Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy nem egészséges ennyit, ennyiszer enni?

Figyelt kérdés

Férjemről van szó. Reggelire is főtt ételt eszik. Tízóraira valami sós nasit. Ebédre és vacsorára főtt ételt, délután valami sós nasi, és vagy egy liter tej.


A probléma az adagokkal van. Rengeteget eszik. Szinte zabál. Áll és tolja magába az ételt. Már reggel is a pörköltet tésztával. És nem érti, hogy mitől hízik. Nem érti meg, hogy nem kell mindig minden egyes étkezésnél jól lakni. Reggelire bőven elég szerintem valami könnyű szendvics, ebédre oké, egye a főtt ételt, de utána nem biztos, hogy kell az egy zacskó pufi rizs meg a liter tej, meg vacsorára a pörkölt tésztával. Ráadásul mindezt a legtöbbször a konyhában a konyhapultnál állva, mintha lopnia kellene az ételt, alig rág csak nyeli az ételt, mint kacsa a nokedlit.


Az edzőterembe, hogy minek jár le, azt nem értem. Lézeng. Alig vesz súlyt a kezébe. Attól nem lesz több és nagyobb izma, hogy van egy konditerem bérlete, és közben meg alig csinál értékelhető gyakorlatokat.


De egyszerűen nem érti, hogy mitől hízik. Már az alsónadrágok is szorítják, olyan szép úszógumija van, hogy fent marad a vízen.


MOndtam már neki szépen is, csúnyán is, hogy ne egyen ennyit, nem kell reggel hat órakor a pörkölt tésztával, nem kell minden étkezésnél jól lakni, reggelire bőven elég az ettem valamit, most már kihúzom tízig vagy délig érzés.


Én hiába főzök diétás ételt, ha rátör az éhség, akkor főz magának tésztát, egy kiló rizst, vagy vesz öt-hat kiflit meg hozzá egy liter tejet.


Adjatok valami tanácsot. Köszi.



2020. aug. 12. 16:53
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
49%

1. Abban nincs feltétlenül igazad, hogy a reggeli ne legyen rendes étkezés. Mondjuk én sem eszem sokat reggel, pedig a reggeli nagyon fontos lenne! - Jó, nyilván nem pörkölt nokedlivel, de egy kiadós reggelivel önmagában még nincs semmi baj. A tej dettó.

2. A meleg ebéd alap, a meleg vacsorát is megkívánja sokszor az ember, itt nem ez a baj, hanem a mennyiség. - Jó nagy h*lyeség, hogy ne legyen otthon főtt étel: akkor meg csak szendvicset enne, az még egészségtelenebb.

3. Egyelőre a számok alapján még csak nem is elhízott, "csak" túlsúlyos. Lehet rajta 10 kg plusz, na és akkor mi van. Elég gáz, ahogy beszélsz róla. Felnőtt ember, ne cs*sztesd!

2020. aug. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
24%

Miben egészségesebb egy tipik magyar főtt kaja a szendvicstől, soha nem fogom megérteni.


Kit érdekel, hány kiló? Ha valami félisten lenne, akkor is az undor fogott el, ahogy olvastam a kérdező leírását. Nagyon gusztustalan ez a torkosság.

2020. aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
88%

Sztem a 10-esnek van igaza, kicsit jobban kifejtem: bár színtisztán a tényeket írtad le, arról nem írtál, hogy milyen lelki állapotban van, de a többi körülmény alapján könnyen lehet, hogy túlevéses evészavarban szenved. Ilyenkor lopva eszik az ember, és elképesztő mennyiségeket tud elpusztítani szinte rágás nélkül, a bulimiához képest annyi különbséggel, hogy képtelen meghanytatni magát utána, ezért híznak az ilyen emberek nagyon gyorsan sokat.

