Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » CSak én látom ennyire ijesztőn...

CSak én látom ennyire ijesztőnek a mai helyzetet?

Figyelt kérdés
Egyre több 12 év körüli LÁNY ismerősöm rockot meg valami metal nemtudommit hallgat. hát én kiakaddtam. Hova korcsosodhat le a mai generáció ezekkel a hörgős ostobaságokkal? Miért kell lázadni,feketáben járni? oké hogy a fiuk, de a LÁNYOK is ezt csinálják.Amikor meglátok egy fiatal 12-13 közötti lányt valami bandás pólóban megijedek. hogy lehet ijeneket isteníteni? [link] Könyörgöm a kislányoknak a fiuk kell tetszenek nem az ilyen szőrös majmok.... és ez a kérdés úgy őszinte ahogy van. 14/L

2013. aug. 5. 20:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/107 anonim ***** válasza:
100%
Ehh...12-13 éves koromtól kezdve hallgatok ilyeneket, sőt, mivel apum is rockot hallgat ezért már előbb is volt részem benne. Most 21 vagyok, jelentem csecsemő-és kisgyermeknevelőnek készülök, és nagyon nem vagyok agresszív. :-D
2013. aug. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/107 anonim ***** válasza:
100%

1. Te sem hallgatsz jobbakat.

2. Miért zavar téged hogy a férfiak tetszenek nekik, és nem a tejfölös képű, kislányos kis b*zigyerekek?

2013. aug. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/107 A kérdező kommentje:
pff..mi normális van abban ha csak zúzásból áll az egész? és halálról szól a szöveg? pfff.. kérdem én melyik rockbanda énekelt 3 percen át arról a lányoknak hogy milyen szépek? és hányszor adtak önbizalmat a lányoknak? egyszer sem. de az 1D igen , és még őket fikázzátok. szánalom
2013. aug. 5. 20:42
 14/107 anonim ***** válasza:
100%

Megsúgom, elírtad a Metallikát.


Mellesleg ha fingod sincs a rockbandákról és szövegeikről, nem vall túl sok észre ilyet állítani róluk. Csöpög az ostobaság minden egyes mondatodból; karcolja az agyam, hogy valaki ennyire... buta.

2013. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/107 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalmat? Na ne viccelj már. Most nagyon meg fogsz lepődni, de ezek a tinilánykáknak készült zenék arról szólnak, hogy azt monják neked, amit hallani akarsz. Szerinted ők komolyan gondolják? A csodálatos One Direction tagjai a huszas éveik elején járnak. Szerinted őket érdekli a 12 éves kislányok lelkének ápolása? Na ne már.
2013. aug. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/107 anonim ***** válasza:
100%

Nos, drága kicsi virágszálam, valamit nagyon félreértesz.

1. Nincs olyan, hogy X éveseknek ilyet vagy olyat KELLENE hallgatniuk, mindenki azt hallgat, ami NEKI tetszik.

2. Azok, amik szerinted "normális" bandák, azok mind divatbandák. Sok pop zenész nem is ért igazán a zenéhez, nem is tudnak rendesen énekelni, autotune-nal csinálják meg az egészet, és fellépéseken playbackelnek. Ellenben egy rock/metál zenész általában magas fokú tudással rendelkezik az általa játszott hangszer(ek)et illetően, és alig van példa (sőt, én egyet sem tudok, de biztos volt 1-2x) arra hogy playbackelt volna az egyik metál együttes.

Attól hogy te tucat zenét hallgatsz, ami gombok nyomkodásával készült, még nem lesz az a "normális", csak a média ezt kapja fel, mert a pop műfajában könnyen eladható egy slágeres sztárocskákat képesek kreálni, hogy aztán egy év múlva eltűnjenek a süllyesztőben, miután azzal az egy slágerrel jó sok pénzt hoztak a konyhára.

Mi a jó az általad felsorolt zenékben? Csak a szerelemről és a bulizásról szólnak, semmilyen egyéb témát még csak felszínesen sem képesek érinteni. Ellenben a rock és metál zenék tele vannak mindenféle érzelemmel, társadalmi kritikákkal, tág témakört ölelnek fel. Őszintén, a Maroon5 vagy Will.I.Am vagy a OneDirection mikor énekelt az iskolai bántalmazások ellen, a környezetvédelemért, a háborúk szörnyűségéről vagy hogy állj ki a barátaidért, segíts másokon, fogadd el az másikat olyannak, amilyen? Semmikor. Szóval ennyit a rock és metál pusztító hatásairól.

A szövegek igen kis része szól a halálról, az csak a death metal (bocs ha rosszul mondom) bandák témáiban jellemző.


Nesze itt van egy zene, ami arról szól, hogy mennyire szereti a pasi a lányt, és jéé nem is zúzós, pedig ez is rock: http://www.youtube.com/watch?v=9DvRCykzHy4

2013. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/107 A kérdező kommentje:
hát te sem ismered az 1D-t :P
2013. aug. 5. 20:56
 18/107 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem a csaj szopat minket, de eléggé felhúzott, hogy ne érdekeljen. Sunyi dög.


1D? Hm, adj egy perc gondolkodási időt. Orrba-szájba nyomatják a debil, hazug szövegeiket azok a tompaagyúak, és a sok tökkelütött naivának attól nedvesedik a bugyija. Melyik popdívának hiszel? Amelyik megénekli, hogy "Senki sem tökéletes" vagy aki szerint "Tökéletes vagy"? Vezesd le, kérlek szépen, milyen eszményi értéke van a "gyere, dugj meg, szexi r!banc, $zopj le" szövegeknek.

2013. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/107 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmad sincs arról, mi az a rock. Segítek: Ha nem tudsz angolul, hallgass Kispál és a Borz-ot, 30Y-t. Sokkal több a dalok mondanivalója, mint annak a szennynek, amit te zenének nevezel és hallgatsz.


Én meg az olyanoktól kapok hülyét, akik jellemtelenek, és csak olyan zenét hallgatnak, amitől társadalmilag elfogadottak lesznek. Hol van ma már az egyéniség?


Fordíts le egy Wiz Khalifa, vagy egy 2Chainz szöveget, és mondd azt, hogy a rock szövegek hülyeségek!

Aztán fordíts le egy Nirvana számot is, csak hogy lásd a különbséget.



Ha gondolod írj rám, szívesen beszélgetek veled erről, bármikor benne vagyok egy értelmes "vitában".



15/f

2013. aug. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/107 A kérdező kommentje:
chh az 1D arról énekel, hogy kövesd az álmaidat,és fogadd el magad. amíg nem ismered őket addig ne mondj semmit :P és szoktak jótékonykodni nem ugy mint a ramstein vagy a slipnot vagy a metallica
2013. aug. 5. 21:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!