Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meghívnátok egy ilyen testvért...

Meghívnátok egy ilyen testvért az esküvőtökre?

Figyelt kérdés

Az öcsém 14 évvel fiatalabb és egyetlen konfliktus miatt már öt éve nem beszélek vele. Annak ellenére, hogy nem együtt nőttünk fel, 18 éves koráig meglehetősen jó volt a kapcsolatunk. Hét évvel ezelőtt, mikor ő 16 éves volt, én kimentem németországba dolgozni. Ott szerencsésen elhelyezkedtem, és megengedhettem magamnak, hogy a családomat is segítsem. Másfél évig havi rendszerességgel küldem 150eurót anyunak és az öcsémnak. 100at anyunak, 50et pedig tesómnak, személyesen neki címezve. Szeritem havi 50euró zsebpénz nem kevés egy 16éves kamasznak, talán mondhatjuk, hogy jófej voltam. Ez így ment folyamatosan másfél évig, majd jött az öcsém 18adik szülinapja, amire nem tudtam hazautazni, de küldem neki 200 eurót. A szülinapját követő hónapban viszont már csak anyunak küldtem 100eurót, tesómnak semmit.Másnap már írt, hogy róla megfeledkeztem, amire azt válaszoltam, hogy szándékos volt, és a jövőben kénytelen lesz enélkül boldogulni, mert többet nem fogok küldeni.

Erre megsértődött, és valami olyasmit vágott a fejemhez, hogy én önző vagyok és nem gondolok a családra csak magamra, stb. Erre nagyon ideges lettem, a ordibáltam vele a telefonban, ha előttem állt volna, valószinüleg lefejeltem volna. Akkor nagyon megharagudtam rá, olyannyira, hogy azóta egyáltalán nem is beszéltem vele. Ha évente egyszer hazautaztam németből, akkoris csak a városban találkoztam anyuval és barátoknál aludtam, csak hogy ne kelljem az öcsémet látnom.


Nemrég megkértem a barátnőm kezét, és valami érthetetlen okból igent mondott :D Jövőre tervezzük az esküvőt, annak rendje és módja szerint, mindenkit meghívtunk a csalódból, kivéve öcsémet. Ő nem is tiltakozott, csak anyám értetlenkedig, hogy ilyet nem lehet csinálni, és nem haragudhatok egy öt éves sérelem miatt, főleg nem testvérre.



