Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » CSak én látom ennyire ijesztőn...

CSak én látom ennyire ijesztőnek a mai helyzetet?

Figyelt kérdés
Egyre több 12 év körüli LÁNY ismerősöm rockot meg valami metal nemtudommit hallgat. hát én kiakaddtam. Hova korcsosodhat le a mai generáció ezekkel a hörgős ostobaságokkal? Miért kell lázadni,feketáben járni? oké hogy a fiuk, de a LÁNYOK is ezt csinálják.Amikor meglátok egy fiatal 12-13 közötti lányt valami bandás pólóban megijedek. hogy lehet ijeneket isteníteni? [link] Könyörgöm a kislányoknak a fiuk kell tetszenek nem az ilyen szőrös majmok.... és ez a kérdés úgy őszinte ahogy van. 14/L

2013. aug. 5. 20:02
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/107 anonim ***** válasza:
2014. jan. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/107 r2d3 válasza:
100%

Nem, szerintem is ijesztő, hogy a mai lányoknak az a legnagyobb bajuk, hogy a társaik más zenét hallgatnak.


Szerintem is ijesztő, hogy a mai lányoknak ilyen semmitérő "előadók" semmitmondó dalszövegei kellenek ahhoz, hogy önbizalmuk legyen.


Szerintem is ijesztő, hogy a mai lányok szerint a férfiak "szőrös majmok", míg a nemi jellegeket teljesen nélkülöző "kisfiúk" (ezúton kérek elnézést a normális srácoktól, akik még nem kezdtek érni!) az "istenek".


Szerintem is ijesztő, hogy egyesek szinte lenéznek másokat, mert rock/metál "bandás pólót" viselnek, nem pedig a média által agyonistenített celebecskék képét.


Szerintem is ijesztő, hogy egyesek szerint attól lesz valaki agresszív, mert rock vagy metál zenét hallgat. Akiben megvan a hajlam az agresszióra, az zene nélkül is agresszív lesz. A rockerek vagy metálosok elég önállóak ahhoz, hogy pl.: ne ugorjanak ki az ablakon, ha a kedvenc bandájuk egyik dala arról szólna, hogy az milyen jó. Ugyanezt nem tudnám elmondani kérdező által felsorolt "normális bandák" egyikének rajongóiról sem.


Azt írtad, Kérdező, hogy csak a 1d énekel arról, hogy "hogy kövesd az álmaidat,és fogadd el magad".

Ez nem igaz. Sok rock banda énekel hasonló témákról, csak jóval mélyebben. (Egyébként szerintem itt van a kutya elásva, mert a korodbeliek nem képesek mélyebbre látni, így nekik nem kell az, hogy végiggondolják a dalt, amit hallottak. Nekik, nektek az kell, hogy a dalszövegíró (aki pontosan tisztában van azzal, hogy hogyan tudja eladni nektek a szöveget) 10-es skálán kettes szövegét valaki felénekelje, amit egy hangtechnikus digitálisan feljavít, alávágnak valamilyen hangszeres alapot, ami talán sosem látott igazi hangszereket, mert számítógéppel készült, aztán odatolják a kislányok elé, tessék, egyétek, vegyétek.


Egy időben a húgom is hallgatott One Directiont (annyi idős, mint te), de szerencsére pár hét alatt beleunt, mert rájött, hogy a Metallica, a Scorpions, a Nickelback, a Linkin Park, a Green Day, Alvinék és Paddyék (stb.) sokkal többet nyújtanak, mint egy nyálas tinibanda.

2014. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/107 Metal Girl válasza:
100%

"pff..mi normális van abban ha csak zúzásból áll az egész? és halálról szól a szöveg? pfff.. kérdem én melyik rockbanda énekelt 3 percen át arról a lányoknak hogy milyen szépek? és hányszor adtak önbizalmat a lányoknak? egyszer sem. de az 1D igen , és még őket fikázzátok. szánalom"


Képzeld...nekünk lányoknak, nem az ad önbizalmat, amit az 1D meg egyebek énekelnek. Nincs szükségünk arra, hogy naponta a szánkba nyomják: Szép vagy" meg egyebek.


Halálról énekelnek: Képzeld te sem fogsz örökké élni, egyszer mindenki meghal, és az az igazi ember, aki ezt elfogadja.


