Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meghívnátok egy ilyen testvért...

Meghívnátok egy ilyen testvért az esküvőtökre?

Figyelt kérdés

Az öcsém 14 évvel fiatalabb és egyetlen konfliktus miatt már öt éve nem beszélek vele. Annak ellenére, hogy nem együtt nőttünk fel, 18 éves koráig meglehetősen jó volt a kapcsolatunk. Hét évvel ezelőtt, mikor ő 16 éves volt, én kimentem németországba dolgozni. Ott szerencsésen elhelyezkedtem, és megengedhettem magamnak, hogy a családomat is segítsem. Másfél évig havi rendszerességgel küldem 150eurót anyunak és az öcsémnak. 100at anyunak, 50et pedig tesómnak, személyesen neki címezve. Szeritem havi 50euró zsebpénz nem kevés egy 16éves kamasznak, talán mondhatjuk, hogy jófej voltam. Ez így ment folyamatosan másfél évig, majd jött az öcsém 18adik szülinapja, amire nem tudtam hazautazni, de küldem neki 200 eurót. A szülinapját követő hónapban viszont már csak anyunak küldtem 100eurót, tesómnak semmit.Másnap már írt, hogy róla megfeledkeztem, amire azt válaszoltam, hogy szándékos volt, és a jövőben kénytelen lesz enélkül boldogulni, mert többet nem fogok küldeni.

Erre megsértődött, és valami olyasmit vágott a fejemhez, hogy én önző vagyok és nem gondolok a családra csak magamra, stb. Erre nagyon ideges lettem, a ordibáltam vele a telefonban, ha előttem állt volna, valószinüleg lefejeltem volna. Akkor nagyon megharagudtam rá, olyannyira, hogy azóta egyáltalán nem is beszéltem vele. Ha évente egyszer hazautaztam németből, akkoris csak a városban találkoztam anyuval és barátoknál aludtam, csak hogy ne kelljem az öcsémet látnom.


Nemrég megkértem a barátnőm kezét, és valami érthetetlen okból igent mondott :D Jövőre tervezzük az esküvőt, annak rendje és módja szerint, mindenkit meghívtunk a csalódból, kivéve öcsémet. Ő nem is tiltakozott, csak anyám értetlenkedig, hogy ilyet nem lehet csinálni, és nem haragudhatok egy öt éves sérelem miatt, főleg nem testvérre.



2022. szept. 23. 18:07
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/103 anonim ***** válasza:
92%
#45 azért havi 150 euró messze van a töméstől
2022. szept. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/103 anonim ***** válasza:
77%

Egyeseknek ennyit er egy testveri kapcsolat: 50 eurot.


Inkabb ird meg neki, hogy:

💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶

"Szia Pityu!

Reg beszeltunk, es ugy erzem itt a bekules ideje!

Eloszor engedd meg, hogy bocsanatot kerjek, amiert olyan nagykepuen viselkedtem.😪 Mara mar benott a fejem lagya es latom, hogy tulreagaltam a dolgot. Te gyerek voltal, en pedig felnott, igy nekem kellett volna felulkerekednem es helyesen kezelni a kialakult konfliktust. Bevallom, amikor Nemetorszagba koltoztem, akkor tele lettem onbizalommal, ugy ereztem magam, mintha en lennek a kiskiraly🤴, akinek van penze🤑. Jo erzessel toltott el, ha arra gondoltam, hogy "na vegre, en vagyok a penzes a csaladban". Persze a valosag kicsit maskepp festett, mert Nemetorszagban sincs kolbaszbol a kerites, de megis szerettem felvagni, menozni.

Lenyeg a lenyeg: a mai napig rosszul alszom,sokszor veled almodom. 😪Ilyenkor napokig rosszul erzem magam, mert mindig elottem van a veszekedesunk es, hogy milyen proli modon uvoltoztem veled a telefonba.🤬🤬🤬

Mar a GYIK-re is irtam ki kerdest, mert ugy erzem, hogy nem birom ezt a lelki terhet, muszaj megosztanom masokkak. Most, hogy a GYIK kozossege is megerositette, hogy en voltam a gyoker, ugy erzem tenyleg nekem kellene lepnem. Ahogy elnezlek, te is olyan makacs vagy mint en,latszik, hogy tesok vagyunk hihihi🙈, de mint idosebb testver: megtorom a jeget!😊

Tudod, en ilyen buszke ember vagyok, aki nem nagyon kepes bevallani, ha tevedett. Ezert is mondtam Anyunak azt, hogy nem szeretnelek az eskuvomon latni, holott ez nem igaz. En lennek a legboldogabb, ha te is ott lennel ezen a fontos napon.


