Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meghívnátok egy ilyen testvért...

Meghívnátok egy ilyen testvért az esküvőtökre?

Figyelt kérdés

Az öcsém 14 évvel fiatalabb és egyetlen konfliktus miatt már öt éve nem beszélek vele. Annak ellenére, hogy nem együtt nőttünk fel, 18 éves koráig meglehetősen jó volt a kapcsolatunk. Hét évvel ezelőtt, mikor ő 16 éves volt, én kimentem németországba dolgozni. Ott szerencsésen elhelyezkedtem, és megengedhettem magamnak, hogy a családomat is segítsem. Másfél évig havi rendszerességgel küldem 150eurót anyunak és az öcsémnak. 100at anyunak, 50et pedig tesómnak, személyesen neki címezve. Szeritem havi 50euró zsebpénz nem kevés egy 16éves kamasznak, talán mondhatjuk, hogy jófej voltam. Ez így ment folyamatosan másfél évig, majd jött az öcsém 18adik szülinapja, amire nem tudtam hazautazni, de küldem neki 200 eurót. A szülinapját követő hónapban viszont már csak anyunak küldtem 100eurót, tesómnak semmit.Másnap már írt, hogy róla megfeledkeztem, amire azt válaszoltam, hogy szándékos volt, és a jövőben kénytelen lesz enélkül boldogulni, mert többet nem fogok küldeni.

Erre megsértődött, és valami olyasmit vágott a fejemhez, hogy én önző vagyok és nem gondolok a családra csak magamra, stb. Erre nagyon ideges lettem, a ordibáltam vele a telefonban, ha előttem állt volna, valószinüleg lefejeltem volna. Akkor nagyon megharagudtam rá, olyannyira, hogy azóta egyáltalán nem is beszéltem vele. Ha évente egyszer hazautaztam németből, akkoris csak a városban találkoztam anyuval és barátoknál aludtam, csak hogy ne kelljem az öcsémet látnom.


Nemrég megkértem a barátnőm kezét, és valami érthetetlen okból igent mondott :D Jövőre tervezzük az esküvőt, annak rendje és módja szerint, mindenkit meghívtunk a csalódból, kivéve öcsémet. Ő nem is tiltakozott, csak anyám értetlenkedig, hogy ilyet nem lehet csinálni, és nem haragudhatok egy öt éves sérelem miatt, főleg nem testvérre.



2022. szept. 23. 18:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/103 anonim ***** válasza:
96%

32-es Milyen nő megy hozzád ezzel a hozzáállással?

Szánalmas vagy. Gondolom a gyerekeidről is így tervezel gondoskodni, betöltik a 18-at mehetnek az utcára.

2022. szept. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/103 A kérdező kommentje:
A gyyerek az természetesen más. Mióta elvárás és kötelezettség testvért pénzelni?
2022. szept. 23. 19:18
 33/103 anonim ***** válasza:
96%
Akkor minek pénzelted.
2022. szept. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/103 anonim ***** válasza:
22%
Na, ezért nem szabad pénzt adni senkinek, mert ilyesmi lesz belőle.
2022. szept. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/103 anonim ***** válasza:
94%

"Ha évente egyszer hazautaztam németből, akkoris csak a városban találkoztam anyuval és barátoknál aludtam, csak hogy ne kelljem az öcsémet látnom."


Nagyon érett, felnőtt viselkedés. Tényleg nem érzed, hogy milyen gyerekes vagy? Ez a hiszti, a sértettség egy majdnem 40 éves embertől nagyon gáz. Kiskamasz lányok viselkednek így, mikor összekapnak az öribarijukkal.

2022. szept. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/103 anonim ***** válasza:
94%

"Mióta elvárás és kötelezettség testvért pénzelni?"


Egyáltalán nem az, nem is írta ezt senki. Annyit írtak, hogy hirtelen változások előtt illik tájékoztatni az érintetteket és akkor nincs gond.

2022. szept. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/103 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem az ocsinek illene bocsanatot kernie, mert egyaltalan nem voltal koteles penzt kuldeni. Siman meg kellett volna koszonnie, hogy addig tamogattad.

Kerdezo, a te hibad az, hogy nem szoltal arrol, hogy elzarod a penzcsapot. Megszokta, szamitott ra, es hat te voltal az, aki erre raszoktatta.

18 evesen pedig lehet diakmunkazni, nem kell csak kenyelmesen uldogelni es a csupasz fenekre a nettrol rendelgetni. Azt a 200 eurot is eleg gyorsan eltapsolta, ha a kovetkezo honapban mar nem futotta egy 20ezres cipore..

Sajnos a kulfoldi penzkuldessel az a gond, hogy konnyen raszoknak, aztan mar szinte kutya kotelesseged kuldeni, mert jon a sertodes!

2022. szept. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/103 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, idióta vagy. Csőlakónak alpból nem hívnék egy kamaszt, mert mégis miből tartaná el magát, hogy önálló életet tudjon élni? Meg miért várod, hogy nyisson feléd az öcséd, mikor minden egyes látogatáskor mindent elkövettél azért, hogy ne találkozz vele. Lehet, hogy az öcséd hülye volt, de te meg egy végtelenük egoista-nárcisztikus-mártírkodó p*cs vagy.
2022. szept. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/103 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, abban követtél el hibát anno, hogy rászoktattad az öcsédet a rendszeres pénzhezjutáshoz, majd hirtelen, előzetes bejelentés nélkül megszüntetted. Hátha így megérted, ez kb olyan, mint amikor odaszoktatod a madarakat a kertedbe etetővel, itatóval, majd hirtelen úgy döntesz, nem raksz ki többet nekik semmit. Ugye Te is tudod, a madarak még jó darabig várják az eleséget, egy darabig éhezni fognak, mert megszokták, hogy a kertedben mindig van eleség és nem mennek egyből máshol keresgélni. Nem reklamálhatnak, hiszen nem jár nekik ez a szolgáltatás részedről, de ettől még éhezni fognak egy darabig. Kb az öcséd is így érezhette magát, mint a madarak és reagált, ahogy tudott.
2022. szept. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/103 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon gyerekes vagy, hogy emiatt képes vagy tönkretenni egy testvéri viszonyt. Tényleg illet volna előre szólni hogy nem küldesz több pénzt, ráadásul nagyon gáz hogy ezen ennyire kiakadtál, ő is gyerekes volt, de ő egy gyerek. Te felnőtt létedre sokkal értlenebbül közölted a problémát.
2022. szept. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!