Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meghívnátok egy ilyen testvért...

Meghívnátok egy ilyen testvért az esküvőtökre?

Figyelt kérdés

Az öcsém 14 évvel fiatalabb és egyetlen konfliktus miatt már öt éve nem beszélek vele. Annak ellenére, hogy nem együtt nőttünk fel, 18 éves koráig meglehetősen jó volt a kapcsolatunk. Hét évvel ezelőtt, mikor ő 16 éves volt, én kimentem németországba dolgozni. Ott szerencsésen elhelyezkedtem, és megengedhettem magamnak, hogy a családomat is segítsem. Másfél évig havi rendszerességgel küldem 150eurót anyunak és az öcsémnak. 100at anyunak, 50et pedig tesómnak, személyesen neki címezve. Szeritem havi 50euró zsebpénz nem kevés egy 16éves kamasznak, talán mondhatjuk, hogy jófej voltam. Ez így ment folyamatosan másfél évig, majd jött az öcsém 18adik szülinapja, amire nem tudtam hazautazni, de küldem neki 200 eurót. A szülinapját követő hónapban viszont már csak anyunak küldtem 100eurót, tesómnak semmit.Másnap már írt, hogy róla megfeledkeztem, amire azt válaszoltam, hogy szándékos volt, és a jövőben kénytelen lesz enélkül boldogulni, mert többet nem fogok küldeni.

Erre megsértődött, és valami olyasmit vágott a fejemhez, hogy én önző vagyok és nem gondolok a családra csak magamra, stb. Erre nagyon ideges lettem, a ordibáltam vele a telefonban, ha előttem állt volna, valószinüleg lefejeltem volna. Akkor nagyon megharagudtam rá, olyannyira, hogy azóta egyáltalán nem is beszéltem vele. Ha évente egyszer hazautaztam németből, akkoris csak a városban találkoztam anyuval és barátoknál aludtam, csak hogy ne kelljem az öcsémet látnom.


Nemrég megkértem a barátnőm kezét, és valami érthetetlen okból igent mondott :D Jövőre tervezzük az esküvőt, annak rendje és módja szerint, mindenkit meghívtunk a csalódból, kivéve öcsémet. Ő nem is tiltakozott, csak anyám értetlenkedig, hogy ilyet nem lehet csinálni, és nem haragudhatok egy öt éves sérelem miatt, főleg nem testvérre.



2022. szept. 23. 18:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/103 anonim ***** válasza:
94%
Azon kívül, hogy nem tiltakozott, hogy reagált pontosan az öcséd? Ha igazából az látszik rajta, hogy pont tojik rá, hogy meghívod-e vagy sem, akkor nincs miről beszélni.
2022. szept. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/103 anonim ***** válasza:
94%
Nem kötelesség, csak alap dolog. Ha valaki 2 éven keresztül havonta kap x összeget, akkor arra bizony szamit valamilyen szinten. Nekem pl anyám küld csomagot minden évben húsvétra, a születésnapom és karácsonyra amióta külföldön élek. Ha valamelyik hirtelen elmaradna, én is rakerdeznek, hogy hogyhogy nem küldött, pedig nem szorulok ra
2022. szept. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/103 anonim ***** válasza:
20%
Mondjuk elég gáz, hogy elvárják. Legalább megköszönték bármikor is? Ilyen esetben én minden alkalommal mikor utalnál megköszönném a segítséget. De hogy még nekem álljon feljebb? Van baj a toronyban
2022. szept. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/103 anonim ***** válasza:
85%
18 évesen mond hülyeségeket az ember. 5 év alatt felnőtt és sokat változott. Illene meghívni
2022. szept. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/103 A kérdező kommentje:
Igen, annakidején megköszöntek minden utalást, tesóm is.Örültem, hogy segíthettem és látszólag hálásak is voltak, csak valamiért az öcsém később már természetesnek vette, hogy ez neki alanyi jogon jár.
2022. szept. 23. 18:35
 16/103 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egy félig kamasz reakciója miatt öt évig haragudni valakire igencsak gyerekes dolog, föleg, hogy te is hibás voltál a történetben. (Ezt nem érdemes tovább tárgyalgatni, rég volt)

De az, hogy most nem hívod meg az esküvödre, szerintem igencsak kicsinyes dolog részedröl, mert egyrészt értelmes ember ilyen apróság miatt nem tart orok haragot 10 éves kor fölött, másrészt öt év alatt azért nagyon sokat változik valaki (értve ez alatt a testvéredet!)

2022. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/103 A kérdező kommentje:
Ha öt év alatt oly sokat változott volna, akkor hogy lehet, hogy még nem járult elém? Vagy én hajoljak meg egy ostoba kölyök előtt?
2022. szept. 23. 18:42
 18/103 anonim ***** válasza:
95%
Jó, ezennel le is lehet zárni a kérdést, mert Te már régen eldöntötted az egészet.
2022. szept. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/103 anonim ***** válasza:
91%
Az öcsédnek mentsége lehet, hogy még egy idióta kamasz volt. Neked felnőtt férfiként semmi mentséged nincs erre az undorító viselkedésedre. És ha akkor ott 5 éve neki is így adtad elő magad, mint most itt nekünk, akkor abszolút megértem, hogy a büdös életben nem akar veled többet szóba állni.
2022. szept. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/103 anonim ***** válasza:
89%

19-es Ha nem trollkodsz, akkor még gázabb vagy, mint elsőre tűnt!

Mi az, hogy járuljon eléd, meg ostoba kölyök előtt meghajolni? Ha egy csöpp eszed lenne belátnád, hogy hibáztál, felnőtt ember így nem viselkedik, neki van mentsége, kamasz volt. Ha ezt komolyan gondolod, jobban jár, ha ha nem hívod meg, nélküled lenni nem nagy veszteség.

2022. szept. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!