A probléma mögött általában vmilyen szorongás áll, amit az evéssel próbál csillapítani, ráadásul olyan kajakkal, amik függőséget okoznak (finomított szénhidrátok), így nagyon könnyen bele lehet esni egy ördögi körbe, ahol zabál, mert lelkileg szüksége van rá, de fiziológiailag is kialakul egy függőség. Nagyon alattomos egy dolog, és igazából az a kiút, hogy tudatosítja magában, hogy ilyen problémája van és torekedik egy olyan életmód kialakítására, ahol mindent megehet, amit szeret, csak mértékkel. Ha ezt a fejében rendbe teszi, akkor tud elindulni az úton. Még az elején van a súlya alapján, ezért minél előbb kapjatok el, annál jobb.

Légy vele megértő és járjatok körül a lelki oldalát, lehet bántja vmi, és az evésbe menekül, mert ez keretezi a napját, efelett tud kontrollt gyakorolni, stbstb. Nem vagyok szakember, szóval nyilván ne vedd készpénznek, mert nem biztos, hogy eveszavaros, csak láttam már hasonló példát.

2020. aug. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
15%

Kedves Kérdező!

Szerintem hagyd ezt a témát, férfiak éhesebbek mint a nőj és nem fog örülni, hogy az étkezésébe beleszólsz. Előbb utóbb úgyis meglátja magát a tükörbe..

2020. aug. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 A kérdező kommentje:
Mert mégis hogy beszélek róla? Száraz tényeket írok. Süssön tojást, virslit reggelire ha meleg ételt akar enni, de leves, pörkölt reggelire, ráadásul ebben a mennyiségben rengeteg.
2020. aug. 12. 18:11
 26/65 anonim ***** válasza:
22%

Csak 1 tipp ha kiváltod az esti 1 kiló kaját 1 kiadós ágytornával és lefárasztjátok egymást akkor nem fog a konyhában enni...

Nem lehet, hogy megritkult a hancur?

Én akkor szoktam többet enni ha nincs sex matad a kex :D

Ha jól elfárasztod zabálás helyett akkor vacsi nélkül megy aludni és és ott már nem csak kalóriát nem visz be de el is éget 1 csomót.

2020. aug. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
11%

"Süssön tojást..." stb...

Szóval akkor Ő főz? Akkor nem épp szólhatsz bele mi a menü és mennyi.

Főzz te és kontrolláld akkor, ilyen egyszerű, de ha Ő főz rátok, ebbe bele se szólhatnál.

De tuti lelki baja van.

Bár a stílusod alapján kérdező, ne haragudj meg, de nem is csodálkozom, hogy az van neki...

2020. aug. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
72%

26-os: egy kiadós szex UTÁN mindenki megéhezik!


Kérdezö: ha egy év alatt több, mint 10 kilót hízott, akkor annak valami oka van.

Ez a rengeteget evés azóta van? Vagy elötte is ilyen volt, csak akkor lemozogta?

Amit nem írtál, mi változott az életmódjában ez idö alatt - elötte esetleg eljárt dolgozni, most meg home office-ban van)

Vagy csak egyszerüen elkezdett többet enni meg nehezebb kajákát egész nap?

Eseleg lehet pajzsmirigy vagy más anyagcsere-probléma is, nem CSAK a kaja. Mindenképpen beszéld rá, hoyg menjen el a háziorvoshoz és csináltasson egy vérképet, abból sok minden kiderülhet.

2020. aug. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 A kérdező kommentje:

Idő előtt szeretném kivédeni az egészségi problémákat. Már most fáj a lába ha lépcsőzni kell, fújtat ha gyalog megyünk valahova, nem autóval. Féltem őt.

Ő van itthon, ő főz. Nem kértem rá, mondtam, hogy rendeljük az ebédet, úgy könnyebb lenne mindenkinek.

2020. aug. 12. 18:40
 30/65 A kérdező kommentje:
Mindig sokat evett, de most az utóbbi hónapokban rekordot dönt. Stresszes a munkája, de ez nem megoldás.
2020. aug. 12. 18:49
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!