Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csajok mindig ti főztök?...

Csajok mindig ti főztök? Párotok is szokott?

Figyelt kérdés

Mennyire engedték hogy a másik is főzzön, tevékenykedjen a konyhában? Szerintetek csak a nő dolga a főzés mosás mosogatás?


Hogy lehet egy pasit rá venni hogy csinálja ezeket heti szinten 1-2x? :D

Van aki kiakad ha nem segít?


2021. ápr. 9. 22:41
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
86%
Én főzök, ő takarít, mos, vasal... Szerintem én jártam jobban. Azért lett ez így, mert ő mindenáron vasalt inget akqr hordani, én meg mondtam neki, hogy akkor vasalhat, mert én nem fogok.
2021. ápr. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
16%
#12: Biztos hogy férfiről beszélsz? Férfi vasalt inget akar hordani? Elég szürreális dolog. Rémmesébe illő esemény.
2021. ápr. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
24%
Papucsképzősök.
2021. ápr. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
54%
A barátom 12 órázik így amikor dolgozik én főzök. Ha itthon van együtt vagy ő egyedül főz és istenien. Igazából én amúgy is jobb vagyok a magyaros kajákban míg ő inkább az olaszos ételekhez ért. Van olyan exem aki az előre kiporciózott ételt megmelegíteni sem volt hajlandó, ha egyszerűen elmondod neki, hogy szeretnéd ha ő is főzne és nemet mond, felesleges is erőltetni.
2021. ápr. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
55%
:) Tobbszor voltam mar nos (javithatatlan vagyok), de meg egyetlen nejem sem tudott fozni az elejen ... mindegyik tolem tanulta el a konyhai praktikakat :)
2021. ápr. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
71%
Mióta itthon vagyok terhességi táppénzen, 90%-ban én csinálom a, házimunkát, hiszen ráérek. Míg dolgoztam, olyan 60-40% volt a javára, hát istenem, ő se úgy lett nevelve, hogy házimunkát csináljon otthon, úgyhogy magától sokszor nem is látta a melót, ahhoz képest ez is jó arány :) Főzni is ritkán szokott mos, de előtte gyakrabban csinálta és most is van, ami az ő specialitása.
2021. ápr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
43%

A férjem szeret/ne főzőcskézni, de inkább ne tegye!

Órákig pepecsel, a pult tele mosatlannal, a tűzhely-konyha úszik.

Engem idegesít!

A nyaralótelkünkön be lett neki rendezve egy háztól független picike főzőfülke, ott kiélheti magát, de a lakásban nem tűröm.

Házimunkából egyedül a porszívózást csinálhatja, minden egyebet én végzek, mert nekem az csak úgy a kifogástalan.

Ettől még megtalálja a módját, hogy hasznosítsa magát.

Füvet nyír, metszi a fákat, betonoz, kerítést fest, autót szerel, lefárasztja a kutyát, tanul a gyerekekkel és amire éppen szükség van.

Mi így élünk és csak azért, hogy elmondhassam, hogy "betörtem" nem akarok szerepeket cserélni.

2021. ápr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
25%
és megjelent a hárpia :)
2021. ápr. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
39%
Hárpia, ha a hárfa gyümölcséből pálinkát főzünk.
2021. ápr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
29%

17-es, úgy éltek, ahogy nektek jó. De engem ilyen szereposztásban nem az zavarna, hogy "nem törtem be a férfit", hanem hogy gyakorlatilag a házimunka 90%-át én csinálnám. Füvet nyírni ugye csak nyáron kell, akkor is max. kéthetente, fákat metszeni egyszer egy évben, az autószerelés is ritka, pláne hogy ezalatt biztos olyanokat kell maximum érteni, hogy kerékcsere vagy olajcsere. Kerítésfestés és betonozás is elég ritkán van, a kutya lefárasztása meg sport, tehát az se házimunka. A gyerekkel tanulás az meg csak most szükséges, járvány nélküli időben a kicsik úgyis az iskolában csinálnak mindent, a nagyobbaknak meg alig kell segíteni.


Ebben a helyzetben és simán átpasszolnám neki a főzést, persze a konyha rendbetételével.


Szerintem te leszel az, aki tíz év múlva itt panaszkodik majd, hogy egyedül viszi a háztartást, a család többi tagja még elmosogatni sem képes. De persze ha neked ez jó, akkor csináljátok így, csak később jusson eszedbe, hogy te akartad.

2021. ápr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!