Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meghívnátok egy ilyen testvért...

Meghívnátok egy ilyen testvért az esküvőtökre?

Figyelt kérdés

Az öcsém 14 évvel fiatalabb és egyetlen konfliktus miatt már öt éve nem beszélek vele. Annak ellenére, hogy nem együtt nőttünk fel, 18 éves koráig meglehetősen jó volt a kapcsolatunk. Hét évvel ezelőtt, mikor ő 16 éves volt, én kimentem németországba dolgozni. Ott szerencsésen elhelyezkedtem, és megengedhettem magamnak, hogy a családomat is segítsem. Másfél évig havi rendszerességgel küldem 150eurót anyunak és az öcsémnak. 100at anyunak, 50et pedig tesómnak, személyesen neki címezve. Szeritem havi 50euró zsebpénz nem kevés egy 16éves kamasznak, talán mondhatjuk, hogy jófej voltam. Ez így ment folyamatosan másfél évig, majd jött az öcsém 18adik szülinapja, amire nem tudtam hazautazni, de küldem neki 200 eurót. A szülinapját követő hónapban viszont már csak anyunak küldtem 100eurót, tesómnak semmit.Másnap már írt, hogy róla megfeledkeztem, amire azt válaszoltam, hogy szándékos volt, és a jövőben kénytelen lesz enélkül boldogulni, mert többet nem fogok küldeni.

Erre megsértődött, és valami olyasmit vágott a fejemhez, hogy én önző vagyok és nem gondolok a családra csak magamra, stb. Erre nagyon ideges lettem, a ordibáltam vele a telefonban, ha előttem állt volna, valószinüleg lefejeltem volna. Akkor nagyon megharagudtam rá, olyannyira, hogy azóta egyáltalán nem is beszéltem vele. Ha évente egyszer hazautaztam németből, akkoris csak a városban találkoztam anyuval és barátoknál aludtam, csak hogy ne kelljem az öcsémet látnom.


Nemrég megkértem a barátnőm kezét, és valami érthetetlen okból igent mondott :D Jövőre tervezzük az esküvőt, annak rendje és módja szerint, mindenkit meghívtunk a csalódból, kivéve öcsémet. Ő nem is tiltakozott, csak anyám értetlenkedig, hogy ilyet nem lehet csinálni, és nem haragudhatok egy öt éves sérelem miatt, főleg nem testvérre.



2022. szept. 23. 18:07
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/103 anonim ***** válasza:
80%

Hívd meg. Ennyi idő alatt rengeteget változik az ember.

Ha még mindig haragszik, az ki fog derülni egyetlen beszélgetésből. Vedd fel vele idejekorán a kapcsolatot. Te is büszke vagy, ő is büszke. Tedd meg az első lépést az irányába.

Lehet, hogy csak erre vár.


Gratulálok a közelgő esküvőtökhöz. Sok boldogságot kívánok.

2022. szept. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/103 anonim ***** válasza:
89%

102-es vagyok. Sajnos abba a hibába estem, hogy anélkül kommentáltam az előbb, hogy végigolvastam volna a válaszokat.

Picit módosítok : kedves Kérdező. Abból az arrogáns stílusból, ahogy itt hébe-hóba az öcsédről nyilatkozol, a válaszadók 99,8%-át is flegmán leugatva, ideje lenne hogy fel tedd magadnak a kérdést, miszerint :

" Ha én okos vagyok és mindenki más hülye, lehetséges-e, hogy mindenki más okos és én vagyok a hülye?"

Szerintem (leszámítva téged, meg a 0,2%-ot) mindenki tudja a helyes választ.


Így utólag kizártnak tartom, hogy te "megbocsátanál" az öcsédnek. Igaz, hogy te voltál a hibás, de az istenért se vagy hajlandó belátni. Te vagy a (jóval) idősebb, de úgy hisztizel itt, mint egy tinilány, akinek "ellopták" a gagyi rúzsát. Nem akarsz te semmilyen békülést.

Tiszteletet követelsz? Azt ki kell érdemelni. Senkinek nem jár alanyi jogon.


Továbbra is sok boldogságot kívánok nektek a házasságkötéshez.

Egy jóbaráti tipp : EZT Itt ne nagyon mutogasd a menyasszonyonyodnak. Már amennyiben nem akarod, hogy túl korán jöjjön rá, milyen kicsinyes és haragtartó ember vagy valójában.

2022. szept. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/103 anonim ***** válasza:
87%

37 éves felnőtt férfi létedre olyan vagy, mint a kb 11-12 éves "hercegnő vagyok" stílusú tinipycsák, akik vérig sértődnek valami nevetségesen kicsinyes hülyeségen, aztán "öri hari sose bocsi" alapon még a városban is kerülgetik egymást. Nevetségesen és kiábrándítóan gyerekes. A totál indokolatlan és erős aggresszivitás meg már csak hab a tortán. Ha én lennék a testvéred, én akkor sem mennék el, ha személyesen hívnál meg.


Ilyen miatt már 5 éven keresztül haragudni komolyan beteges. Meg ez a túltöltött egó...térdre ne boruljon előtted, felség?

Én sem értem, hogy a nő miért mondott igent....

2022. okt. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!