Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meghívnátok egy ilyen testvért...

Meghívnátok egy ilyen testvért az esküvőtökre?

Figyelt kérdés

Az öcsém 14 évvel fiatalabb és egyetlen konfliktus miatt már öt éve nem beszélek vele. Annak ellenére, hogy nem együtt nőttünk fel, 18 éves koráig meglehetősen jó volt a kapcsolatunk. Hét évvel ezelőtt, mikor ő 16 éves volt, én kimentem németországba dolgozni. Ott szerencsésen elhelyezkedtem, és megengedhettem magamnak, hogy a családomat is segítsem. Másfél évig havi rendszerességgel küldem 150eurót anyunak és az öcsémnak. 100at anyunak, 50et pedig tesómnak, személyesen neki címezve. Szeritem havi 50euró zsebpénz nem kevés egy 16éves kamasznak, talán mondhatjuk, hogy jófej voltam. Ez így ment folyamatosan másfél évig, majd jött az öcsém 18adik szülinapja, amire nem tudtam hazautazni, de küldem neki 200 eurót. A szülinapját követő hónapban viszont már csak anyunak küldtem 100eurót, tesómnak semmit.Másnap már írt, hogy róla megfeledkeztem, amire azt válaszoltam, hogy szándékos volt, és a jövőben kénytelen lesz enélkül boldogulni, mert többet nem fogok küldeni.

Erre megsértődött, és valami olyasmit vágott a fejemhez, hogy én önző vagyok és nem gondolok a családra csak magamra, stb. Erre nagyon ideges lettem, a ordibáltam vele a telefonban, ha előttem állt volna, valószinüleg lefejeltem volna. Akkor nagyon megharagudtam rá, olyannyira, hogy azóta egyáltalán nem is beszéltem vele. Ha évente egyszer hazautaztam németből, akkoris csak a városban találkoztam anyuval és barátoknál aludtam, csak hogy ne kelljem az öcsémet látnom.


Nemrég megkértem a barátnőm kezét, és valami érthetetlen okból igent mondott :D Jövőre tervezzük az esküvőt, annak rendje és módja szerint, mindenkit meghívtunk a csalódból, kivéve öcsémet. Ő nem is tiltakozott, csak anyám értetlenkedig, hogy ilyet nem lehet csinálni, és nem haragudhatok egy öt éves sérelem miatt, főleg nem testvérre.



2022. szept. 23. 18:07
 81/103 anonim ***** válasza:
93%

#75 azért a testvéred hogy támogasd. főleg amíg nincs saját jövedelme. persze ez nem kötelező, és nem is elvárás. de ugyanakkor a dolgok megbeszélése igen. meg a szabályok előre tisztázása. hogy ne ott álljak 18 évesen hogy se pénzem se testvérem, mert az a barom berágott rám, ok nélkül

mert a kérdező azt hiszi neki van igaza, de igazából pszichopata

2022. szept. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/103 anonim ***** válasza:
96%

Hihetetlen, hogy mennyire nem akarod belátni, hogy te vagy a hibás.

Mi a számonkérés abban, hogy rákérdez, hogy neki hogyhogy nem küldtél pénzt? Ez egy tök jogos kérdés. Nem azért, mert neki az jár, hanem azért, mert mindig megkapta, és számított rá. Ez természetes emberi reakció, millió példát írtak mások.

Ha erre az lett volna a reakciód, hogy bocsi, szólnod kellett volna ELŐRE, 18 éves koráig tudtad biztosítani a zsebpénzt, akkor neki is maximum rosszul esik, esetleg elsírja neked, hogy ne toljál már ki vele, meracipő.

De ez a fölényeskedés, hogy sajna kénytelen leszel boldogulni, meg lefejelnéd, ordítozol?! Itt te vagy az agresszív bunkó a történetben, nem ő.

A minimim lenne, hogy most nem az egódat simogatod, hanem nyitsz felé, de ha tényleg fontosabb az, hogy a saját válladat veregesd, mekkora jófej voltál egyszer valamikor... egészségedre.

2022. szept. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/103 anonim ***** válasza:
95%

#82 pontosan az a baj hogy nem érted

miért adtál neki egyáltalán 2 évig, hiszen egy parazita, nem?

kérte 16 évesen

37 évesen sem tudsz túllépni ezen, ember, 5 év telt el! a saját gyerekedet is így fogod kezelni? arra nem vagy képes hogy megvizsgáld, nem te voltál a hibas! felmerült benned valaha is, hogy én mit tettem rosszul? hogyan tudnám feloldani a konfliktust? nem, helyette a gyűlöletet választottad, gratulálok!

2022. szept. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/103 anonim ***** válasza:
91%

Szuper, hogy törölteted a nem tetsző választ. Én írtam, hogy 2 verzió van:

megmondod udvariasan, hogy nem tudod támogatni, vagy nem is szólsz neki, majd ha rákérdez, elmondod mindennek és összeveszel vele.

Undorító vagy emberileg, ez nem a pénzről szól.

Melleslegúgy sztárolod magad arra a 20ezer forintra, mintha lakást tettél volna a tesód alá.

Itt emberileg veled van a rohadt nagy probléma.

2022. szept. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/103 anonim ***** válasza:
96%

amúgy meg ha külföldön élsz, pontosan tudod mennyire nem tétel 50 euró, fél pár cipő ára. gondolom ezért földön csúszva kellett volna hálalkodni az uraságnak.

amikor küldted a pénz nem érezted hogy ég az arcod? hogy mekkora smucig vagy.


én az öcséd helyében visszaküldeném az 1200 eurót hogy dugd fel a seggedbe, nem kell a könyöradományod

2022. szept. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/103 anonim ***** válasza:
95%
Ez is nagy intelligenciára vall. Ha valaki nem neked ad igazat, és azt észérvekkel is alátámasztja, az rögtön lesz*phat. Véletlenül se gondolkodj el rajta, hogy kb. 80 ember valaszolt a kérdésedre, és 1-2 kivétellel mind azt mondja, hogy te voltál a f*sz.
2022. szept. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/103 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom azért is kérdezett rá akkor, mert anyádnak ugyanúgy küldtél. Nem keménykedni kellene, hogy te biza elzártad a pénzcsapot, hanem az öcsédnek kellett volna megmondanod, hogy "Figyu, öcskös, következő hónaptól neked már nem küldök pénzt, mert..." Én úgy gondolom, hogy még ha 18 is volt, ő is reagálhatott volna jobban, de a nagyobb ludas te vagy a történetben.
2022. szept. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/103 anonim ***** válasza:
96%
Bocsi, de mégis mi a pcsámat kellett volna tenniena tesódnak? Eddig évekig küldtél neki, anyádnak továbbra is küldtél, nyilvan szól, mert az első gondolata az, hogy elfelejtetted vagy rossz helyre ment az utalás, stb. Mégis, ki az az idióta, aki nem szól előre arról, hogy idáig küldte csak a pénzt?
2022. szept. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/103 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy minek kérdezel ha le se xarod a válaszokat, csak vakon mondod az igazadat?
2022. szept. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/103 anonim ***** válasza:
93%

#86 "Melleslegúgy sztárolod magad arra a 20ezer forintra, mintha lakást tettél volna a tesód alá"

teljesen egyetértek, tényleg úgy érzi

5 éve volt, akkor az inkább 15k, hatalmas összeg

2022. szept. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!