Vegyük ezeket a Divat bandákat/előadókat: Kérlek, sztem te még nem láttál metál,rock koncertet....az 1D meg az egyebek playback-eznek, míg ezek a bandák ÉLŐBEN énekelnek a koncertjükön, nem pedig intenzíven tátognak.....


Nem lehet minden egyes zene csupa pinky jó dolog.


A világ, akkor van egyensúlyban, ha van jó és rossz. Ha, csak öröm és minden pinky cucc van, akkor az nem lenne felemelő. Viszont, amikor szenvedsz, sírsz utána történik vmi jó és egyszerűen.....hogy mondjam....ezt érezni lehet, nem tudom leírni.


És: " nem ismeritek az 1D-t" eléggé ismerem őket, ahhoz, hogy tudjam ők a PINKY kategóriába tartoznak....


Üdv,


Metal Girl

2014. jan. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/107 anonim ***** válasza:
92%
Inkább hallgasd a "zenéidet" ahelyett hogy ilyen hülyeségeken gondolkodsz. Ez bizonyítja hogy annyi örömöt nem okoz neked, mint nekünk a rock és a metal. Csak sajnálni tudlak. Amúgy meg úgy beszélsz mint egy 60éves:DD
2014. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/107 ChibiDevil-chan válasza:
100%
Én egy 12 éves lány vagyok és rockot meg metalt hallgatok.Kis koromban is már ezt hallgattam.És nem hörgős ostobaságok.Ez nem lázadás ez a zene nem a lázadást fejezi ki és nem csak a halálról szólnak a számok ha nem vannak szerelmes számok is.És hogy lehet isteníteni úgy hogy vonzó jó hogy nem egy b*zikat istenítünk mint az 1D -.- 1000x vonzóbbak ezek a "szőrös majmok" legalább férfiként néznek ki.Meg minek is szólsz bele ha nem értesz hozzá?Mi van ha ez tetszik egy 12-13 évesnek legalább van ízlése és nem hallás sérült hogy 1D-t hallgat.És nekem 12 éves lány létemre nem a lázadást jelenti a rock és a metal ha nem az életet a levegőt és a szabadságot.
2014. jan. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/107 anonim válasza:
100%
Szép amiket leírunk ide, de a kérdező szerintem Augusztus 5 óta nem igazán nézte meg a kérdést, mivel akkor volt az utolsó reakciója :) Viszont tanulságos lehet ez mások számára is akik hasonlóan gondolkodnak mint ő.
2014. jan. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/107 anonim válasza:
100%

Mutatok neked pár olyat ami ad valami reményt az embereknek. Mint ahogy a pop zenében,a rock zenében is vannak olyan számok/dalok, amik reményt adnak az embereknek, és nem a halálról,öngyilkosságról, reménytelenségről szólnak. Mert a rock zenészek is énekelnek arról,hogy gyönyörű vagy, vagy hogy fel a fejjel.

Ím néhány példa arra, hogy szerinted a rock zenében nincs olyan, hogy szerelem, stb.

Tessék: http://www.youtube.com/watch?v=lbQiSVtsw3w

http://www.youtube.com/watch?v=vozDUkzy_tI

http://www.youtube.com/watch?v=Sx3VKy2H-rc

http://www.youtube.com/watch?v=0EwBHaFtZeI

http://www.youtube.com/watch?v=IR_ybE41HYQ

http://www.youtube.com/watch?v=rDMtN8oxHSc

http://www.youtube.com/watch?v=KuA1_FIhVaM

http://www.youtube.com/watch?v=HmabdjmsL8Y


Ennyi elég? Vannak benne érzések? Legközelebb ha azt mondod hogy a rock zene nem ad semmit a rockereknek, jussanak eszedbe a zenék amiket linkeltem. Mert a rock zenében is vannak érzések, és az életről énekelnek. A kemény valóságról. A pop csak a mézes-mázas rózsaszín felhők fölötti világot mutatja, a rock azt, ami a felhők alatt van, a kemény életet. Szóval lehet próbálkozni, a rock örök, a pop is, de az énekeseknek nincs olyan hosszú életük a szakmában, mint egy rockbandának.

Ja,és arra, hogy "a kislányoknak a fiuk kell tetszenek nem az ilyen szőrös majmok" arra csak annyit tudok mondani, hogy 10 évesen még babázni kellene,meg esetleg tanulni, nem pedig pasizni és az iskola mellé járni.

