Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meghívnátok egy ilyen testvért...

Meghívnátok egy ilyen testvért az esküvőtökre?

Figyelt kérdés

Az öcsém 14 évvel fiatalabb és egyetlen konfliktus miatt már öt éve nem beszélek vele. Annak ellenére, hogy nem együtt nőttünk fel, 18 éves koráig meglehetősen jó volt a kapcsolatunk. Hét évvel ezelőtt, mikor ő 16 éves volt, én kimentem németországba dolgozni. Ott szerencsésen elhelyezkedtem, és megengedhettem magamnak, hogy a családomat is segítsem. Másfél évig havi rendszerességgel küldem 150eurót anyunak és az öcsémnak. 100at anyunak, 50et pedig tesómnak, személyesen neki címezve. Szeritem havi 50euró zsebpénz nem kevés egy 16éves kamasznak, talán mondhatjuk, hogy jófej voltam. Ez így ment folyamatosan másfél évig, majd jött az öcsém 18adik szülinapja, amire nem tudtam hazautazni, de küldem neki 200 eurót. A szülinapját követő hónapban viszont már csak anyunak küldtem 100eurót, tesómnak semmit.Másnap már írt, hogy róla megfeledkeztem, amire azt válaszoltam, hogy szándékos volt, és a jövőben kénytelen lesz enélkül boldogulni, mert többet nem fogok küldeni.

Erre megsértődött, és valami olyasmit vágott a fejemhez, hogy én önző vagyok és nem gondolok a családra csak magamra, stb. Erre nagyon ideges lettem, a ordibáltam vele a telefonban, ha előttem állt volna, valószinüleg lefejeltem volna. Akkor nagyon megharagudtam rá, olyannyira, hogy azóta egyáltalán nem is beszéltem vele. Ha évente egyszer hazautaztam németből, akkoris csak a városban találkoztam anyuval és barátoknál aludtam, csak hogy ne kelljem az öcsémet látnom.


Nemrég megkértem a barátnőm kezét, és valami érthetetlen okból igent mondott :D Jövőre tervezzük az esküvőt, annak rendje és módja szerint, mindenkit meghívtunk a csalódból, kivéve öcsémet. Ő nem is tiltakozott, csak anyám értetlenkedig, hogy ilyet nem lehet csinálni, és nem haragudhatok egy öt éves sérelem miatt, főleg nem testvérre.



2022. szept. 23. 18:07
 61/103 anonim ***** válasza:
94%
Vagy troll vagy, vagy totál nem vágod. Ha egy kóbor macskát két évig etetsz, és egyik-napról a másikra abbahagyod, akkor is az ablakod alatt fog nyavogni, ha nem volt kötelességed etetni, mert HOZZÁSZOKTATTAD. A leírásodból inkább az jön le, hogy hatalomgyakorlásként fogtad fel, és annyival sem tisztelted meg a tesodat, hogy megbeszéld vele. Inkább abbahagytad szó nélkül a támogatását, és alig vártad, hogy megleckeztethesd.
2022. szept. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/103 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon úgy tűnik, még mindig nem érted. Te szoktattad rá, hogy csak úgy, minden elvárás nélkül havi apanázst kap Tőled, de nem magyaráztad el neki, hogy ezt csak nagykorúságáig tervezed így és azt sem, hogy miért fogod beszüntetni, ráadásul ha igaz, ahogy leírtad, elég megalázó módon hoztad a tudtára, hogy ennyi volt a támogatás. Nem az a hiba, hogy sokat, vagy keveset adtál, hanem az, ahogy abbahagytad.
2022. szept. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/103 A kérdező kommentje:
Talán valóban megalázó módon adtam a tudtára. Könyörületesebben és emberibb hangnemben is közölhettem volna. Csakhogy abban a pillanatban, mikor ő von kérdőre éngem, és önzönek titulál azokután amit tőlem kapott... hát istenbocsá`...így tudtam reagálni,
2022. szept. 23. 23:33
 64/103 anonim ***** válasza:
96%
OK, most legalább eljutottál odáig, hogy belásd, talán Te sem a legbölcsebb módon intézted a dolgaidat, majd a félig még gyerek öcséd éretlen megjegyzéseire indulatból reagáltál, viszont Te akkor már felnőtt voltál. Neked kellett volna okosabbnak lenni és később megbeszélni Vele a dolgokat, amikor már lehiggadtál. Nem lehet, hogy eljött ennek is az ideje?
2022. szept. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/103 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, ez tényleg szép dolog, ha 100 eurokat adsz a csaladodnak, plane az ocsednek, ugy hogy nem voltal milliomos, mert sok szep emleket adtal vele neki, kevés ember tekint igy a testverere, de hogy emiatt 5 év utálkozás legyen, az nem. A haragtartás egy negatív tulajdonság és egyikőtöknek sem jó, különben minek írtad volna ki a kérdést. Én is elhortam a testveremet mar csunyan, de meg is bántam és tényleg azt hittem ő a hibás. Egyébként ilyenkor jó, ha látsz példát, hogy hogyan kell reagálni, ha ilyen nagy áldozathozatal után, úgyérzed hiába törted magad, pedig nem...
2022. szept. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/103 A kérdező kommentje:
Minimálisan, de utólag picit valóban hibásnak érzem magam. Viszont közel sem annyira, hogy ezekután még nekem kellene nyitnom a tesóm felé.Az ön és igazságérzetem nem engedi, hogy én menjek hozzá azzal, hogy "ne haragudj öcsi, f@asz voltam". Ezt a lépést semmiképp sem fogom megtenni, viszont ha ő nyitna, azt elfogadnám.
2022. szept. 24. 00:16
 67/103 anonim ***** válasza:
89%
Érthető, ha esküvőd lesz, az egész egy nagy esemény, ott a tesód csak egy ember lesz az x100-ból, hacsak nem kéred fel vőféjnek vagy minek, még a kajánál se fogtok találkozni, kérdés, hogy elég fontos-e neked, hogy lássa a báttyát megesküdni..
2022. szept. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/103 anonim ***** válasza:
83%
Szívből sajnálom anyukátokat, fájdalmas érzés lehet neki, hogy a két fia már 5 éve nem beszél egymással pusztán azért, mert mindkettő túlságosan makacs. :(
2022. szept. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/103 anonim ***** válasza:
91%
Remélem az öcséd egyszer sokszoros milliomos lesz, diplomás, és csodálatos családja lesz, téged meg magasról le fog sz**ni! Nekem nem lenne szükségem ilyen báttyra, aki ennyire utál. Mert úgy látom te mindennél jobban utálod az öcsédet, és már a kérdés kiírásakor tudtad, hogy nem hívod meg az esküvődre. Ha ennyire utálod, ne csodálkozz, ha a temetésedre se fog elmenni. Amúgy soha nem érezted, hogy a nagy korkülönbség miatt nem a bátyja lennél, hanem a pótapja, akinek gondoskodnia kellene az öccsérőről? 14 év korkülönbség gyerekeknél rengeteg. Mikor ő 4 éves volt, te már 18! Az anyukátokat megemlíted, de az apukátok hol van a képben?
2022. szept. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/103 A kérdező kommentje:
Na ne már! A korkülönbség miatt gondoskodnom kellene róla? Hol van ez megírva? Ezekszerint minden elsőszülöttre az a teher nehezedik, hogy gondoskodnia kell a kistesókról? Vagy mekkora korkülünbségénél? Apropoó, nem akarsz a bátyám/nővérem lenni?
2022. szept. 24. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!