?

Figyelt kérdés

Tegnap megfőztem az ebédet, előkészültem, kipakoltam a tányérokat-evőeszközöket-stb az asztalra egy kupacban, és megkértem a lányaimat (14, 16), hogy legyenek szívesen megteríteni. Tehát annyi lett volna a dolguk, hogy szétválogatják a dolgokat, amíg én a másodikkal foglalkoztam.


Szóltak, hogy mindjárt, mert valamit néztek a neten, mire kértem őket, hogy állítsák le addig, és terítsenek már meg tényleg. Még mindig nem jöttek, közben végeztem a másodikkal is, tehát már csak a terítés lett volna. A férjem kint volt a garázsban. Megint szóltam, be is mentem hozzájuk. Youtube-n néztek videót. Megint azt mondták, hogy mindjárt, egy perc.


Nagyon felbosszantottam magam. Alapból rendes lányok, tanulnak, nem pofátlanok, nincs éjjeli kimaradás meg ilyesmi, de a házimunkába való beszállásuk tragikus. Én pedig utálom ezt, senki cselédje nem vagyok, se másé, se a férjemé, se a gyereké. Ha négyen lakunk itt, koszolunk, eszünk, akkor mind a négyen kivesszük a részünket. Kicsi korukban se pakoltam el utánuk (három éves koruk után).


A még egy perc megszólalás után azt mondtam, hogy rendben van, ha ennyit nem tudnak megtenni, akkor nincs kérdés, kidobtam mindent (egyik kedvenc étele volt a lányoknak, miattuk csináltam egyébként), és rendeltem magamnak és a férjemnek ebédet. Mondtam a lányoknak, hogy akkor lehet felőlem rendelni is (de arra pénzt kértek, mondtam, hogy biztosan nem), vagy főzni maguknak. Azt nem, ők nem tudnak úgy, mint én. Rendben. Mi megebédeltünk a férjemmel, a lányok nem ettek, duzzogtak. Estig kitartott a dolog, aztán csináltak magunkat pirítóst valamivel. Még mindig sértődöttek, látom rajtuk.


Durva voltam? Anyukám szerint nem (hozzátéve, hogy valószínűleg ez a mentalitás tőle jött, mikor másfél éves voltam, összekentem valami bútort popsikrémmel, és anyám letakaríttatta velem, mert másnak ne csináljak plusz munkát - igaza volt :-) ), de egyik kollégám/barátnőm szerint viszont az. Szerintetek? Vagy mit lehetne csinálni ezzel a házimunka, besegítés kérdéssel? 36/N



2017. dec. 11. 16:04
 21/95 anonim ***** válasza:
58%
Hát... van itt baj, nem kevés. Idáig jutni, hogy ennyire nem tudod az indulataidat kezelni. Jól kitoltál velük, hogy a kaját, amiért reggel 7 óta dolgoztál, kidobtad. Nem becsülik meg a munkádat, vagy örültek, hogy épp nekik is lyuk van a hátsójukon. Oké, hogy be kell segíteni, meg nagyok már ahhoz, hogy teljesen ki legyenek szolgálva, mint egy kisbaba, de azért ők csak gyerekek még és te vagy a felnőtt, nem kellene ezt felemlegetni, hogy bezzeg te 7kor keltél. Én egész egyszerűen megebédeltem volna nélkülük és kész, aztán meg lehet beszélni. De idegbeteg módjára kidobni a főtt ételt, hát...
2017. dec. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 anonim ***** válasza:
46%

Eddig is így álltak hozzá? Csak mert azt írtad, hogy 3 éves koruk óta nen pakolsz el utánuk akkor gondolom ők meg is csinálták és nem maradt kupi. Akkor hogy alakult ki ez a helyzet? Ha csak egyszeri alkalom volt akkor szerintem túlzás, lehet csak meg akartak nézni egy hosszabb videót.


Amúgy én sem dobtam volna ki a kaját, egyszerűen ettem volna, ahogy terveztem ők meg majd esznek, amikor akarnak. Én is sokára tanultam meg főzni, utáltam az egészet pont azért, mert erőltették. A tipikus női munkákat sem szerettem, viszont vágtam füveg, pakoltam fát, szüreteltem, ástam a kertet, télen begyújtottam, stb. De anyum ezeket sose vette figyelembe, csak azt, hogy "én sose csinálok semmit". (Ha megcsináltan, de nem szóltam róla neki akkor is ezt mondta.) Igaz nekem anyum az a tipikus "soha nem jó semmi" szülő. Volt, mikor minden hétfőn nagytakarítottam, amég nem volt otthon, de akkor is ez volt, hogy én nem csinálok semmit. Főzni azért nem főztem otthon mert az se volt jó neki soha, mindig beleszólt, belenyúlt, mert ha én csinálom úgysem lesz jó, így meg van a francnak kedve csinálni bármit is. (Barétnőimnél meg külön főzőpartit csináltunk.) Volt, hogy azon akadt ki, hogy nem mosogattam el rögtön, mikor mondta, mert meg akartam nézni egy film végét. (Mert nem fért volna el még 20 percig az a mosatlan...)


Ha a szép szó nem használ akkor én egyszerűen megcsinálnám a saját részem a többit meg oldják meg ők. Indítsanak mosást, teregessenek ki, porszívózzanak fel, mosogassanak maguknak tányért, stb. (Ha valamihez nem értenek és segítséget kérnek akkor mutasd meg, hogy hogy kell.) Esetleg osszátok be, hogy melyik héten ki főzzön, ha nem csinálnak kaját akkor ti rendeltek vagy csináltok magatoknak. Az ő érdekük, hogy ne felnőttként essenek pofára, hogy egy ablakot nem tudnak megpucolni.

