Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » CSak én látom ennyire ijesztőn...

CSak én látom ennyire ijesztőnek a mai helyzetet?

Figyelt kérdés
Egyre több 12 év körüli LÁNY ismerősöm rockot meg valami metal nemtudommit hallgat. hát én kiakaddtam. Hova korcsosodhat le a mai generáció ezekkel a hörgős ostobaságokkal? Miért kell lázadni,feketáben járni? oké hogy a fiuk, de a LÁNYOK is ezt csinálják.Amikor meglátok egy fiatal 12-13 közötti lányt valami bandás pólóban megijedek. hogy lehet ijeneket isteníteni? [link] Könyörgöm a kislányoknak a fiuk kell tetszenek nem az ilyen szőrös majmok.... és ez a kérdés úgy őszinte ahogy van. 14/L

2013. aug. 5. 20:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/107 anonim ***** válasza:
100%

Várj, én is! Én is!


Should I stay or should I go? Still loving you? A Great gatsbys Happy together? Mmm... nyilván baromságokkal dobálózok.

2013. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/107 anonim ***** válasza:
100%

1 - Ez nem mai helyzet, már a te születésed előtt is voltak fiatal lánykák, akik zúzós metalt hallgattak, vagy rapet, vagy hardcore technot (és egyéb jellemzően nem kislányos zenéket) és voltak (jellemzően sokkal nagyobb számban) akik aktuálisan divatos popbandákat, disco zenét meg tini-idolokat. És igen, akkor is "jajdefontos" téma volt tizenévesen hogy jaj, ki milyen zenét szeret és utál. Aztán az illetők felnőttek, a zenei ízlésük vagy változott, vagy bővült, vagy maradt a régi, de nem ez határozta meg hogy milyenekké váltak emberileg!


2 - Őszintén kérdem. Miért fáj neked, hogy más milyen zenét hallgat? Ha nem szimpatikusak egy zenei stílus hallgatói, akkor ne barátkozz velük, de megjegyzem, baromi felszínes pusztán zenei ízlésre építeni a barátságokat, vagy arról megítélni embereket. És nem azért írom mert hú, de elfogult lennék a metal zenékkel (van jónéhány, amit szeretek, a kedvenceim általában más jellegű zenék), teljesen mindegy, milyen zenét köpködsz, a lényeg a mentalitás.


3 - Teljesen felesleges azon rágnod a gittet, hogy melyik zenekar szövege tartalmasabb vagy építőbb. Egyrészt nem verseny ez, másrészt szubjektív, hogy egy zeneszöveg kinek mennyire értékes vagy egyáltalán, mennyire lényeges, harmadrészt az általad szidalmazott stílusok képviselői közt akadnak szép számmal kifejezetten mély, tartalmas, elgondolkodtató szövegek komoly üzenettel. De ha ragaszkodsz valami ellenpéldához - mert igen, az is van - akkor sem jelent az ég világon semmit. Az erőszakos zenék kedvelői pusztán egy zenétől nem lesznek erőszakos emberek, ugyanúgy, ahogy a horrorfilm kedvelők se lesznek belezős gyilkosok, az FPS játékokkal játszó személyek se lesznek lövöldözős tömeggyilkosok.


Egyébként ha 12 évesen egy komplexebb angol szöveget gond nélkül megért a hallgató, akkor az zenei ízléstől függetlenül igen előnyös jel (az angoltudására nézve).

2013. aug. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/107 anonim ***** válasza:
100%

#20

És szerinted jófejségből teszik? Ugyan már!

Az 1D SZÖVEGÍRÓI (nem az a pár homo) pontosan tudják, hogy mit akar hallani a tinilányokból álló közönség, és ezt használják ki. Ha az öngyilkosság lenne menő, akkor arról szólna minden daluk.

A szövegeikben semmi elgondolkodtató nincs, semmi olyan, amit átgondolsz, és azt mondod: "Basszus, tényleg!"

Az összes dal, amit hallgatsz úgy érzem sablonos, és arról szól, hogy bulizz, drogozz, csald meg a barátod, megcsalt a barátod, de szép vagy, a pénz nem fontos, a pénz fontos, vagy éppen semmi se fontos, vagy az általad említett "kövesd az álmaid" sablonduma.


Szívesebben lógok egy (nem divat) punk csajjal, mint egy mai popperrel.


És csak hogy lásd: Nem vagyok begyepesedett rocker (15 évesen): Kid Cudi-nak is vannak nagyon mély szövegei, csupán olvasni kell a sorok között, ugyanez igaz az indie pop Belle & Sebastianra is, vagy Woodkidre.

Még egy szöveg nélküli Blackmill szám is többet mond nekem, mint az összes 1D dal, a Maroon5-al, Will I AM-el, és a többi szeméttel együtt.

Több érzelmet hallok egy melodic dubstep vagy chillstep zenében, mint az auto-tune-os tucatdalokban.

