Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csajok mindig ti főztök?...

Csajok mindig ti főztök? Párotok is szokott?

Figyelt kérdés

Mennyire engedték hogy a másik is főzzön, tevékenykedjen a konyhában? Szerintetek csak a nő dolga a főzés mosás mosogatás?


Hogy lehet egy pasit rá venni hogy csinálja ezeket heti szinten 1-2x? :D

Van aki kiakad ha nem segít?


2021. ápr. 9. 22:41
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
0%

A párom egyedül kb sose állna neki főzni, maximum valami könnyedebb reggelit csinál. Együtt szoktunk néha főzni, de őszintén megmondom, engem inkább feltart :D Imádok főzni, sütni, a hobbimnak is nevezhetném és pont ezért nekem nem megterhelő ezt csinálni. Ha egyszer kitalálná, hogy ő akar főzni valamit, tökre örülnék neki, bár lehet, hogy azért ott állnék a sarkába és próbálnék nem rászólni, hogy mit csináljon másképp.

A saját sztorimtól függetlenül azt gondolom, hogy ez nem csak a nő dolga. Semmi bonyolult nincs benne, egy férfi is ugyanúgy tudna főzni.

Házi munkában aktívabb a párom, amit kérek azt megcsinálja, kivéve a mosogatás. Már a kapcsolatunk elején leszögezte, hogy bármit megcsinál, de a mosogatást nem. Ezt én tiszteletben tartom,amúgy is legtöbbször mosogatógépet használunk.

Szerintem a legegyszerűbb módja, ha kedvesen megkéred, hogy segítsen. Mondd el neki, hogy fáradt vagy és szükséged van a segítségére. Persze kezdetnek ne adj neki túl bonyolult dolgokat, csak mondjuk rakjon rendet, teregessen stb.

2021. ápr. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
58%
31, amennyiben azt mondod a férfinek, hogy segítsen, azzal egyértelműsíted neki, hogy ez alapból amúgy nem az ő feladata. Ne segítsen, hanem simán csinálja.
2021. ápr. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
60%
#32: Tökéletes recept ahhoz, hogy hogyan vedd el a férfi kedvét örökre a főzéstől. Tudom, mert én is így csináltam pár éve. Kötelezővé tettem neki, azóta még a konyhába sem jön be. Inkább dolgozik 1 órával többet, és rendel kaját.
2021. ápr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
31%
33, de ezt az elején így kell bevezetni. Vagy itt mindenki összeköltözött a férfivel, és onnantól egyértelmű volt, hogy a nő főz? A férfi meg csak segít? Vagy csak az esküvő után? Vagy a gyerekek születése után alakult így? Komolyan belementetek olyan kapcsolatba, ahol a férfi csak segít, de a felelősség a tiétek? (Mert amúgy lehet így is csinálni, én is vinném egyedül az egész háztartást, de akkor keressen annyit, hogy az elég legyen az egész családnak, plusz fizessen nekem is nyugdíjjárulékot rendesen.)
2021. ápr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Isten, óvd a férfiakat a hülye pitsáktól!
2021. ápr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

32!

Komolyan a szavakon kell rugózni? :D

Megkérem, ő pedig megcsinálja, nekem ennél több nem is kell. Mint írtam, engem például egyáltalán nem zavar, hogy a férjem nem szokott aktívkodni a konyhában. Én szeretek, szívesen csinálom, nincsen ezzel semmi baj. 2 gyereket nevelek, dolgozok és bizony a háztartást is viszem. Simán megy a három együtt, nem kell ehhez csak a férjemnek dolgoznia.

Örülök hogy nálatok nem úgy mennek a dolgok ahogyan nálunk, csak nem értem minek szólsz bele olyanba, ami nem a te dolgod. Nem neked kell együtt élned a férjemmel, én pedig köszönöm szépen, remekül érzem magam vele, mégha csak kérésre csinálja is a dolgokat ;)

2021. ápr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!