16/L

2014. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/107 anonim válasza:
71%

Másolhatnám én is ide ezernyi dal linkjét, ami százszor színvonalasabb az általad leírt "sztárok" dalaitól, de inkább idézek a zeneszövegekből pár mondatot:


"Ezután már játszom gondolattal, fénnyel,

játszom szép gonosszal, szélként falevéllel.

Játszom gyermek arccal, felnőttet ma éjjel,

játszom bűntelent is, ha éppen hófehér kell.

Játszom sebzett vadkant, ha menthetek más százat,

játszom törvénytelent, ha megfojt az alázat."/Leander rising- A gyermek én bennem/


"Egyedül álltam némán az út rossz oldalán,

közben eltűnődtem a múlt egyik dalán.

Nem tudta száműzni addig semmilyen dallam,

te mégis túlüvöltötted suttogva, halkan."/Depreszió- Megyek előre/


"Nem lesz egy tenyérnyi jel sem puszta síromon,

Elesett katonák teste lesz a vánkosom.

Ahova le fognak tenni, síromra nem borul senki,

Senki, aki él, tavasz sem fakaszt rám zöldet,

Elhordja rólama földet

Messze majd a szél."/Kárpátia- Valahol tőled távol/


És még írhatnák ide ezernyit. És tudod, az,hogy feketébe jár valaki az miért baj? Miért baj az ha valaki nem szereti a színes, puccos ruhákat? Miért baj az ha valaki( a te szavaiddal élve) "hörgős zenét hallgat? (az általam leírt zenék közül egy se hörgős hozzá tenném) Én is rocker vagyok. És feketébe járok. Akkor most agresszív vagyok? Kétlem,hogy csak mert, valaki feketébe jár, és nem "nyávogos"(már bocsánat,hogy kritizálom mások zene irányzatát, de másképp nem tudom kifejezni) és nem olyan zenét hallgat aminek értelme nincs, akkor már rossz ember. Akkor már agresszív. Jó tudni.

13/L

2014. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/107 anonim válasza:
100%

Igen?1.Sz*ros 14 éves vagy

2. Mi a **** közöd van hozzá h ki mit hallgat és hogy néz ki?

3.MILYEN HALÁL?MI???Hörgés???Az scream,és halgass már meg egy Tankcsapda,Depresszió,Road,Papa Roach,Sum 41 TESSÉK egyik sem SCREAM-es de persze van több 100 SCREAM-es zene is...Asking Alexandria stb..

4. Ő a férfi nem szőrös majom és buzer*ns páva

Ahogy elképzellek te egy kis SZŐKE 14 éves plázacica vagy aki amugy ronda mindenki szerint de csak a 20kg smink takarja el.

Inkább fogd be meg az egyik ilyen "Lány" olyat beled nem rúg a bakancsával h többet nem kelsz fel

.Szoval összefoglalva TANULJ a rock kúltúráról,ágairól és sokkal jobb rockernek lenni mint retkes pávának v "sweg" pics*nak 1000x inkább 1 rocker csajt vállasztok mint egy kis plázacicát (mint te) és 14 evesen nem vagy te olyan nagy h a 13 évest le kislányozd

2014. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/107 Kyor válasza:
100%
Hagy mondjam el neked, hogy például a keményebb bandák is mint a Slipknot volt, nem azért üvöltöttek bele, hogy megijesszenek másokat meg egyebek. Nem. A zene története követeli meg, hogy mikor, milyen hangsúlyal kell énekelnie. Ez az egész érzésből jön, nem pedig előre megírott szutykokból azoknak akik eladják magukat, pl a "1D" akik ráadásként még melegek is. Azt is elmondom a slipknot-ról, hogy az egész élettörténetüket írták bele a zenéikbe. Ők nem tini lányoknak akartak énekelni. Ők elmondták a hallgatóknak a tapasztalataikat, és mivel az élet többnyire szar, ezért többnyire nem a happy-ről szólnak... Mondj olyan pop előadót nekem az Ákoson kívül, aki nem arról énekel, hogy "Megcsaltak, de már nem sírok, mert kisütött a naaaaap!!!" (Jó.. Ákos is pop-rock-ot játszik de őt is szeretem, mert a zenéinek van mondani valója.)
2014. júl. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!