2013. aug. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/107 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság, hogy a lányok, akiket lehordasz, sokkal jobb zenét hallgatnak, mint Te. Olyan zenéket, akiket 20 év múlva is hallgatni fognak, nem úgy mint a One Directiont meg nem is tudom milyen tinisztárokat írkáltál.
2013. aug. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/107 anonim válasza:
100%

Uhh, tipikus mai tinir*banc! :D

Melyik popsz*r számban énekelnek a rákos gyerekekért? :) (lásd: My Chemical Romance-Cancer)

És a Ván Dájreksön .. uhh nem írok csúnyát. Tehát: Ízléstelen vinnyogás hülye szöveggel....

Egyébként pl a Black Veil Brides pont egy olyan banda, ami azért alakult, hogy a szövegeivel mentőövként szolgáljon nekünk, tiniknek.

A rock bandák már jó ideje a mi véleményünket osztják meg a nagyvilággal. Erre a legjobb példa a Punk a 80-as években. Igazi vélemény a fiataloktól.

Nézz egy kicsit utána mielőtt leszólod az igazi zenét! ;)

14/L

2013. aug. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/107 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Csak annyit szeretnék mondani, hogy buta vagy. :) Örülök, hogy neked az a legnagyobb problémád, hogy ki milyen zenét hallgat. Ez olyan, mintha leszólnál valakit azért, mert Coca Colát iszik és nem Pepsit. :)
2013. aug. 6. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/107 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom, akit linkeltél, az a legjobb férfi a világon, mellesleg tényleg egy Isten!! :D :D

(na, ennyit a provokációról.)

Túlreagálod ezt a dolgot, talán azért, mert fogalmad sincs a rockzenéről.

Én is 13 éves korom körül kezdtem hallgatni rockot, nem korcsosultam el, nem öltem meg senkit, van férjem, van gyerekem, normális adófizető vagyok, de nem nőtem ki a rockzene iránti rajongásomat, ma is azt szeretem. A lázadásommal maximum a szüleimet idegesítettem néha, ahogy egy tizenéveshez illik. (ezt majd visszakapom a fiamtól :D)

Nem lettem alkoholista, kábítószer függő sem és határozottan állítom, nem miattunk rockzenét kedvelők miatt fog elkorcsosdni a világ. :P

2013. aug. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/107 anonim ***** válasza:
100%

Így átolvasva még annyit, hogy jótékonykodik a Metallica is, nem is keveset, támogatják a fiatal zenészeket is. A dalaik, dalszövegeik, nemcsak önbizalmat adnak, de nagyon sokat segítenek abban, hogy megértsd a világot, a dolgokat.

Van olyan is ami szerelemről szól, ha erre van szükség, de minden másról is, kellene kicsit művelődnöd.

2013. aug. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/107 anonim válasza:
100%

Most már én sem bírom ki, hogy ne szóljak hozzá. Képzeld csak el, hogy kb 6 éves korom óta hallgatok rock zenét, és attól, hogy rocker vagyok, 2 pop énekest meghallgatok (Michael Jackson, Adam Lambert). Nem 6 évesen lettem rocker, ennek hosszú története van, nem untatlak vele, ha érdekel megkérdezed. Nem, nem a szüleimtől "örököltem" apám a régi zenéket kedveli (pl sweet dreams stb), még anyám azt, amit leadnak a rádióban.


Most elmondom, hogy hogy "készülnek" azok a bandák és énekesek, akiket te hallgatsz. Van egy tini, aki kitalálja, hogy ők gazdagok és híresek akarnak leni, és ha meg is van a hangjuk hozzá, felkeresnek egy kiadót(vagy a kiadó keresi fel őket). Átalakítják őket, hogy olyanok legyenek, akikért a tinik megvesznek, csinálnak pár számot, mikor elég pénzt zsebeltek be, hogy még az unokájuk is vígan eléljen belőle, akkor a süllyesztő kerülnek. Evvel ellentétben a rockbandák általában azért alapulnak, mert a tagjaik imádják a zenét, és a legtöbbjük nem pénzéhes, akik csak a lé és a csajok miatt áll színpadra (pl: Tűzmadár együttes, akiknek a számait letöltheted a HIVATALOS honlapjukon, persze megkérnek előtte, hogy ha tudod, inkább vedd meg, hiszen nekik is élni kell valamiből.)


Nekem halvány fogalmam sincs, hogy mi férfias van az 1D tagjaiban, Justin Bieberben, és a többiben. Őket szerintem nem lehet férfinak nevezni, selyemfiúk, akiktől kicer a víz. Pl Matt Tuck, na ő aztán férfi, ő az a fajta pasi, akinek szívesen a karjaiba omlanék, és az sem érdekelne, ha ki akar használni. Szerintem sokkal szexibb egy hosszabb hajú, izmos, vagy éppen mackóbb típusú pasi, mint a deszkák. Azért férfi, hogy erősebb legyen nálam, könyörgöm (volt már rá példa, hogy erősebb voltam egy pasinál, nem vicc).


Na most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. aug. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/107 anonim ***** válasza:
89%

#29

Nem kell hozzá énekhang. Az Auto-tune csodákra képes.

Csak kicsit technosabbra kell venni az egészet.

2013. aug. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!