2022. szept. 23. 18:07
 71/103 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem arra gondolt a kommentelő, hogy mivel édesapátokat nem említetted és mert te is már majdnem felnőtt voltál, mikor ő született, lehet valahol azt érezted, hogy neked kell az "apa" szerepet betölteni, és esetleg ezért küldtél neki pénzt. Erre hivatkozva kérdezhette, hogy hol van a történetben az apátok.
2022. szept. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/103 A kérdező kommentje:
Apánk alkoholista, akire soha nem lehetett számítani. Ha ebredés után nem iszik meg egy deci pálinkát akkor fel sem tud kelni az ágyból, és jelenleg épp májdonorra vár. Tulajdonképpen anyánk nevelt fel minket önerőből.
2022. szept. 24. 01:55
 73/103 anonim ***** válasza:
8%
Ott követted el a hibát, hogy nem tudatosítottad bennük a szerepedet az életükben. Neked nem családod van otthon, hanem két hálátlan élősködőd. Anyádnak kutya kötelessége volt gondoskodni rólatok, az az ő felelőssége, hogy egy alkoholista rongyemberrel vállalt családot, kiismerhette már, ha ekkora korkülönbséggel lettek tőle gyerekei...Szóval nem kell piedesztálra emelni, amiért teszi a dolgát.Szép dolog, hogy küldtél támogatás és zsebpénzt is az öcsédnek, de látod, mi lett belőle? Legalább anyád nevelhette volna felelősségteljesebbnek, hogy érezze, hogy nem egy atm vagy, és hogy mekkora mázlija van, hogy kapta azt a pénzt, félretenni kellett volna belőle, megbecsülni, és nem szétszórni, mint valami havi ajándékot! Látszik a mentalitás azon, hogy pár hét különbséggel már 20 ezer Ft kifizetése gond a sok-sok pénz után...Ugyan miért? Anyád attól a 100 eurót ugyanúgy megkapta, pofán kellett volna vágni az őcsédet a követelőzése kapcsán. Mit képzeltek, hogy élete végéig jár neki a pénz? Lehet, jobban fel kellett volna hívni a figyelmét, hogy zsebpénzről van szó, támogatásról, ami nyilvánvaló, hogy a nagykorúvű válásáig jár, mikortól magáért felelős, és rendes munkát is vállalhat, és nem életjáradékról. Az meg, hogy azóta se törte magát, hogy bocsánatot kérjen, hiszen beláthatta volna azóta, hogy rohadtul nem volt igaza, és semmi kapcsolat nincs...ÉS a kedves anyád se mossa meg a fejét...Én egyikhez se ragaszkodnék szorosan; kezdj új életet a poloskafaj nélkül!
2022. szept. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/103 anonim ***** válasza:
89%
68. Nem kell bocsánatot kérned. Csak kezdeményezned kellene egy egysuerű kommunikációt. Amikor elindult egy beszélgetés lehet hogy te is látni fogod hogy öcséd valószínű már nem az a 18 éves gyerek mint ahogy emlékszel rá.
2022. szept. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/103 A kérdező kommentje:
#76 egyik sem voltam. Én csak megvontam a támogatást és emiatt kérdőre vont. Ezen túlmenően ráadásul önzőnek titulált amiért nem pénzelem tovább. Ekkor szakadt el nálam cérna, leordítottam, majd felfüggesztettem a kapcsolatot. Ha normális hangnemben megkérdezi, hogy miért nincs pénz, akkor én is normálisan válaszoltam volna.
2022. szept. 24. 09:11
 76/103 A kérdező kommentje:
Itt mifelénk a teszkó parkolójában a cigánygyerekek pont ilyenek. Először nyájasan kéregetnek, aztán ha nem adsz egy kis aprót akkor elküldenek a rákba. Na az öcsém pontosan így viselkedett.
2022. szept. 24. 09:17
 77/103 anonim ***** válasza:
96%
Úristen. először küldözgetsz neki pénzt, úgy hogy nem is kérte. aztán nem mész el a születésnapjára, de megváltod pénzzel. aztán putty, pénz sincs. és nem talalkozol vele többé. te normális vagy? mi rosszat tett neked az a gyerek ami miatt bűntetted? és szerinted neked van igazad. próbáld már kicsit kívülről nézni mit is tettél, és ki a f...sz pszichológust javaslok, de nem a srácnak, neked
2022. szept. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/103 anonim ***** válasza:
92%

Van egy olyan érzésem, hogy full kamu kérdés, mivel nagyon sok résznél túltolod.


Csak ugye van az ügyesen megfogalmazott kamu, ami átmegy a rostán, és van, az, amit egyből törölnek.


40 körül vagy most, és nem vagy képes felfogni semmit, tehát vagy durván mentálisan sérült vagy, vagy egy troll, de az idegesítőbb fajtából.

2022. szept. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/103 anonim ***** válasza:
95%
#80 nem kéregetett az öcséd. ha 2 évig kapsz valamit, akkor számolsz vele, számítasz rá. az öcsédnek 18 évesen még nincs önálló jövedelme.ntermészetes hogy meglepődött. az meg hogy öcsédre mint a koldusra, a te szegyened, nem az övé. mint az is, hogy ilyen szinten haragtartó vagy. minimum 32 évesen. hány haragosod lesz még az életben? mondom, pszichológus. valamit elnyomsz amit az öcsédre vetítesz
2022. szept. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/103 A kérdező kommentje:
Mi azzal a probléma, hogy nem mentem el a szuletesnapjára? Közel 1300 kilométerre voltam! És csak azért nem találkoztam vele többé, mert szemtelen módón követelőzni kezdett, mintha a vliág legtermészetesebb dolga lenne, hogy az embert a testvére pénzelje.
2022. szept. 24. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!