Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Durva voltam a lányaimmal?

Durva voltam a lányaimmal?

Figyelt kérdés

Tegnap megfőztem az ebédet, előkészültem, kipakoltam a tányérokat-evőeszközöket-stb az asztalra egy kupacban, és megkértem a lányaimat (14, 16), hogy legyenek szívesen megteríteni. Tehát annyi lett volna a dolguk, hogy szétválogatják a dolgokat, amíg én a másodikkal foglalkoztam.


Szóltak, hogy mindjárt, mert valamit néztek a neten, mire kértem őket, hogy állítsák le addig, és terítsenek már meg tényleg. Még mindig nem jöttek, közben végeztem a másodikkal is, tehát már csak a terítés lett volna. A férjem kint volt a garázsban. Megint szóltam, be is mentem hozzájuk. Youtube-n néztek videót. Megint azt mondták, hogy mindjárt, egy perc.


Nagyon felbosszantottam magam. Alapból rendes lányok, tanulnak, nem pofátlanok, nincs éjjeli kimaradás meg ilyesmi, de a házimunkába való beszállásuk tragikus. Én pedig utálom ezt, senki cselédje nem vagyok, se másé, se a férjemé, se a gyereké. Ha négyen lakunk itt, koszolunk, eszünk, akkor mind a négyen kivesszük a részünket. Kicsi korukban se pakoltam el utánuk (három éves koruk után).


A még egy perc megszólalás után azt mondtam, hogy rendben van, ha ennyit nem tudnak megtenni, akkor nincs kérdés, kidobtam mindent (egyik kedvenc étele volt a lányoknak, miattuk csináltam egyébként), és rendeltem magamnak és a férjemnek ebédet. Mondtam a lányoknak, hogy akkor lehet felőlem rendelni is (de arra pénzt kértek, mondtam, hogy biztosan nem), vagy főzni maguknak. Azt nem, ők nem tudnak úgy, mint én. Rendben. Mi megebédeltünk a férjemmel, a lányok nem ettek, duzzogtak. Estig kitartott a dolog, aztán csináltak magunkat pirítóst valamivel. Még mindig sértődöttek, látom rajtuk.


Durva voltam? Anyukám szerint nem (hozzátéve, hogy valószínűleg ez a mentalitás tőle jött, mikor másfél éves voltam, összekentem valami bútort popsikrémmel, és anyám letakaríttatta velem, mert másnak ne csináljak plusz munkát - igaza volt :-) ), de egyik kollégám/barátnőm szerint viszont az. Szerintetek? Vagy mit lehetne csinálni ezzel a házimunka, besegítés kérdéssel? 36/N



2017. dec. 11. 16:04
 11/95 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem te hatalmat akartál gyakorolni... a kajáért kár.
2017. dec. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/95 anonim ***** válasza:
42%
És általában nem a gyerekekben kéne mindig a hibát keresni...
2017. dec. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/95 anonim ***** válasza:
82%
Nem durvának mondanám, inkább elhamarkodottnak. llletve meg kellett volna először higgadtan beszélni velük, hogy mi a gond, nem azonnal kidobni a kaját. És gondolom, azóta sem lett leülve, higgadtan megbeszélve. Ők duzzognak, te nézed. Le kell ülni velük megbeszélni, hogy ki kell venniük a részüket a házimunkából, és ha megkéred őket vmire, akkor legyenek szívesek megtenni, ha elsőre nem is, de második szólásra igen, hacsak nem sürgős és halaszthatatlan dolguk van (nyilván a haverokkal való chat nem az a kategória).
2017. dec. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/95 anonim ***** válasza:
40%
Szóval a férjeddel rendelt kajából jóllaktatok nekik meg nem adtatok? Éhen maradtak akkor gondolom. Pirítós az gyönyörű vasárnapi ebéd. Nem velük voltál szigorú egyszerűen nem vagy normális. Nekik is lehet szabadidejük ne hidd hogy ebben az oktatási rendszerben nem leterhelő a tanulás. Megérdemelnéd hogy hozzád se szóljanak egy hétig.
2017. dec. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/95 A kérdező kommentje:

9-es, azért nem éheztetem a lányokat, ne gondoljuk túl. Minden volt itthon, mint egy rendes háztartásban, legkisebb erőfeszítéssel nyugodtan csinálhattak volna tojást, virslit, salátát, tésztát. Nem hiszem, hogy pénzt kellett volna nekik adnom.


