Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meghívnátok egy ilyen testvért...

Meghívnátok egy ilyen testvért az esküvőtökre?

Figyelt kérdés

Az öcsém 14 évvel fiatalabb és egyetlen konfliktus miatt már öt éve nem beszélek vele. Annak ellenére, hogy nem együtt nőttünk fel, 18 éves koráig meglehetősen jó volt a kapcsolatunk. Hét évvel ezelőtt, mikor ő 16 éves volt, én kimentem németországba dolgozni. Ott szerencsésen elhelyezkedtem, és megengedhettem magamnak, hogy a családomat is segítsem. Másfél évig havi rendszerességgel küldem 150eurót anyunak és az öcsémnak. 100at anyunak, 50et pedig tesómnak, személyesen neki címezve. Szeritem havi 50euró zsebpénz nem kevés egy 16éves kamasznak, talán mondhatjuk, hogy jófej voltam. Ez így ment folyamatosan másfél évig, majd jött az öcsém 18adik szülinapja, amire nem tudtam hazautazni, de küldem neki 200 eurót. A szülinapját követő hónapban viszont már csak anyunak küldtem 100eurót, tesómnak semmit.Másnap már írt, hogy róla megfeledkeztem, amire azt válaszoltam, hogy szándékos volt, és a jövőben kénytelen lesz enélkül boldogulni, mert többet nem fogok küldeni.

Erre megsértődött, és valami olyasmit vágott a fejemhez, hogy én önző vagyok és nem gondolok a családra csak magamra, stb. Erre nagyon ideges lettem, a ordibáltam vele a telefonban, ha előttem állt volna, valószinüleg lefejeltem volna. Akkor nagyon megharagudtam rá, olyannyira, hogy azóta egyáltalán nem is beszéltem vele. Ha évente egyszer hazautaztam németből, akkoris csak a városban találkoztam anyuval és barátoknál aludtam, csak hogy ne kelljem az öcsémet látnom.


Nemrég megkértem a barátnőm kezét, és valami érthetetlen okból igent mondott :D Jövőre tervezzük az esküvőt, annak rendje és módja szerint, mindenkit meghívtunk a csalódból, kivéve öcsémet. Ő nem is tiltakozott, csak anyám értetlenkedig, hogy ilyet nem lehet csinálni, és nem haragudhatok egy öt éves sérelem miatt, főleg nem testvérre.



2022. szept. 23. 18:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/103 anonim ***** válasza:
97%
#19 miután így leugattad minek járult volna eléd? Azzal hogy nem normálisan elmagyaráztad neki a dolgot ahogy azt egy gyereknek illene, hanem helyette neki estél, bebizonyítottad, hogy tényleg önző vagy és semmi szüksége rád.
2022. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/103 anonim válasza:
88%
Szerintem hívd meg. Lehet 10 év múlva visszagondolsz, és megbánod, hogy egy régi veszekedés miatt nem hívtad meg az öcsédet. Ezen valószínű sokkal jobban megsértődne, mégha nem is mutatja ki. Azóta biztos ő is sokat változott és biztos vagyok benne, hogy az a vita sehogy nem fogja befolyásolni a te esküvődet, ha meghívod.
2022. szept. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/103 anonim ***** válasza:
97%

Arra nem gondoltál, hogy ha meg is hívnád, ő nem menne el? Vagy azt gondolod olyan nagy kegyet gyakorolnál azzal, ha meghívnád?

A történetből úgy tűnik hogy te voltál a hibás jobban az összeveszésben. Ő még szinte gyerek volt 18 évesen is, te meg 32. Azzal is hibás voltál, hogy tömted őket pénzzel, meg azzal is, hogy miután az öcséd megszokta, hogy pénzt kap tőled, hírtelen valami okból már nem kap, amiről nem is szóltál neki előtte, pláne ez a szöveg amit írtál, biztos nem eshetett neki jól. Vagy lelkiekben bátorítottad volna, hogy szerezzen munkát, és keressen pénzt, meg 18 éves kora előtt.De te csak szó nélkül megszüntetted a pénzcsapot. Az öcséd helyében én el se mennék az esküvődre, ha meg is hívnád.

2022. szept. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/103 anonim ***** válasza:
92%
Azért én megmondtam volna neki, hogy figyelj öcsi mivel betöltötted a 18-at, keress munkát és állj saját lábra mihamarabb. 18 éves volt csak, még gyerek, még ha életkorilag nem is. Én is tesódnak adok igazat, sajnálom...
2022. szept. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/103 Shrekkettű ***** válasza:
90%
Hát, igaz hogy az öcséd sem volt kedves, de azt hogy a 14 évvel fiatalabb öcsédet direkt kerüld egy konfilktus miatt.
2022. szept. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/103 anonim ***** válasza:
95%
Igen, szóval azért 37 évesen valaki azon csodálkozik, hogy egy 16 éves, még bőven nevelhető ember miért szokik hozzá ahhoz, ami megszokott... na, de majd talán ha saját gyerekei lesznek, megérti.
2022. szept. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/103 anonim ***** válasza:
95%
Te mit szólnál hozzá, ha a főnököd mondaná, hogy na mostantól 10% fizu emelés, kapnád 5 hónapig, de a 6. hónapban újra a régi fizudat kapnád. Nem mennél oda megkérdezni, hogy mizu van? És mit szólnál, ha ezután jól leordítaná a hajad, hogy mit képzelsz magadról, nem volt kötelező eddig sem többet adnia? Gondolom nem esne jól.
2022. szept. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/103 anonim ***** válasza:
91%

Csak úgy szolidaritásból, minden hónapban adtok 20e forintot egy csőlakónak, rendszeresen, másfél éven át. Egyszer csak, előzetes figyelmeztetés nélkül elzárjátok a pénzcsapot, és a csőlakó elkezd pattogni és bűntudatot kelteni, amiért nem pénzeled tovább.


Szóval egy csavargó ugyanaz, mint a testvér? Hát gratulálok!

2022. szept. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/103 anonim ***** válasza:
84%
Az öribarinős hasonlaton jót nevettem. Teljesen igaz egyébként, 10-11 éves kislányok viselkednek így (már amelyik, nekem pl. nemigen voltak barátaim, így "öribarinőm" sem), ahogy ez a fiatalember az öccsével, 35 éves létére.
2022. szept. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/103 anonim ***** válasza:
13%

Nem értem miféle szokás a szülőket,kiskorú gyereket pénzelni.

A testvér nem a gyereked,a zsebpénzt a szülő feladata adni,ha szeretne.

Ha hazamész viszel egy jelképes ajándékot,de ennyi.


Azt meg nem várhatod,hogy egy 18 éves megértsen dolgokat,a felnőtt világot akkor kezdi tapasztalni.

Főleg,ha elkényeztetnek valakit,természetesnek vesz mindent.

2022. szept. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!