2017. dec. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem meg igazad volt. Nem arról van szó, hogy agyon akartad őket terhelni, hanem arról, hogy függesszék fel rövid időre a szabadidős tevékenységüket - egy youtube-videót meg lehet állítani. Többször kérted, normálisan, sz@rtak rá, így jártak. Én még az ebédet se bánnám a helyedben, bár magam is utálok kaját kidobni.

A legjobban nevelt, házimunkába idejekorán bevont gyereknél is kihozza időnként a kamaszkor a hülyeséget, ha nem ért a szép szóból, akkor meg kell értetni vele tettekkel, hogy van következmény. Nálunk a szennyeskihordással volt pl. gond, szóltam egyszer, aztán még egyszer, hogy tegyék ki a mosandót, aztán fogtam, bepakoltam, ami a szennyestartóban volt, a többi maradt koszosan. Ezt megcsináltam kétszer, folyékony szappannal mosogatták maguknak a zoknit,

mert a gépet nem engedtem bekapcsolni néhány alsónemű meg póló kedvéért, utána nem volt probléma. Ugyanígy a konyhai elpakolás maguk után, közöltem, hogy amíg nem csillog-villog úgy, ahogy én este hagytam, addig nem kezdek el főzni. Ha este 7-kor lesz ebéd, az se érdekel, utána viszont már egyáltalán nem állok neki, számomra is hétvége van.:-)

2017. dec. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
51%
Max a kaja kidobásával nem értek egyet, a mödszerrel viszont igen. Miért nem ettétek meg a férjeddel a kaját? Vagy ami mégjobb nekünk is adhattad volna :D Viccet félre téve szerintem nem voltál durva, de legközelebb inkább edd meg a férjeddel az ételt vagy küld el nekem csak ne dobd ki ;)
2017. dec. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 anonim ***** válasza:
57%
Hát nagy barom vagy. Lehet lepontozni. De legalább izmoztál egyet, jól megmutattad ki a főnök. Értelme nem volt semmi, de biztos jobban aludtál. Sose fogom megérteni ezt a "mindenki akkor eszik amikor én mondom különben" hozzáállást. Semmi rettenetes nem történt volna, ha akár 10-15 perccel később esznek, vagy esztek. Ilyen idegbeteg kirohanásokkal semmit nem fogsz elérni. Sokkal többre mentél volna, ha bemész, nyugisan megkérdezed mit csinálnak, kb mikor végeznek vele, és mondod nekik, hogy ha jönnek akkor terítsenek meg. Vagy ha azt mondják, hogy ők majd egy fél óra vagy egy óra múlva esznek, akkor te kényelmesen megebédelsz a férjeddel, a lányok meg majd intézik maguknak, ha éhesek lesznek. Annyival egyszerűbb lett volna, ha kihagyod a felesleges erőfitogtatást.
2017. dec. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/95 anonim ***** válasza:
30%
Mi ezt hamarjában rövidre zártuk. Napi 2 azaz KETTŐ órát lehet netezni de nem ám össze vissza! Lecke, bepakolás, rendrakás, zuhanyzás után. 18-20óráig. Ha 18ig nem készülnek el az a netidő rovására megy. Érdekes azóta pikk pakk kész vannak mindennel, sőt már a netidő alatt is mászkálnak, kajálnak egyszerűen nem függenek már tőle úgy mint korábban.
2017. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:
53%

26os, elolvastad a kérdést? Nem arról szólt hogy az elkényeztetett hisztigépek nem másztak elő enni, hanem hogy többszöri kérés ellenére se voltak hajlandóak segíteni az anyjuknak.


Aki meg azt mondja hogy szegénykék hogy elfáradtak a héten az iskolában, azoktól kérdezem: A szülők talán nem fáradtak el a heti munkában? Nekik nincs joguk pihenni csak a gyerekeknek?

2017. dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 anonim ***** válasza:
47%
Jól tetted kèrdező. Remélem tanultak belőle. Ekkora lànyoktól màr elvàrható, hogy kivegyèk a rèszüket a hàzimunkàból. Egyesek elkèmyeztetett kis vakarcsokat "nevelnek". Persze azèrt főz az ember mert szereti a csalàdjàt de akkor legalàbb annyit tegyenek meg, hogy megterìtenek. Ha erre sem kèpesek az nagyon gàz. A többiek akik szerint a kèrdezőnek kellett volna ezt is megcsinàlni mert a "gyerekek" nem kèpesek rà azok hogy nevelnek gyereket?? Ha földhöz vàgta magàt a boltba megkapta a csokit v az xboxot? Gratulálok.... Nyilvàn kajàt kidobni nem túl jó ötlet de megèrdemelték.
2017. dec. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:
50%
Én megértelek kérdező.Engem is bosszantana az,hogy 7 óra óta robotolok,kedvenc kaját csinálok,és arra sem veszik a fáradtságot hogy jöjjenek ha hívom őket.Ez sértő.Én is a kütyüket venném el inkább,de megértem az indulatodat.Megérdemelték.
2017. dec. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező, most őszintén, felrobbant volna az Univerzum, ha a lányok egyszerűen később ebédelnek, ha egyszer nem akkor éppen csináltak valamit?
2017. dec. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!