Az idegeim jól vannak, egyébként. :-) Jó ötlet a zsebpénzüket a házimunkához kötni, de ez szerintem csak a kisebbikre hat, a nagyobb nyáron dolgozott és mindent félrerakott, tehát van pénze. :-) De azért megpróbálom majd köszi!


Ez miért hatalomgyakorlás? Mármint tényleg érdekel. Számomra akkor lenne az, ha tényleg kisgyerekek lennének, és fizikailag képtelenek lennének maguknak ebédet csinálni, és én ezt kihasználva vonom meg tőlük. Szerintem ez a hatalomgyakorlás.

2017. dec. 11. 16:29
 16/95 anonim ***** válasza:
51%

Az en lányaim 6 es 9 évesek-mármost bevonom őket a házimunkába.

Időbe be kell őketvonni ahhoz hogy mire nagyobbak lesznek már megszokják a dolgot..

Megértem a dühödet hiszen ők már nem kicsik.de a kaját én sem dobtam volna ki.


Nekem olyan kirohanásom volt hogy egésznap lusta volt a nagyobbik lányom rendbe tenni az iroasztalon lévő cuccait.es amikor századszor szoltam se kezdte el akkor,mérgembe az egészet leszortam egymozdulattal a földre..

Nem volt tul lelkes de azota nem kell annyiszor szolnom

2017. dec. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/95 A kérdező kommentje:

Én is bevontam őket egészen kicsi koruktól kezdve, akkor meg is csinálták, csak jött ez a kamaszkor.


Egyébként nem tudom, miért hiszitek azt, hogy 1) semmi nem volt a hűtőben ezek után, tehát éheztek 2) nem beszélgettem már velük erről. Beszéltünk, akkor működik is egy darabig a dolog, de aztán nem... Mert filmezni kell, videókat nézni, youtube-osokat követni, sminkeket nézni.


10: Nekem is szombat-vasárnap van, és szeretném azt csinálni, amit akarok. Ők aludtak 11-ig (nem szólok érte, pihenjenek), én felkeltem 7-kor, takarítottam és főztem NEKIK is. Namostakkor... De akkor jövő héten inkább elmegyek könyvesboltba vásárolni, beülni egy moziba, mint ebédet főzni itthon, inkább azt csinálnám. :-) (Ez nem így működik, nyilván. Mindenki szeretne lustálkodni, de egy háztartás nem egy önmagát működtető vagy egy ember által végzett dolog. Akkor is baj lenne, ha a férjem lenne egyedül így, vagy ha én lennék lusta és valamelyik lány vinné az egészet. Az sem lenne rendben.)


Nekem meg főleg be van osztva minden napom! Kelek hétköznap, kelek hétvégén is, mert reggel azért meg kell etetni a kutyákat, amiket a lányok akartak, de nem keltem fel őket, mert ők meg délután etetik. Munkamegosztás. Mindenhol működnie kéne.


Azt hogy kidobtam az ebédet azt sajnálom, az hirtelen idegességemben jött, de nem ezen van a lényeg.

2017. dec. 11. 16:38
 18/95 anonim ***** válasza:
51%
Jól csináltad, rimánkodtál eleget előtte. Annyiban csináltam volna másképp, hogy inkább egy hétig nincs wifi jelszó, a kaját nem kevertem volna a szituba :D
2017. dec. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/95 anonim ***** válasza:
54%

En az internetet vettem volna el tölük.

Kajat nem dobnek ki, az pazarlas, raadasul magaddal is kicsesztel mert sokat dolgoztal a kajaval es kidobtad

2017. dec. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/95 anonim ***** válasza:
42%

En biztos,hogy nem csináltam volna ekkora nagy ügyet,amit te tettél a gyerekeiddel.Amig ki-be mentél a szobába annyi erõvel meg is terithettél volna.A leirásaidból látszik,hogy te vagy a fõnök ebben a családban.A férjed pedig szó nélkül a kedvedbe jár.Nagyon divat lett már ez,hogy nem vagyok a családomnak a cselédje blablabla.Nem,nem vagy a cselédje,hanem azért teszed mert szereted õket.A lányaid kamaszkorban vannak és kiváncsiak,ennyi az egész.

Igen durva voltál és ideges.Le lehet pontozni.

2017. dec. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!