Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a szüleim...

Mit tehetnék, ha a szüleim ragaszkodnak a házassági szerződéshez, a vőlegényem viszont közölte, hogy akkor inkább ne is folytassuk?

Figyelt kérdés

Nyáron házasodnánk össze, úgy, hogy már van egy közös babánk (aki most lesz 1 éves májusban). Én tehetősebb családból származom, emiatt a szüleim hallani sem akarnak arról, hogy nem lesz szerződés. Eleinte azt hittem, hogy csak azért, mert nem kedvelik annyira a páromat, de tényleg sosem tudni, mit hoz a jövő. A pénz pedig képes megőrjíteni az embereket sajnos... És hiába vagyunk most hót szerelmesek, bármi lehet 15-20 év múlva, vagy akár hamarabb. Akkor meg nem akarnék ott állni, hogy minden, amit a házasság alatt szereztem, annak a felét viszi a párom.


Közben ő azt mondja, hogyha így állok ehhez, akkor hozzá se menjek, mert ez olyan, mintha már most a válásra készülnék. Meg hogy amiért ő nem gazdag, azért mi féltjük tőle a pénzünket, pedig ő van a picivel többet, mégsem nézem annyiba, hogy közös számlánk legyen, vagy hogy beavassam a pénzügyeimbe. Igen, ez igaz, de a lakás az enyém, a számlákat apuék fizetik, a pénzem nagyobb része is tőlük van (egyetemistaként lettem terhes). Tehát nagyban függök még tőlük. Ezzel sosem élnek vissza amúgy, meg segítenek ahol tudnak, de ezzel kapcsolatban nem akarnak engedni.



2019. márc. 3. 14:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/117 anonim ***** válasza:
72%

A szüleidnek van igaza, hiszen ez az ő pénzük, a lakás is gondolom tőlük van és a számlákat is ők fizetik.

Ha esetleg válás lenne a vége, a párodnak tényleg járna a lakásod fele, amit a szüleid tettek össze? Meg nyilván az amit majd keresel még.


Kell az a szerződés, főleg akkor, ha ő ennyire ellenzi, nekem már ez is furcsa, miért zavarja?

2019. márc. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/117 anonim ***** válasza:
73%
Igaza van a szüleidnek, ne engedd, hogy a vőlegényed zsaroljon!
2019. márc. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/117 anonim ***** válasza:
42%
Akkor dobd ki a pasit és maradj egyedül.. Lesz pénzed.. A pasit sajnálom csak h egy pénzközpontu csajt fogott ki..
2019. márc. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/117 A kérdező kommentje:

68%-os, oké felfogtuk, szerinted a világ legsz..rabb embere vagyok, mert van pénzünk és vagyonunk. Ne írj inkább ide többet, mert az ilyen mocskolódás nem érdekel. :)

Nem maradnék egyedül egy esetleges szakítás után sem, de ez részletkérdés.



Köszönöm szépen a normális válaszokat. Kérdeztem, hogy miért nem akarja, azt mondta, hogy mert ez olyan, mintha már most arra készülnék, hogy mi lesz ha szétmegyünk, meg hogy gondolkozzak már azon, hogy fordított esetben én hogy reagálnék egy ilyenre...

2019. márc. 3. 15:03
 5/117 anonim ***** válasza:
88%
Vajon a párod akkor is elutasítaná a házassági szerződést ha ő lenne a tehetősebb??
2019. márc. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/117 A kérdező kommentje:
Azt mondja, hogy igen, mert neki innentől alap, hogy amink van, az közös. Függetlenül attól, kinek van több pénze. Igen, ezzel én is egyetértek, nem is a mostani helyzet a gond. Hanem ha esetleg később külön mennénk, akkor hiába voltunk teljesen rózsaszín szemüvegben éveken át, egy válásnál ez már nem sokat számít.
2019. márc. 3. 15:09
 7/117 anonim ***** válasza:
25%
Nekem is van pénzem,csak nekem önerőből nem apuci tette a fenekem alá,nem apuci fizette a számlámat.. És én nem alázom le a társamat.. Kapisé? Nyugi már a pasid is menni akar mert levágta h rosszul választott,lehet egy szegény csaj legalább szerette volna őszintén.. Ha összeházasodtok lakbért kérnél a férjedtől amugy v megtürnéd csak?
2019. márc. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/117 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem maradnál egyedül, ha, akkor igaza van a másiknak, bele se kezdjetek.
2019. márc. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/117 A kérdező kommentje:
Jól van, ügyes és okos vagy, de mostmár mehetsz máshová. Szia!
2019. márc. 3. 15:11
 10/117 anonim ***** válasza:
68%

2-es vagyok.


Tegyük fel fordítva a kérdést:


"Mit tehetnék, ha a párom szülei ragaszkodnak a házassági szerződéshez, én viszont közöltem, hogy akkor inkább ne is folytassuk?

[...]

A párom szülei adták a páromnak a lakást,amiben élünk, ők fizetik a számlákat, van pénzük. Én nem vagyok tehetős"

2019. márc. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!