Remelem, hogy meg tudsz nekem bocsajtani es eljossz. Ajandekot sem kell hoznod, penzt pedig plane nem.

Varom kedves valaszod.


Szereto testvered: Bela 💑

💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶💶



EZT KULD EL NEKI, AZTAN IRJ, HOGY MI LETT! 🙏

2022. szept. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/103 anonim ***** válasza:
82%

Bocsánat, nekem 3470 euró nettó fizetésem van, 150 eurót nem éreznék meg, ha elhagynám.

Én támogatom anyámat, nem nagy összeggel (850 euró havonta) de jól esik, pláne, hogy most kiesett a munkából.

2022. szept. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/103 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem kérdező. Leírtál egy kérdést amire nem egy tőszavas választ váltál mert leírtál egy regényt hozzá. Természetes hogy mi is több mondatos választ írtunk. De azért írtad ki a kérdést hogy egyet értsünk veled vagy mert tényleg érdekel a válaszunk?

Úgy látszik hogy te már eldöntötted hogy nem hívod meg a testvéreddet szóval értelmetlen a kérdés.

2022. szept. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/103 anonim ***** válasza:
86%
93 Nagyon jó lett a levél. Szerintem is simán elküldhetné, bár nem Pityuval, és Bélával😁
2022. szept. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/103 anonim ***** válasza:
82%

Ez a 100 és 50€ tényleg röhej ezen vergődni pedig végképp az, tekintve, hogy Németországban mennyi a fizetés. Ha tényleg segíteni szeretné a Kérdező a rokonokat, akkor ennél nyilván tudott volna többet küldeni. De nen, az urizálás mindennél előbb van. Ez semmi másról nem szól, mint arról, hogy hát ő kint dolgozik, és ideszór pár morzsát, mert ő ennyire jóarc és negteheti, bezonyám!


A tesójáról kb. úgy nyilatkozik, mint egy utolsó élősködőről, a Kérdezőnk viszont a dacos, hisztis és magát istennek képzelő jótevő, aki minden körülmény között tökéletes. 37 éves és még mindig itt tart, véletlenül se nyitja a tesó felé, me' há' mér' is tenné. A saját egója és felsőbbrendűsége ezt nem tolerálja. Igazából a menyasszonyt sajnálom leginkább, aki beházasodik ide, a párja sajnos egyáltalán nem egy felnőtt, érett férfi. 32/N

2022. szept. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/103 anonim ***** válasza:
89%

"Nemrég megkértem a barátnőm kezét, és valami érthetetlen okból igent mondott :D "


Hát ez számunira is kvára érthetetlen 🤷‍♀️ szegény lány.

2022. szept. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/103 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen egyetértek a 97-essel. Semmi másról nem szólt az egész csak hogy megmutassa hogy ő a jani, nesze nektek egy kis apró, de tessék ám hálásnak lenni! Sőt, a seggemet kinyalni! Gusztustalan.


Amikor meg szegény tesó rákérdezett mikor semmi megbeszélés ellenére elzárta előle a pénzcsapot a kérdező (húha, milliárdokat küldtél neki egyem a szíved), még ő volt a szar.


Én csak nem hogy nem békülnék veled, de az esküvődet is telibe köpném. Azt is remélem, hogy a tesód élete jó úton halad, lesz egy jó diplomája vagy végzettsége, és amikor te szorulnál a segítségére, telibe fog szarni. Mert tud ám a kocka fordulni édes öcsém....

2022. szept. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/103 anonim ***** válasza:
90%
Tipikus kérdező, ha nem értünk vele egyet, többé felé se néz a kerdésnek, nehogy összedőljön a kis világa ahol neki van igaza. Idióta.
2022. szept. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/103 anonim ***** válasza:
19%
Te a húsos-csontos nőnek a rokona vagy, ugye?
2022. szept. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!